| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarna strona k-pop
Autor Wiadomość
lupus1833 
SuJu forever :*

Ulubieniec z SJ: Kocham ich wszystkich
Lover: Eunhyuk, Donghae
Fav Pairing: EunHea
Kocham SuJu od: sierpie? 2010
Wysłany: 2012-03-25, 00:23   

nenn napisał/a:
Ja na prawdę boję się takiej chorej miłości (bo inaczej nie umiem nazwać tego) fanów do swojego idola.

Ja czasami boję się napisać coś o danej osobie czy zespole... może źle się wyraziłam raczej o twórczości/ muzyce danej grupy/osoby. Już raz tak miałam napisałam, że dana piosenka mi się nie podoba i wspomniałam coś o MV do niej za jakiś czas spojrzałam na inne komentarze i się przeraziłam zwyzywano mnie od najgorszych.
Ale żeby tak nie smucić i mówić tylko o czarnej stornie powiem są też i jest ich większość fani rozgarnięci i otwarci na dyskusję :mrgreen:

"?ycie bez muzyki by?oby pomy?k?."- Fryderyk Nietzsche
Ostatnio zmieniony przez lupus1833 2012-03-25, 00:24, w całości zmieniany 1 raz  

nenn 
Milka

Lover: Donghae
Fav Pairing: EunHae
Grupa krwi: A Rh -
Wysłany: 2012-03-25, 12:02   

Bo czasami jest tak, że czyjś negatywny komentarz odbierany jest jako personalny atak. Oczywiście nikt nie lubi czytać gdy ktoś krytykuje Twój ukochany np zespół ale co zrobić? Nie dogodzi się wszystkim.
lupus1833 napisał/a:
Ale żeby tak nie smucić i mówić tylko o czarnej stornie powiem są też i jest ich większość fani rozgarnięci i otwarci na dyskusję :mrgreen:

ależ oczywiście, że są tylko ta mniejszość czasami skutecznie potrafi napsuć krwi.

kasiunia9810 

Lover: Zhoumi Kangin Henry Donghae Siwon Shindong
Fav Pairing: SiChul
Grupa krwi: B rh+
Kocham SuJu od: 24.02.2012
Wysłany: 2012-05-13, 21:42   

mandinek napisał/a:
.co do only 13 to ja też jestem przeciwko temu zeby ci dwaj weszli do podstawowego składu SJ..Henry to miłe dziecko ale tego drugiego jakoś nie trawie..myśle że chciałby zająć miejsce Leeteuka gdy ten pójdzie do wojska..odlądałam jakiś koncert gdzie byl zhoumi i nasz kochany lider..Zhoumi nie dał dojśc do glosu liderowi i cały czas on nawijał jak najęty

i tu nie wiem co napisać bo wulgaryzmów na forum używać nie można toteż się powstrzymam. napiszę jednak, że ZhouMi jest jednym z moich ulubieńców i w życiu do głowy mi nie przyszło, że chce zająć miejsce Tuśka. Podejrzewam też, że gdyby ktoś bezpodstawnie oskarżył Heechula o to, że chce zająć miejsce lidera tobie byłoby równie przykro jak mi czytając te bzdury:cry:. To by było na tyle

annyeong 

Fav Pairing: EunHae, QMi, WonKyu
Grupa krwi: A+
Wysłany: 2012-08-07, 16:01   

lupus1833 napisał/a:
nenn napisał/a:
Ja na prawdę boję się takiej chorej miłości (bo inaczej nie umiem nazwać tego) fanów do swojego idola.

Ja czasami boję się napisać coś o danej osobie czy zespole... może źle się wyraziłam raczej o twórczości/ muzyce danej grupy/osoby. Już raz tak miałam napisałam, że dana piosenka mi się nie podoba i wspomniałam coś o MV do niej za jakiś czas spojrzałam na inne komentarze i się przeraziłam zwyzywano mnie od najgorszych.

Przypomniała mi się pewna historia...Miałam w liceum koleżankę, która była wielka fanka Japonii, KAT-TUN, anime i wszystkiego co z Japonią związane, wszystko było spoko do czasu kiedy z 2 innymi koleżankami zaczełysmy się interesować czyms poza Japonią (SuJu m.in ;>). Nasza "koleżanka" napisała na swoim blogu list skierowany do nas jako do zdrajczyń Japonii i uznała że osobiście nie ma nić do Korei, ba nawet ma koreański samochód i telefon jednak nie może sie już z nami przyjaźnic skoro słuchamy k-popu >.<
Już pomine fakt że list został napisany po angielsku choć wiedziała, że za Chiny go nie zrozumiem i trzeba mi go było tłumaczyc xD

Co do 'only13' ... >.< dla mnie Mimi i Henry sa takimi samymi członkami Suju jak reszta i nie wyobrażam sobie zespłu bez nich...KOCHAMY WAS <3

teitatoo 
Soonyoungie

Ulubieniec z SJ: Hae, Kui Xian, wszyscy
Lover: Kwon 'Fire' Soonyoung
Fav Pairing: QMi, SoonHoon (oni coś na serio tak)
Grupa krwi: A+
Kocham SuJu od: 01.01.2011
Wysłany: 2012-08-07, 22:09   

kasiunia9810 napisał/a:

Cytat:
.co do only 13 to ja też jestem przeciwko temu zeby ci dwaj weszli do podstawowego składu SJ..Henry to miłe dziecko ale tego drugiego jakoś nie trawie..myśle że chciałby zająć miejsce Leeteuka gdy ten pójdzie do wojska..odlądałam jakiś koncert gdzie byl zhoumi i nasz kochany lider..Zhoumi nie dał dojśc do glosu liderowi i cały czas on nawijał jak najęty

i tu nie wiem co napisać bo wulgaryzmów na forum używać nie można toteż się powstrzymam. napiszę jednak, że ZhouMi jest jednym z moich ulubieńców i w życiu do głowy mi nie przyszło, że chce zająć miejsce Tuśka. Podejrzewam też, że gdyby ktoś bezpodstawnie oskarżył Heechula o to, że chce zająć miejsce lidera tobie byłoby równie przykro jak mi czytając te bzdury:cry:. To by było na tyle

Ja akurat nie jestem aż taka zła (tu się pewnie zdziwiliście, ne? xD) bo rozumiem, że osoby postronne, które Zhou Miego nie znają i nie widziały wielu programów SuJu M, a tylko kilka, w których udało mu się być z całym SuJu (ok programy, wywiady złączmy to), wiem, że to może wyglądać, że Mimi się wcina, ale on na prawdę lubi gadać, on to wręcz kocha, też jest MC, jak Teuk, więc to nic dziwnego, że cały czas nawija. Rozumiem też kasiunia9810, bo ma rację, równie dobrze można byłoby oskarżyć Hee, Hyuka, czy innego członka zespołu, tylko, że słowa "zająć miejsce Leeteuka" jest źle użyte, każdy wie, że jedynym liderem dla SJ może być Teukie, ale gdy będzie w wojsku ktoś MUSI czuwać nad resztą, być ich przedstawicielem i to "zajęcie miejsca (na czas jego nie obecności)" ... myślę, że nawet jeśli by chciał (a jestem pewna, że nie chce, bo on nie jest tego typu osobą, SJM nie ma lidera, bo Zhou Mi nie chce nim być, fakt, że Min jest najstarszy, ale on po chińsku to na razie w podstawach tylko) to jest to konieczne, więc problemu nie widzę. Na marginesie i tak jeśli już by byli w głównym składzie, to SM nie pozwoliłoby mu objąć tego stanowiska ze względu właśnie na Only13.
I tu chyba jest koniec rozmowy. Chociaż smutno mi, że mimo, że ktoś uważa się za Always15 to i tak mówi o Zhou Mim jak o najgorszym. Mam wrażenie, że osoba która tak mówi nic nie wie tak na prawdę i nie zauważa tego, że Mi robi wszystko, żeby Henry był lubiany i nienawiść nie była kierowana w jego stronę, a to wszystko kosztem właśnie braku odpowiedniego szacunku do niego samego.
annyeong, dziękuję za ożywienie rozmowy, abym mogła rozjaśnić trochę w tej sprawie ^-^

MY LOVED ONES

EvilMonkey 
Hyuczek.

Ulubieniec z SJ: Henry
Lover: Hyukjae
Fav Pairing: YeHyuk
Grupa krwi: B Rh+
Kocham SuJu od: 27.12.2010
Wysłany: 2012-08-08, 11:23   

Nie wiem czy spotkałyście się z tymi super "fanpejdżami" na facebooku. Wiem, że parę osób od nas z forum jest tam adminami i nie mam zamiaru ich obrażać (jeśli zdarzy mi się urazić waszą dumę, to przepraszam z całego serca, ale tylko chcę się wypowiedzieć w tym temacie, bo zaczyna mnie co raz bardziej drażnić). Mianowicie chodzi mi szczególnie o nazwy tych stron. Myślę, że nazwa "zdejmij spodnie Azjato", "zaraz Cię zgwałcę, bo jesteś Azjatą" są trochę nie na miejscu (tym bardziej, że często prowadzą je dziewczyny młodsze ode mnie). Wybaczcie, ale to tylko dowodzi o tym, że osoby spoza rejonu kpopowego mają rację. Słuchamy tej muzyki tylko ze względu na wygląd, a raczej tak nie jest, prawda? Do tego te wszystkie opisy... Nie wiem jak tam was, ale mnie raczej nie interesuję, przez ile godzin byłyście na dworze, czy hasałyście tam jak rusałki czy raczej jak jakieś nimfy. Problem w tym, że takich stron powstaje co raz więcej. Wiem, że raczej te strony dalej będą powstawać, ale... kurczę no trochę mnie zaczynają denerwować. W sumie to chyba najprościej usunąć facebooka i po problemie xD
A co do only13 to chyba racja, że najwięcej w tej grupie jest dziewczyn w moim wieku. Do tego takie, które słuchają ich od pięciu dni i mają się za wielkie ekspertki. Sama się przyznaję, że nie lubiłam ich wszystkich na początku, ale po dwóch tygodniach już wszystkich uwielbiałam, no ale nie żeby od razu "hejtować" Henrego i Zhoumiego. Jak można nie lubić tych uroczych facetów?!

"Don't worry, I am a superman." ~ Yesung

nenn 
Milka

Lover: Donghae
Wysłany: 2012-08-08, 11:43   

EvilMonkey napisał/a:
Myślę, że nazwa "zdejmij spodnie Azjato", "zaraz Cię zgwałcę, bo jesteś Azjatą" są trochę nie na miejscu (tym bardziej, że często prowadzą je dziewczyny młodsze ode mnie).
Trochę?? To w ogóle jest nie na miejscu i jak dla mnie jest brakiem szacunku. I niestety -stety - wiek niczego nieusprawiedliwia :/

EvilMonkey napisał/a:
Wybaczcie, ale to tylko dowodzi o tym, że osoby spoza rejonu kpopowego mają rację. Słuchamy tej muzyki tylko ze względu na wygląd, a raczej tak nie jest, prawda?
No cóż, dla mnie do miecz obusieczny bo tak na prawdę to samo mogłabym powiedzieć o poza azjatyckich zespołach, zresztą nie tylko zespołach. Czy nie jest tak, że owe fan(k)i zachwycają się także wyglądem swojego idola - jeżeli nie przede wszystkim? I żeby było jasne, nie chcę nikogo obrażać i wiem, że są też fani dla których liczy się muzyka, a wygląd jest niejako "dodatkiem". I tak samo jest z k-pop'em. "Dla każdego co innego" - jedni lecą jedynie na wygląd, drudzy pokochali muzykę. Mi pozostaje jedynie nadzieja, że ta pierwsza grupa zmądrzeje i dostrzeże, że nie tylko wizerunek się liczy.

EvilMonkey 
Hyuczek.

Ulubieniec z SJ: Henry
Lover: Hyukjae
Fav Pairing: YeHyuk
Grupa krwi: B Rh+
Kocham SuJu od: 27.12.2010
Wysłany: 2012-08-08, 11:50   

Cytat:
Mi pozostaje jedynie nadzieja, że ta pierwsza grupa zmądrzeje i dostrzeże, że nie tylko wizerunek się liczy.

Amen.

"Don't worry, I am a superman." ~ Yesung

Cafekko 
Wyznawca Kawaii'zmu

Ulubieniec z SJ: Wszyscy^^
Wysłany: 2012-09-21, 19:41   

EvilMonkey napisał/a:
Myślę, że nazwa "zdejmij spodnie Azjato", "zaraz Cię zgwałcę, bo jesteś Azjatą" są trochę nie na miejscu (tym bardziej, że często prowadzą je dziewczyny młodsze ode mnie). Wybaczcie, ale to tylko dowodzi o tym, że osoby spoza rejonu k-popowego mają rację. Słuchamy tej muzyki tylko ze względu na wygląd, a raczej tak nie jest, prawda? Do tego te wszystkie opisy... Nie wiem jak tam was, ale mnie raczej nie interesuję, przez ile godzin byłyście na dworze, czy hasałyście tam jak rusałki czy raczej jak jakieś nimfy. Problem w tym, że takich stron powstaje co raz więcej. Wiem, że raczej te strony dalej będą powstawać, ale... kurczę no trochę mnie zaczynają denerwować.

Ah zgodzę się co do słowa. Oczywiście każdy fan k-popu skłamałby [przynajmniej tak mi się wydaje] gdyby powiedział, że zupełnie nie zwraca uwagi na wygląd swoich idoli i często nawet bywa to bezpośrednią przyczyną zainteresowania się zespołem ale przecież gdyby muzyka była okropna albo mieli paskudne charaktery wcale żadnego k-popowca byśmy nie kochały... na początku gdy pierwszy raz się spotkałam z tego typu stroną o podobnej nazwie parsknęłam śmiechem, chętnie przejrzałam ciekawe zdjęcia i polubiłam. Strona jest fajnie prowadzona itp. ale takich stron robi się coraz więcej a nazwy są coraz bardziej... niepohamowane i co tu dużo mówić chamskie. To co było na początku żartobliwym zainteresowaniem teraz robi się gorszącą plagą. Nie wiem czym to jest spowodowane. Czy ludzie zaczynają tracić resztki pohamowania czy jak?

Co do only 13. no to cóż... myślę, że niczego odkrywczego nie wniosę do rozmowy, zatem powiem krótko. Wstyd mi za te fanki i gdybym mogła to stworzyłam bym grupę "no only 13" choć zwalczanie nienawiści nienawiścią nic nie daje więc chyba zostało nam tylko łagodzić działania tych psychofanek, wspierać chłopaków i mieć nadzieję, że kiedyś im się znudzi.

Ogólnie, uważam, że fanki Koreańskie no i w sumie ogólnie Azjatyckie są straszne. Dla mnie logiczne jest, że gdy kocham jakiegoś muzyka to chcę sprawić aby był szczęśliwy czyli: nie śledzę go gdy pragnie choć odrobiny prywatności, nie rwę mu ubrań co z pewnością jest dla niego nieprzyjemne, nie wrzeszczę w twarz ani nie wysyłam własnej miesiączki [nie wiem po co? =.=], nie rzucam się na ową osobę itp. itd. Dla mnie miłość = szacunek a nie miłość = jesteś mój i będę robić z tobą co chcę. No przepraszam... przecież to też człowiek! On czuje! Ale co ciekawe kiedyś miałam wiarę, że takie fanki to tylko w Azji a my Europejczycy jesteśmy cywilizowanymi ludźmi i takie rzeczy miejsca nie mają nazbyt często a jednak się pomyliłam bo Europejki niedawno okazały się równie puste (za przeproszeniem) co i Azjatki. Tak nie powinno być, że jestem fanką jakiegoś zespołu i czuję wstyd przyznając się do tego wiedząc za kogo wezmą mnie ludzie. Chciałabym aby kiedyś to się zmieniło...

Ola.em 

Ulubieniec z SJ: Ryeowook, Eunhyuk
Lover: Kyuhyun <3
Grupa krwi: 0 Rh-
Kocham SuJu od: stycznia 2012
Wysłany: 2012-09-22, 20:56   

Oglądałam na YT jakiś filmik o kpopie i co o nim sądzą inni (chyba tylko były dzieciaki, ale to nie ważne). Facet zapytal im się co sądzą o takich zespołąch stworzonych przez wytwórnie. Ich odpowiedzi były różne: dobre i złe. Niektórzy mówili, że to okropne, że oddali swoje życie by stać się gwiazdą, albo są marionetkami. Mam wrażenie że SM właśnie tak ich traktuje. Dla niej, oni są maszynką do pieniędzy! To jest przykre, bo chłopaki bardzo się starają, wkłądają w to wysiłek. Ale oczywiście to są tylko moje myśli! Ale bez niej nie byłoby SuJu i innych grup, więc i tak: SM DZIĘKUJĘMY!

Naamii 
MinWook shipper~

Ulubieniec z SJ: Ryeowook, Sungmin, Donghae
Lover: Lee Hyukjae, Park Jinyoung
Grupa krwi: 0 Rh+
Kocham SuJu od: 20 Maj 2012
Wysłany: 2012-09-22, 22:32   

Ola.em, tak, także widziałam ten filmik, nawet wczoraj pokazałam go bratu -Link do filmu
Co do tematu, moje zdanie jest takie samo jak innych osób, więc nie będę się powtarzać~

Wook: Want to say something to girl you liked in high school?
Min: I didn’t like any girl.
Wook: Guy you liked works too.

Antoinette 
Mrs. Simple

Ulubieniec z SJ: Leeteuk, Donghae, Eunhyuk, Rye
Lover: Leeteuk, Donghae
Fav Pairing: EunHae, JongKey 
Wysłany: 2012-09-25, 15:03   

A'propos tego filmiku o reakcjach na k-pop: ja pękałam ze śmiechu, reakcje ludzi spoza fandomu, spoza tego kręgu zainteresowań są absolutnie komiczne! Ale kiedy widzi się, że ktoś podryguje, nuci, zaczyna tańczyć, to aż serce rośnie <3.

Co do tworzenia zespołów przez wytwórnie - dla nas, Europejczyków, takie zachowanie wytwórni jest nie do przyjęcia, kojarzy się nam ze skrajnym wyzyskiem, prawda? Jestw tym trochę prawdy, ale nie należy zapominać, że to zupełnie inna kultura, także kultura pracy, dawania z siebie wszystkiego. Niemniej pogląd, że chłopcy stworzyli zespół po to, by zostać gwiazdami, uważam za przesadzony. Nie zrobili tego tylko dla siebie, a w dużej części po to, by ich rodzicom, rodzinom żyło się lepiej, dostatniej. Wielu anty-fanów tego nie dostrzega.

Sprawa "Only 13" jest poniżej krytyki, mam nadzieję, że Zhou Mi i Henry dali radę to jakoś zignorować.

A na fanpage na FaceBook'u nie mogę już patrzeć. Owszem, wrzucane są fajne zdjęcia, ale komentarze pod nimi po prostu mnie zniesmaczają. Nie ma dla mnie znaczenia wiek, pewne rzeczy należy zachować dla siebie, nawet jeżeli któryś z biasów powoduje, że ma się - że się tak wyrażę ;) - kisiel w majtkach. Nie każdy musi o tym wiedzieć ;D.

chengxD 
HanChul is real

Ulubieniec z SJ: Heechul, Ryeowook, Yesung, Kyu
Lover: Heechul
Fav Pairing: Hanchul, Yewook
Wysłany: 2013-07-21, 00:39   

gomene że polecę z hejtem na sm(bo wydaje mi się ze od tego temat jak nie wiem to mnie poprawcie). Co do ingerowania SM w życie suju to: po 1. SM to wytwórnia, której kontrakty są 'niewolnicze', podpisuje się je na 13 lat(okres wojska się nie liczy więc mężczyźni mają 15 lat) zarabiają bardzo mało, harują od rano do nocy, praktycznie bez jedzenia. Przed debiutem są na 'wodnych dietach' a wytwórnia nie zwraca uwagi na to czy ktoś ma jakąś kontuzje i każe mu ćwiczyć dalej. W SM'ie jest odpowiedzialność zbiorowa tzn. jak jedna osoba popełni błąd na treningu to wszystkim się obrywa, dostają itp. Nie ma problemu z pairingami (hanchul) dopóki nie staja się one prawdziwe, wtedy rozdziela się taką parę. Jeśli któryś wokalista spowoduje skandal znika ze sceny albo na jakiś czas albo na zawsze.
Co do 'only 13' asjxhoiqwepo2ed kto kurna wymyślił ta akcje?! oczywiście że zhoumi i henry są członkami suju i akurat fanki nie będą o tym decydować bo to nie należy do nich!!!!! + koreański fandom jest dość specyficzny.. sesangi...(pisanie listów krwią miesięczną, śledzenie idoli, wykradanie im bielizny czy zakładanie podsłuchu w komórkach. nie mówiąc już o petycja o samobójstwo patrz block b)
Jeśli chodzi o fangirle(hueh sama w sumie jestem) to nie przeszkadzają mi dopóki nie zaczynają wypisywać że ich bias sprawia że maja mokro itp. nie wiem, dla mnie te osoby maja coś nie tak w głowie(lub chcą się popisać)

munika

Ulubieniec z SJ: DongHae
Wysłany: 2013-07-21, 18:43   

Może wam podpadnę, ale w sumie rozumiem założenia "only 13", bo prawda jest taka, że podstawowa 13 ciężko pracowała od lat na swój sukces i kiedy są już sławni, to dochodzi do nich jeszcze dwójka, co oznacza tak naprawdę większą liczbę osób do podziału zysku. Starzy członkowie też są zmuszeni nagle okazywać komuś swoją sympatię (o tym napiszę inny akapit). Ale na tym kończy się moje zrozumienie, bo już sama nazwa mnie śmieszy, bo zanim odszedł Hangeng miała ona jeszcze jakiś sens, a teraz to jak odjąć od podstawowej 13 Hangenga, który odszedł, i Kibuma, który w zespole ponoć nadal jest, tylko gdzieś "zaginął" (może głupi nie jest i widział, że czasami fandom to jedno wielkie bagno i dał sobie spokój) plus Henry i Zhou Mi - wychodzi idealnie 13 członków :lol: A chłopaków tak naprawdę to mi szkoda, gdy ich tak traktują i nigdy mi nie przeszkadza, że występują z resztą SJ.
W tym wszystkim najbardziej wkurza mnie SM. Wymienianie członków zespołu to w k-popie w sumie nic nowego (ale mi się nie podoba, co nie znaczy, że będę nowych członków zespołu mieszać z błotem). Na logikę uważam za dobry pomysł dodanie do SJ M dwóch Chińczyków, bo są wsparciem językowym dla koreańskiej części zespołu. Nie wiedziałam, że jest jakiś problem, dopóki nie obejrzałam jakiegoś chińskiego programu, a tam wspomniano, że nowa dwójka delikatnie mówiąc nie jest akceptowana przez "fanów". Zrobiło mi się naprawdę żal chłopaków. Więc czym mnie SM denerwuję, jak nie dodaniem nowych członków? Tym, że nic z tymi szykanami nie robią. Zhou Mi dostaje pogróżki na Twittera? Znaleźć takie "mądre fanki" i pod sąd, choćby dla nieletnich, jakby było trzeba. Ale oczywiście SM nie będzie walczyć ze swoim źródłem zarobków, w czym wykazują się straszną niekonsekwencją, bo często robią nie po myśli fanów i ich olewają, a w innych sytuacjach pozwalają sobie wchodzić na głowę. Ogólnie dla mnie koreański fandom (generalizując, bo oczywiście nie wszyscy tacy są, ale w oczy bardziej rzuca się ta gorsza część) jest chory, bo tam to fan rządzi idolem i to on musi dostosowywać się do fana i nie może mieć prywatnego życia (czytaj: dziewczyny/chłopaka).
Ogólnie dla mnie koreański sposób tworzenia zespołów jest dziwny, co można wytłumaczyć inną kulturą albo tym, że po prostu bardziej miałam styczność z amerykańskim sposobem tworzenia zespołów, gdzie albo zespół tworzyła grupka znajomych i jakoś udało im się wybić albo to wytwórnie przeprowadzały castingi do zespołów. W Korei to też wytwórnie tworzą zespoły, ale wydaje mi się to nienaturalne, że od razu po utworzeniu zespołu chłopaki/dziewczyny stają się wielką szczęśliwą rodziną. Wiadomo, że większość pewnie zna się z czasów trainee, pewnie się niektórzy nawet polubili, ale nie ma tak, że ty lubisz wszystkich, a wszyscy lubią ciebie. Po iluś tam latach pewnie w końcu się zgrają i zżyją, ale nawiązując do SJ, to obiło mi się o uszy, że wewnątrz nich panuje duża rywalizacja, a na dodatek, że jednym (prawdopodobnie) z powodów odejścia Hangenga były spięcia z innym członkiem zespołu (nie doczytałam tylko którym). W jednym damskim zespole ostatnio też okazało się niezbyt różowo, bo pozostałe znęcały się nad jedną - nie pamiętam dokładnie, ale to chyba dotyczyło T-ary). Mam też wrażenie, o którym zresztą ktoś wspomniał, że piosenkarze w Korei, to marionetki wytwórni, a w SM to dodatkowo 13-letni niewolnicy. Ostatnio doznałam lekkiego szoku, bo ponoć nad zespołami w Korei ciąży klątwa pięciu lat trwania zespołu, a CL (ta z 2ne1) tłumaczyła to tym, że tyle trwają mniej więcej kontrakty z wytwórnią :shock: A w SM to 13 lat! I jeszcze dodatkowo nie mogą się ożenić! Chociaż ponoć Siwon może :-P A wracając do tych marionetek, chłopaki raczej muszą robić to, co im wytwórnia każe, bo przecież to nie problem wymienić członka zespołu na kogoś innego, chociaż wydaje mi się, że akurat w SM to nie jest zbyt częsta praktyka, bo np. w TVXQ nie dodali nikogo po odejściu JYJ, tylko w SJ trochę namieszali. Zresztą na przykładzie JYJ widać, że ciężko jest walczyć z wytwórnią, bo minęły cztery lata od odejścia z SM, a oni nadal nie mogą wystąpić w telewizji i na dodatek musieli pójść na ugodę, żeby wreszcie zakończyć proces. No i kiedy wytwórnie dodają/wymieniają członków zespołu, reszta nawet jeśli nie jest zadowolona, to będzie udawała, że jest.
W czarną stronę k-popu można też wliczać fandom. Prawdą jest, że część fandomu jest po prostu chora. Zaczynając od ssasengów - w USA takich "fanów" określa się mianem stalkerów i wysyła na leczenie albo do więzienia, a w Korei co najwyżej jakaś gwiazda się na nich pożali i inni albo go/ją poprą, albo zjadą i na tym się to skończy. Inna sprawa, choć ja osobiście tego nie doświadczyłam, bo ogranicza mnie nieznajomość języków obcych, ale dla fana z Korei, nawet fan azjatycki (czytaj choćby z Japonii, gdzie wytwórnie zarabiają sporo kasy) to nie fan i takiego człeka, który się tylko mieni fanem zespołu trzeba zjechać z góry do dołu. Ale może my rzeczywiście nie jesteśmy fanami zespołu, bo koreański fan potrafi kupić z 10 płyt nie różniących się zawartością, a tylko np. okładką płyty :shock: A te wojny między fandomami... Szkoda słów. Chociaż te zdrowe części różnych zespołów czasami ze sobą współpracują, no ale niestety bardziej się zapamiętuje złe rzeczy niż te dobre.
Trochę wyszedł mi chaotyczny post, ale jak czytam coraz więcej o k-popie, to jak na początku wydawał mi się taki "czysty", tak teraz dostrzegam coraz więcej ciemnych stron, ale i tak będę słuchać k-pop, bo po prostu podoba mi się muzyka.
PS. Moim zdaniem całościowo najlepsza piosenka SJ to "Break Down" SJ M, a dodatkowo uważam ją ogólnie za jedną z lepszych znanych mi piosenek.
Ostatnio zmieniony przez munika 2013-07-21, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  

Kim Yuno 
Lena się leni

Ulubieniec z SJ: Ryeowook
Fav Pairing: EunHae, KyuMinWook
Wysłany: 2014-02-14, 15:12   

Odbiegnę od tematu, ale chciałabym sprostować jedną rzecz.
Dużo z was pisze tu, że AZJA to nie Ameryka, że w AZJI showbusines rządzi się innymi prawami.
Nie jest to do końca prawda. Tak jest TYLKO w Korei (i chyba jeszcze w Chinach) W Japonii odbywa się to identycznie jak w Ameryce czy Europie. Wim bo sie interesuję j-rock'iem.

Odpowiedz do tematu