| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Inni ludzie
Autor Wiadomość
Kim Yuno 
Lena się leni

Ulubieniec z SJ: Ryeowook
Fav Pairing: EunHae, KyuMinWook
Wysłany: 2014-02-14, 17:19   Inni ludzie

Tak się zastanawiam, jak reagują inni ludzie na wiadomość, że słuchacie Super Junior.
Ja zostałam wyśmiana jak powiedziałam najlepszej przyjaciółce czym się interesuje. Potem parę miesięcy to ukrywałam. Aż do czasu kiedy moja siostra wygadała jej, że mam bloga na którym piszę fanficki, a ta od razu na niego weszła. Przestała mnie wyśmiewać ale dalej nie lubi jak o nich gadam. Co dziwne inna dziewczyna z mojej klasy, która uwielbia 1D (fuj) akceptuje to. Zaś z moim byłym cały czas na plastyce (bo siedzi w ławce przede mną) nawijamy o muzuce. Ja o k-pop'ie, k-rock'u i vocaloidach (ale jednak głównie o SJ) a on o Bieberze ( nienawidzę go ale z nikim innym nie rozmawiam tak o muzyce).

Dziś (18luty2014) nastąpil w moim życiu "przełom". Otóż siedziałam na świetlicy bo nie mieliśmy niemieckiego i rysowalam sobie. W pewnym momencie wchodzi na salę Monika Arek i Kinga. Arek pyta się mnie czemu ona(dziewczyna z rysunku) ma różowe włosy. Ja mu mówię, że jak rysuje tym sposobem(anime) to zawsze robię takie. Monika skomentowała, że czemu nie narysowalam koreańczyka. Wtedy Kinga pyta sie mnie jak nazywają się te "moje zespoły". Ja siępytam po co jej to ( one jest Directioners, więc...) ona że tak sobie. No to ja jej że Super Junior i Nu'est. Monika sie pyta co to za gatunek, ja jej że k-pop. A ona się pyta : koreański pop? (skąd ona takie rzeczy wie?) a ja jej że tak.
Nie wiem na co im to wszystko było, ale mam nadzieję, że się przekonają do SJ albo choćby k-pop'u.
Ostatnio zmieniony przez Kim Yuno 2014-02-18, 18:59, w całości zmieniany 1 raz  

teitatoo 
Soonyoungie

Ulubieniec z SJ: Hae, Kui Xian, wszyscy
Lover: Kwon 'Fire' Soonyoung
Fav Pairing: QMi, SoonHoon (oni coś na serio tak)
Grupa krwi: A+
Kocham SuJu od: 01.01.2011
Wysłany: 2014-02-14, 18:05   

Cóż, u mnie w życiu przewinęło się wiele ludzi, jak dotąd, więcej niż bym chciała, no i cóż. W mojej poprzedniej klasie była BABY, która kochała jeszcze SHINee i SuJu (szczególnie Henrysia), więc mogłam z nią gadać bez granic, jednak ja byłam o wiele bardziej w to zawsze zaangażowana czasowo, ona wolała jednak porobić coś innego, więc ja byłam bardziej odpychana przez klasę. Głównie przez to, że nie chodziłam z nimi na imprezy, nie interesowało mnie palenie (a 3/4 klasy prawie paliło), nie miałam po prostu żadnych tematów do rozmów. Kilka osób szanowało moje zainteresowania, kilka osób tolerowało, jednak ta większa część wolała 'hejtować'. No i jakoś mnie to nie ruszało.
W nowej klasie raczej wszyscy to tolerują, niektórzy są bardziej zainteresowani i czasami się o coś pytają. Nie miałam żadnych problemów z moją małą żałobą miesiąc temu, ale też zdarzają się osoby, które są mniej tolerancyjne i czasami coś starają mi dowalić. Ale będąc fanem SuJu nie mogłam nie poznać sztuki ciętej riposty, więc raczej takie sytuacje się często nie dzieją. xD
W każdym bądź razie, o SuJu w szkole nie rozmawiam często i to właśnie forum jest dla mnie odskocznią. Tu mogę sobie pogadać i nikt mi nie powie, że jestem dziwna i jak bardzo to co słucham jest degustujące, co też się kiedyś zdarzyło...
Dziękuję Wam! <3

My lil RUDE bub

no need to rush cause you can touch~ touch

Katy 
SuJu forever:)

Ulubieniec z SJ: Wszyscy bez wyjątku:)
Lover: Donghae, Sungmin (zaraz po Hae ) <3
Fav Pairing: EunHae, KyuMin, EunTeuk(za Sukirę)
Kocham SuJu od: listopad 2012
Wysłany: 2014-02-14, 19:39   

Poruszyłaś ciekawy temat Kim:):)

A więc tak... u mnie w pracy...zdarza mi się zwierzać...tym, którym wiem, że mogę...i tak niektórzy już wiedzą, że jestem szaleńczo zakochana w SuJu <i nie przeszkadza im mój wiek, przeciwnie - mam pewne osoby<od niedawna>, które podziwiają moją pasję:)
Raz przyniosłam nawet do pracy album memory in hawaii version Aloha i pokazywałam koleżankom mojego husbanda<czyt: Hae> - jedno wiem, że na pewno, że nie będę musiała się z nimi o nich kłócić:D:D:D

Staram się jak tylko mogę mówić o Juniorkach, może jeszcze uda mi się kogoś wciągnąć, próbowałam moją 18 - letnią siostrę cioteczną - ale się nie dało...<ech, nie wie co dobre>

A w pracy o mojej słabości do skośnych oczu wiedzą już prawie wszyscy...no chyba prawie wszyscy...:D:)
Ostatnio zmieniony przez Katy 2014-02-14, 19:40, w całości zmieniany 1 raz  

minxian 
dziecko Chin

Ulubieniec z SJ: cała 15
Lover: Kyu
Fav Pairing: Hanchul, Eunhae, Kyumin, Qmi
Grupa krwi: A Rh-
Wysłany: 2014-02-14, 20:27   

Historia smutnego zywota: jako, że zaczęłam inetresowac się kpopem niedawno , moi znajomi nie byli przyzwyczajeni do widoku azjatów na fejsie czy tez mnie gadającej o 'ludziach z innego świata'. Połowa pusciła na mnie hejta i musiałam borykac się z naprawde okrutnymi komentarzami juz nie na sam mój temat, ale na temat chłopaków. *czystka w znajomych * Nawet w paczce moich najlepszych znajomych zrobił sie troche podział... CO SIĘ OKAZAŁO kiedy niektórym pokazałam ich muzyke, to stwierdzili, ze jest całkiem spoko ^.^ a jak przyjdzie co do czego to kazdy zanuci mr simple, rokkugo albo sexy free and single :P
Ja nic nikomu nia siłe nie wciskam, chociaz spamuje równo xDD Trzymam sie ze znajomymi którzy tez słuchaja kpopu a jak jestem z kims kto sie tym nie interesuje to nic specjalnie nie wspominam. Szczerze, to pokazało mi to kto jest moim dobrym znajomym ,a kto jest kretynem :)) Z niektórymi znajomymi, o cąłkiem innych gustach muzycznych nawiazałam tez dzięki temu bliższa znajomosć- kazdy z nas jara sie czyms innym i opowiadamy sobie nawzajem oswojej pasji i miłosci...:D

Btw poznałam w ostatnim czasie ludzi z Indonezji i Malezji. Wszyscy znają SuJu , aczkolwiek nie słuchają kpopu, ale byli w ogromnym szoku że sa oni tu popularni BA że są tu znani ! :-P

Majanna 
HG pervert wife

Ulubieniec z SJ: Donghae&Henry
Lover: HanGeng
Fav Pairing: HanChul&EunHae
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2014-02-14, 21:08   

Oj różnie to bywa, każdy ma swój własny sposób reagowania na to, że słucham Suju. Raz są to pozytywne reakcje, raz negatywne, a bywają i też takie neutralne. Pamiętam, że gdy pokazałam x-lat temu przyjaciółce MV do Happiness, to podsumowała, to krótkim "gejowskie" i popukała się w czoło. Większość osób jednak nie krytykuje mojego gustu muzycznego aż tak bezpośrednio. Najczęściej chyba reakcja jest właśnie neutralna wymieszana z uprzejmym zainteresowaniem potrzebnym do podtrzymania jakiejś rozmowy, coś w stylu: o, koreański pop? pierwsze słyszę... i tyle. Są jednak też takie przyjemne sytuacje, gdy ktoś dopytuje, prosi o puszczenie jakiejś piosenki, podesłanie MV i wogle. W skrócie, reakcje mojego otoczenia na to, że słucham kpopu można by chyba przedstawić tak:
* znajomi: nie przeszkadza im to, że słucham kpopu dopóki zbyt wiele o nim nie mówię xD niektórzy potrafią nawet odróżnić parę zespołów. Nie mają nic przeciwko puszczaniu kpopu w ich otoczeniu.
* w pracy: dziewczyny z redakcji, co jakiś czas podpytują mnie o kpop, ostatnio jedna z nich spytała mnie czy znam F.T.Island. Kierowniczka nie włącza się do rozmowy i chyba uznaje mój gust za dziwny, szef twierdzi, że posiadanie pasji jest czymś wspaniałym i śmieje się, że ucieknę im do Seulu.
* ludzie z zajęć: z dwoma osobami mogę gadać o muzyce ile wlezie - jedna doskonale mnie rozumie, bo też jest wielką fanką zespołu (nieazjatyckiego), a kolega interesuje się Azją, reszta grupy, albo ma nastawienie neutralno-pozytywne, albo ignoruje ten fakt.
* rodzina: bliższa - już się pogodziła z tym faktem, tolerują, nieco wspierają, o ile zbytnio nie wpływa to na resztę mojego życia, jeśli tak się dzieje, to proszą, żebym "zeszła na ziemię"; dalsza: podejście neutralne, albo rozbawienie, podobne do rozbawienia mojego szefa.
* sąsiad: kiedyś zapytał czym go rano obudziłam - toleruje kpop, o ile go nie budzi xD

Paranmeg 

Lover: Siwon
Fav Pairing: EunHae,SiChul
Wysłany: 2014-02-15, 02:44   

Hmm,ze mną to różnie.. Niedawno na polski robiłam portfolio o Siwonie(oczywiście wcisnęłam całą 15,ale nie mogłam zrobić o całym zespole,bo nauczycielka się nie zgodziła ;<) reakcje były prze różne.. Męska część hejtowała,a jak doszło do fanservicu to jeden do drugiego ''zostaniesz moim Koreańskim przyjacielem'' i siadali sobie na kolanach,zaczęli się przytulać.. Naśmiewali się z urody Hee ''bo to baba'' i z Shindonga ''bo gruby'' i zaczęli gadać że całe SJ to prawiczki.. (moja klasa to banda niedojrzałych dzieciaków,imbecyli i mogę jeszcze tak trochę wymieniać.. ) Dziewczyny tolerują,ale myślę że to dlatego,że one są Beliberkami...... Ale jeśli chodzi o moją klasę i K-POP to są zdecydowanie na nie.. Moja mama akceptuje. (co jest właściwie najważniejsze,bo nawet teraz,zaraz będzie 3 a ja nadal słucham dość głośno muzyki,a ona nic xD) Czasami ma dość tego że siedzę tyle na laptopie i ciągle KOREA.. Nie rozumie tego że wolę ''zamulać'' przed laptopem niż wyjść gdzieś ze znajomymi.. Ale np jej dzwonek,to piosenka Yesunga (notabene,moja babcia raz się mnie zapytała czy jej też mogę taki ustawić,bo bardzo ładna piosenka,a jak jej powiedziałam że nie bo ma telefon dla seniora to posmutniała xD) Uważa też że Siwon i Hae są mega przystojni <zawsze wiedziałam że moja mama ma dobry gust (y)> czy nawet pokazałam jej EunHae-Still you to miła dobrą opinię,choć Hyuk zajeżdżał jej ''pedalstwem'' ale to pomińmy.. Ostatnio była moja koleżanka u mnie,to jak patrzyła na ramkę ze zdjęciami u mnie na ścianie z całym SuJu to wybierała tych którzy jej się podobają. Potem w domu posłuchała No Other i bardzo jej się spodobało,FT Isnalnd ale co o nich myślała to już średnio mnie zainteresowało i oglądnęła Still you i miarę sie jej p podobało,ale jej też Hyuk zajeżdża ''pedalstwem''... Nie raz jak mam zastępstwo i nie ma mojej dobrej koleżanki,także k-poperki to wolę wyciągnąć telefon i po raz 4865 oglądnąć jakieś fanowskie MV czy przeczytać jakiś artykuł bądź wywiad.. Co za tym idzie ? Śmich/uśmiech do telefonu i właśnie w tym momencie jestem NIENORMALNA :) W listopadzie z 2 koleżąnkami zorganizowałam Koło Azjatyckie. Było sporo chętnych, ale co spotkanie to ich ubywało,a na jednym nikt się nie zjawił.. Chociaż jedna dziewczyna stała się Exotic'iem co mnie bardzo cieszy,bo uwielbiam EXO :) Ogólnie nie jest źle,ale chciałabym poznać więcej k-poperów,a w szczególności ELF-ów ;)

eRka 

Grupa krwi: AB Rh+
Kocham SuJu od: czerwiec 2013
Wysłany: 2014-02-16, 13:48   

Hmm to różnie bywa... Najczęściej jednak słyszę negatywne komentarze albo wyśmiewają się.... Moja przyjaciółka jak jej próbowałam opowiadać o kpopie to mnie po prostu ignorowała i zmieniała temat więc po jakimś czasie po prostu przestałam z nią o tym rozmawiać ( a raczej próbować). Rodzina, ekhem, moja ciocia ma bardzo negatywny stosunek (Korea kojarzy jej się tylko z Północną częścią...), rodzice w sumie już się przyzwyczaili do mojej pasji, czasem tylko jakiś komentarz poleci. Siostra (14lat) za to hejtuje. Co w sumie wydaja mi się dziwnie, bo ona ogląda anime i interesuje się Japonią...
Ale who cares, ważne, że mi się podoba :)

Wiolja 

Ulubieniec z SJ: Heechul, Tusiek
Lover: Heechul
Fav Pairing: HeeWok
Grupa krwi: B
Wysłany: 2014-02-16, 15:43   

Cóż jako, że wszyscy moi przyjaciele i znajomi maja mnie za dziwną osobę to jak się dowiedzieli, że słucham k-popu wcale ich nie zdziwiło. Ale zawsze proszą mnie o to żebym o nich nie gadała bo jak zacznę to nie mogę skończyć. Raz kolega dał mi się złapać w tą rozmowę i słuchał mnie całe dwie godziny :D Ale od tej pory jak tylko chcę o tym zacząć mówić ucieka. Ogólnie nikomu to nie przeszkadzało nawet parę piosenek wkręciłam dla koleżanek i kolegów hehehe. Ale najgorszy był mój były chłopak. W pokoju zawsze miałam powieszony ( i mam) gigantyczny plakat Heechula. I on mówił żawsze do mnie, że do pedał i tak zaczynała się moja kłótnia z nim. Mówię, że nie jest żadnym pedałem a moim ukochanym idolem. Zawsze próbował go mi zerwać ze ściany, ale broniłam tego plakatu bardziej niż czegokolwiek.
Jeszcze chyba powinnam spytać się sąsiadów o to jak im się podoba k-pop jak go puszczam głośńo :P
Ostatnio zmieniony przez Wiolja 2014-02-16, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  

Mizuki 

Ulubieniec z SJ: Donghae, Hyukjae
Lover: KYUHYUN
Fav Pairing: EunHae
Kocham SuJu od: 2010
Wysłany: 2014-02-16, 16:49   

U mnie raczej nikt nie jest zdziwiony, że słucham zespołów z Azji, jako, że interesuję się tym praktycznie od zawsze. Lecz kiedy zaczęłam słuchać Super Junior, niektórzy moi znajomi się zdziwili - wcześniej słuchałam mocniejszych brzmień, jednak nikt nic przeciwko nie miał. Ale faktem jest, że kpopu zaczęłam słuchać tuż po skończeniu nauki w liceum, więc i ludzie byli starsi i bardziej tolerancyjni.
Większość moich znajomych totalnie nie siedzi w muzyce azjatyckiej a tym bardziej w koreańskiej, jednak też nikt nie ma problemu do tego, co słucham, po prostu z tymi ludźmi mam wiele innych tematów. Z drugiej strony mam grono też innych znajomych, z którymi mogę rozmawiać ze spokojem o Super Junior nie bojąc się, że jak będę mówiła za długo, to ktoś mnie uzna za dziwaka xD Nawet jeśli, to trudno :P
Co śmieszniejsze, mimo, że studiuję sinologię i powinno być sporo osób interesujących się nieco bardziej kulturą azjatycką, to w swojej grupie mam tylko jedną osobę, która bardziej interesuje się kpopem. Choć tak naprawdę to w sumie też raczej rozmawiamy na inne tematy :P
Jednak zdarza się, że czasem ktoś powie coś obraźliwego o SuJu, wiedząc, że mnie to może dość mocno uderzyć, jednak staram się nie przejmować, zwłaszcza jeśli są to docinki od osób, które nie mają nic wspólnego z Azją, bo po prostu nie znają różnic kulturowych.
Chociaż przyznam, że sporo osób jest naprawdę zaciekawionych i czasem nawet dają sobie pokazać więcej niż 1 czy 2 utwory ^^ Choć tylko niewielką ilość osób dało mi się przekonać, żeby nieco bardziej poznać SJ, ale i tak sukces ^^

"the hardest thing about being a fangirl
is when you truly fall in love with your bias"

alskarkodo 

Ulubieniec z SJ: Yesung
Grupa krwi: 0 RH+
Kocham SuJu od: 2007
Wysłany: 2014-02-17, 20:48   

Nie sposób się nie zgodzić z tym zdaniem:

Mizuki napisał/a:
Ale faktem jest, że kpopu zaczęłam słuchać tuż po skończeniu nauki w liceum, więc i ludzie byli starsi i bardziej tolerancyjni.

U mnie było bardzo podobnie jak u Mizuki, aczkolwiek nie wypowiem się zbyt obiektywnie z racji, że chodziłam do placówek ukierunkowanych (muzyczna/plastyczna..) - a tam ludzie automatycznie byli bardziej wrażliwi/tolerancyjni/nastawieni na 'inność', więc to też grało jakąś rolę.
Moja grupa wiekowa także wychowała się na Backstreet Boys/N'Sync/Spice Girls itd. (czyli oswoiliśmy się już z boysbandami/girlsbandami), a także na anime z Polonii1, na DragonBall'u (dub włoski i francuski, ale jak się dowiedziało, że to japońskie to się szperaaałoo w temacie) oraz na polsatowskiej 'Sailor Moon' z japońskim dubbingiem, więc od dzieciaka ta Japonia i język fascynowały. Być może dlatego to zainteresowanie kolejnym krajem azjatyckim (Koreą) i boysbandami już tak nie dziwiło (choć to ostatnie mogło trochę śmieszyć ;P )... a teraz? Od minimum 10 lat żadnego anime na kablówce w godzinach 9-18 nie widziałam, a boysbandy z USA/Europy wyginęły/zawiesiły działalność (nie liczę tych stosunkowo nowo powstałych jak 1D, bo nastolatki dopiero się na nich wychowują - choć wiem, ze nie tylko one ich słuchają) także nie dziwota, że dzieciaki z tym nie oswojone postrzegają to bardzo często jako 'dziwne'.
Biorąc jednak pod uwagę postęp, globalizację i dostęp do właściwie wszystkiego dzięki sieci internetowej - jestem w szoku, że tak wielu nastolatków (nie tylko w Polsce) nadal ignoruje inne kultury i je wyśmiewa, a nietolerancja wobec 'odbiegających-od-normy' zainteresowań rówieśnika, których 'szkolna-klasa-nie-wyznacza' jest na porządku dziennym.

łups, poważnie się zrobiło :P

Ostatnio zmieniony przez alskarkodo 2014-02-17, 22:56, w całości zmieniany 2 razy  

Katy 
SuJu forever:)

Ulubieniec z SJ: Wszyscy bez wyjątku:)
Lover: Donghae, Sungmin (zaraz po Hae ) <3
Fav Pairing: EunHae, KyuMin, EunTeuk(za Sukirę)
Kocham SuJu od: listopad 2012
Wysłany: 2014-02-17, 22:59   

Moja grupa wiekowa także wychowała się na Backstreet Boys/N'Sync/Spice Girls itd. - jak bym siebie widziała :D:D:D

anime z Polonii 1 też oglądałam :D:D:D <księżniczka Mako czy jakoś tak>, to były czasy:):):D

Chociaż z tego co pamiętam ciągnęło mnie też wtedy w stronę Azji:< czytaj - wariactwo totalne na punkcie czarodziejki z księżyca> :D:D

Od dwóch lat nie potrafię słuchać niczego co nie jest azjatyckie, najpierw była Japonia oczywiście i KAT - TUN :D

A od około listopada 2012 nie widzę świata po za SuJu - mam wrażenie, że Oni tylko czekali, abym ich odnalazła :):):)
Ostatnio zmieniony przez Katy 2014-02-17, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  

alskarkodo 

Ulubieniec z SJ: Yesung
Grupa krwi: 0 RH+
Kocham SuJu od: 2007
Wysłany: 2014-02-18, 01:11   

Katy
Haha, prawda? :) Aż chciałoby się wrócić~
Też miałam ten okres słuchania tylko azjatyckich brzmień (konkretnie jrocka wtedy), ale podczas mojego zastoju w tym zakresie Suju dało o sobie znać.. no i proszę ;) Łączę teraz wszystkie moje pasje muzyczne (te cięższe i te lżejsze, nie tylko azjatyckie) i mi z tym dobrze ;)
Już ich chyba będę kochać zawsze - jasne, że ta miłość może z czasem osłabnąć, ale nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek całkowicie zgasła :)

Jeszcze co do odbierania mojej pasji przez osoby trzecie - być może dlatego, że od dzieciaka byłam za Azją to moi rodzice nigdy złego słowa nie powiedzieli na ten temat, a wręcz byli ze mną w tej kwestii. Znajomi nie mają generalnie nic do tego, niektórych zaraziłam, niektórzy nie wiedzą, a Ci co wiedzą, a nie lubią to czasem coś głupiego palną i tyle - naszej znajomości to nie zburzy :P

Pola 

Ulubieniec z SJ: Wszyscy :D
Lover: Eunhyuk <3
Fav Pairing: EunHae, EunWook
Wysłany: 2014-02-26, 13:33   

Katy napisał/a:
Moja grupa wiekowa także wychowała się na Backstreet Boys/N'Sync/Spice Girls itd. - jak bym siebie widziała :D:D:D

Taa to były czasy..

Katy napisał/a:
anime z Polonii 1 też oglądałam :D:D:D <księżniczka Mako czy jakoś tak>, to były czasy:):):D

Chociaż z tego co pamiętam ciągnęło mnie też wtedy w stronę Azji:< czytaj - wariactwo totalne na punkcie czarodziejki z księżyca> :D:D

Dokładnie.. jak sobie to przypominam to aż łezka się w oku kręci

Jeśli natomiast chodzi o innych ludzi.. to hmm.. rodzice mówią że mam zejść na ziemie i że za stara już na to jestem ;)
Natomiast jeśli chodzi o znajomych to niektórzy uważają mnie za dziwaka (po przecież jak można słuchać czegoś takiego) a inni nie mają nic przeciwko :)
Ja natomiast nie przejmuję się krytyką ;)
SuJu zawładnęło moim światem i sercem i tak już pozostanie :D

Odpowiedz do tematu