| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Dania al'a Azja
Autor Wiadomość
Kirinka 

Ulubieniec z SJ: Choi Siwon
Lover: Hero Jaejoong, Kim Hyun Joong
  Wysłany: 2011-07-14, 12:55   Dania al'a Azja

ciekawa jestem czy wiecie jak przyrządzić jakieś dania azjatyckie... ja potrafię jak na razie robić "maki" -zawijany w glony ryż z dodatkami w środku.

swietej-pamieci 
Ma?peczka :)

Lover: EunHyuk
Fav Pairing: EunHae
Grupa krwi: A Rh+
Wysłany: 2011-07-14, 13:17   

Tradycyjne sushi z awokado, marchewką i łososiem ^^
Zdjęcie już trochę stare, ale nadal umiem robić :)

Miałam też gdzieś kiedys zdjecie z "Onigiri", czyli ryżowe kanapki :) Najczęściej robiłam ze śliwką, w kształcie trójkącików, ale nie mogę znaleźć zdjęcia :) Ogolnie czasem lubię coś azjatyckiego sktobnąć, chociażby ryż z warzywami chińskimi, albo jakieś paluszki surimi itp

Leeteuk: Chcia?bym móc wyst?pi? przed domem ka?dego ELF'a.
Eunhyuk: Hyung, chcesz si? zabi? przed pój?ciem do wojska?
Leeteuk: Nie, ale one b?d? za mn? t?skni?y.
Eunhyuk: W takim razie musisz te? wyst?pi? przed naszym dormem, bo my b?dziemy bardziej za tob? t?skni?...

The Day I Realized You're Gone...

goss 

Ulubieniec z SJ: Kyuhyun, Donghae, Yesung i res
Lover: Kyu
Fav Pairing: YeShu ke ke ke
Wysłany: 2011-07-14, 13:21   

ja robię sushi - dodatki zależy co mam pod ręką, koreańską wersję czyli kimbap z tuńczykiem w sezamie, ryż z warzywami. coś tam by się jeszcze znalazło :)

Junia-ah 

Ulubieniec z SJ: Leeteuk
Lover: Leeteuk
Wysłany: 2011-07-14, 19:20   

Toori kaage-kurczak japonski:D
pociąc pierść z kurczaka w w kostke wrzucic do miski dodac kieliszek(do wodki)sosu sojowego 100 ml białego wina czosnek plus pieprz i zołtko
odstawic na 1-2 h potem na głeboki olej rozgrzany wrzucac juz obtoczone kawałki mięsa w mące ziemaniczanej smazyc az zrobia się złote potem wyjac i połozyc na papaier zeby tłuszcz odkapał - podawac z ryzem i sałatką:D
czasochlonne bardzo ale danie przepyszne

kiedyś zrobilam onigiri:D

With us it's not the END but the AND

ZłaMacocha 

Wysłany: 2011-07-19, 15:14   

A wie ktoś jak zrobić dukbokki ? xD

paroxysm 

Grupa krwi: 0Rh+
Wysłany: 2012-01-08, 03:59   

Chińszczyzna z Lidla. Bierę ryż, kurczaka i wrzucam warzywa. Jedyny "azjatycki" akcent w moim domu. .-.
Are the best I've ever had.

Isek 
Anielska Chmurka

Ulubieniec z SJ: Yesung, Leeteuk, Heechul
Grupa krwi: 0 rh+
Wysłany: 2012-01-08, 18:51   

Ostatnio zrobiłam sushi na wigilię klasową (trzeba promować, a co!) i powiem, że wszyscy zjedli aż się kurzyło. Niektórym smakowało, niektórym nie, ale chcieli spróbować :3 A wczoraj mnie naszło na zrobienie Pocky. Niby nie takie azjatyckie jak sushi czy coś, ale przeważnie w mangach i anime jest. I całkiem smaczne to to ;D

skalamitka 
SuJu Fighting!

Ulubieniec z SJ: Yesung, Sungmin
Lover: Yesung
Grupa krwi: A Rh -
Wysłany: 2012-01-12, 05:39   

Umiem zrobić sushi, onigiri i tamago. Poza tym ogólnie eksperymentuję ze smakami kuchni azjatyckiej (japońska, chińska, indyjska). Ostatnio wzięłam się za koreańskie przepisy. Na pierwszy ogień poszło kimchi ^^ a następnie omlet (coś jak tamago, ale z warzywami). Kimchi póki co nadal jest w procesie fermentacji, ale już za kilka dni okaże się jaki będzie efekt xD natomiast koreański omlet - pyszności :mrgreen: Oto link do przepisu: http://www.youtube.com/watch?v=tn2Z6H65qGc Proste i szybkie ;-) Ja dodaję też troszkę słodkiej papryki w proszku.

Sungmin: I’m so good at everything, there’s nothing I’m not good at, I’m a genius
Yesung: Sungmin?
Sungmin: Yeah?...
Yesung: Stop talking nonsense.
(Miracle for you)
Ostatnio zmieniony przez skalamitka 2012-01-12, 06:32, w całości zmieniany 2 razy  

Arwi 
SPY

Ulubieniec z SJ: Heechul
Lover: Heechul
Fav Pairing: EunHae
Grupa krwi: 0 Rh-
Kocham SuJu od: 2010
Wysłany: 2012-11-02, 17:50   

A ja umiem robić Omuraisu, co jest przepyszne i banalne do wykonania :D Chociaż moja rodzina stwierdziła, że lepiej smakowałoby, gdyby zamiast omletu był naleśnik =,="

Wygląda to tak:

Cafekko 
Wyznawca Kawaii'zmu

Ulubieniec z SJ: Wszyscy^^
Wysłany: 2012-11-06, 20:37   

Ja potrafię koreańskie hoddeoki i tajwańską zupę Tom Yum. To pierwsze po prostu uwielbiam a na drugim lubię robić kurczaka ale sam wywar wylewam bo to zupełnie nie mój smak, nie mniej myślę, że warto spróbować. ^^

Kika 
Kik

Ulubieniec z SJ: wszyscy
Lover: Kyuhyun
Fav Pairing: KyuHyuk
Kocham SuJu od: 2009
Wysłany: 2013-03-29, 20:55   

Od kiedy jestem na studiach, jestem zdana na siebie, jeśli chodzi o gotowanie więc mogę poszaleć:D Moi rodzice wolą tradycyjną polską kuchnię, a ja lubię jakieś akcenty azjatyckie ^^. Z powodów finansowych często robię trochę "spolszczone" wersje różnych dań Azji. I tak próbowałam/ robiłam już: sushi, onigiri, kurczaka teriyaki, ryż z warzywami i sosami różnego typu, tempurę, pseudo ramen i trochę więcej, ale to robię dosyć często i szybko sobie przypomniałam ;) no i sajgonki xD A w najbliższym czasie chcę zrobić danie z curry (ziemniaki, marchew, mięso w sosie z curry). Próbowałam na jakimś japońskim festiwalu i było przepyszne <3
Arwi, wygląda świetnie, muszę spróbować to zrobić ^^
Ostatnio zmieniony przez Kika 2013-03-29, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu