| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Fantastyczna enigma
Autor Wiadomość
Grey_Pura 

Lover: Eunhyuk
Fav Pairing: Eunhae, Kyumin
Grupa krwi: AB
Wysłany: 2014-07-15, 21:36   Fantastyczna enigma

post ma charakter humorystyczny.

Witam.
Starając się pomóc Est w tłumaczeniu drugiego albumu Henrego, rozwiązałyśmy szyfr.
Wiadomość Henrego może Was zasmucić, wystraszyć a nawet spędzić sen z Waszych powiek, przygotujcie się na drastyczną prawdę.

Czytając angielskie tłumaczenie "Butterfly" oraz "Saturday" zauważyłyśmy tragicznie randomowe wersy, nie pasujące do całości tekstu. Nie dało radę ich nie tylko przetłumaczyć ale też zrozumieć. Z początku oskarżyłyśmy osoby pracujące nad albumem o nadużycie środków odurzających bądź substancji psychotropowych. JEDNAK, kiedy chwilę nad tym pomyślałyśmy, robiąc sobie żarty z tekstu "Saturday" oraz całego albumu nazywając go sztuką abstrakcyjną w formie muzycznej, gdzie trzeba czytać między wersami, zrozumiałyśmy coś całkowicie innego.

początkowa interpretacja pierwszych wersów "Saturday" :
Cytat:
Tak naprawdę to Henry jest tym labiryntem... on rozsiewa tego dnia taką aurę wokół siebie (w końcu mówił że przyciąga oczy wszystkich i tak specjalnie wygląda ect.) więc ta biedna dziewczyna się złapała w pułapkę jego idealności ! i zagubiła się w tym labiryncie którym on jest i teraz puka po ścianach(tego labiryntu - knocking on me)... szukając wyjścia (którego nie ma) ale gdzieś jest ukryty klucz, więc prawdopodobnie go znajdzie... a wtedy się okaze że jest wiele wyjść, wiele drzwi... ale ona ma tylko jeden klucz więc będzie sprawdzała każde po kolei (check me in).

po odkryciu prawdy wstydzę się tego co mówiłyśmy o Henrym oraz zespole pracującym nad albumem.
Teraz zacznę odkrywać przed Wami prawdę, którą skrywa "Fantastic".

Zacznijmy od przypomnienia sobie fragmentu biblii.
Każdy z Was kojarzy zapewne arkę Noego. Bóg zesłał deszcz i zatopił świat, ponieważ był pełen zła, był niemalże piekłem na ziemi. Noe miał za zadanie zbudować łódź, zgromadzić zwierzęta, resztę już znacie. Chcę się jednak skupić na jednym, bardzo ważnym zdarzeniu, mianowicie momencie kiedy gołębica powraca z gałązką.
Gałązka ta symbolizuje nadzieję na lepsze życie, nowy świat, wyrwanie się z piekła i zaczęcie wszystkiego od nowa.

Powszechnie wiadomo, że SM głodzi artystów, odbiera im telefony i samo publikuje wpisy na SNS. Znęca się nad nimi psychicznie ale też fizycznie. (zapytajcie młodszego fandomu - oni są w tej dziedzinie specami)

Zacznijmy więc odszyfrowywanie

Wcześniej nie wzbudziło moich podejrzeń zdjęcie na okładce albumu, jednak teraz widzę jego przesłanie. Henry trzyma gałązkę!

Czyli ma nadzieje na wyrwanie się z piekła. Ten album to SOS, który Henry wysyła w świat. (on wiedział, że śpiewane przez niego idiotyczne angielskie wersy, nie zostaną przez nas zignorowane. Liczył na to że ELFy będą w stanie odczytać ukrytą wiadomość)

"Butterfly"
Cytat:
motyl to taki znak.
bo co się robi z motylami?
kolekcjonuje je
przyszpila szpilkami do tablicy

tak jak SM kolekcjonuje swoich artystów

"Saturday"
mowa o labiryncie, z którego sam się nie wyrwie
to zdjęcie symbolizuje owy labirynt i bezsilność:

a to tutaj, jest wskazówką o co konkretnie chodzi, ściana jest różowa, logo SM jest różowe !

czyli chodzi o różowy labirynt, pułapkę z którego chcąc się wydostać musi otrzymać pomoc z zewnątrz.

to zdjęcie ewidentnie obrazuje oczekiwanie, oczekiwanie na pomoc

na kolejnym, spójrzcie na jego oczy, one aż wołają "szukaj głębiej!"

pamiętacie jeszcze co symbolizuje gałązka?
nadzieję, na tym zdjęciu gałązka jest schowana
symbolizuje to ukrytą nadzieję na lepsze jutro

kojarzycie photocard ze zdjęciem z dzieciństwa?
zapewne myśleliście, że jest to po prostu uroczy dodatek do płyty, otóż NIE.
To też nie jest przypadkowe.
W okresie uwiecznionym na zdjęciu Henry nie należał jeszcze do SM, to okres do którego chce wrócić, okres w którym był wolny i za którym tęskni.

Teraz wróćmy jeszcze do okładki albumu.

na niej gałązka nie jest schowana, Henry trzyma ją dumnie.
Mówi nam przez tę okładkę
"Jeśli zrozumiecie moją wiadomość, jeśli spełnią się moje nadzieje będzie "Fantastic""

Teraz tekst tytułowego utworu
"It’s gonna be really great, be excited
It’s gonna be fantastic
I’ll give you more than you can imagine
It’s gonna be fantastic"

Mówi nam jak bardzo mu na tym zależy, jak cudownie będzie się czuł oraz jak wiele może nam zaoferować jeśli go uwolnimy!
Musimy uwolnić Henrego z tyrańczych szponów SM !

właśnie to chciał nam przekazać

//powyższy post nie miał na celu obrażania niczyich uczuć religijnych, wytwórni, wykonawcy, ani fanów sj czy innych zespołów. //

[EDIT]
post jest żartem, umieszczony jest też w dziale stworzonym do takich rzeczy.
niestety nasza niewinna zabawa została zganiona, ponieważ nie każdy dzieli nasze poczucie humoru.
mimo iż pod postem był dopisek, że celem nie było prowokowanie/obrażanie nikogo
miałyśmy nadzieję na wymianę kolejnych żartów. Ze świadomością iż jest to zabawa, śmiejmy się razem. :)

Doesn't Hyukjae look the best in grey?
in Grey --> Grey Pura.
Ostatnio zmieniony przez Grey_Pura 2014-07-15, 22:43, w całości zmieniany 3 razy  

Estoir 
Chmurka

Ulubieniec z SJ: Lee Brothers & Evil Maknae
Lover: Hyukkie, Die, Ryo, Jin, Akihide
Fav Pairing: EunHae
Wysłany: 2014-07-15, 21:41   

Grey, przerażające jest to, jak dramatyczna jest jego sytuacja. Naprawdę musimy coś zrobić. Ten motyl najbardziej mnie przekonał, że dzieje się u nich naprawdę źle. SuJu jest za bardzo zniewolone, nie ma siły i odwagi nam powiedzieć co się dzieje, a Henry znający angielski i mający "solowy" comeback, mógł coś w tym kierunku zrobić... Trzeba uświadomić ELFy na całym świecie, również jakimś sekretnym kodem, by SM się nie dowiedziało.

We are one! Czy jakoś tak... A nie, to nie tu, ale wiecie o co mi chodzi, prawda?

Eunhyuk: "Jestem najszczęśliwszy, gdy stoję na scenie。
Ponieważ wtedy mogę całkowicie zostać pochłoniętym przez tamten świat"

maggdalena 
Mad?

Ulubieniec z SJ: Hae, Tusiek, Hee, Kyu, Hyuk
Lover: Siwon
Fav Pairing: EunHae, HanChul, HeeTeuk
Grupa krwi: A Rh+
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2014-07-15, 22:17   

Szczerze, to trochę naciągane to. Przecież sm ma pieczę nad tekstami, sesjami zdjęciowymi... nie ma to jak czytać cały tekst z na pół przymkniętymi oczami, zmęczona po pracy i ze spowolniona praca mózgu xD dałam się nabrać ;)

"Sometimes you're my hero. Sometimes you're my girlfriend. You're my sister. You're my BABY!"
Ostatnio zmieniony przez maggdalena 2014-07-19, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  

Kika 
Kik

Ulubieniec z SJ: wszyscy
Lover: Kyuhyun
Fav Pairing: KyuHyuk
Kocham SuJu od: 2009
Wysłany: 2014-07-15, 22:24   

I od razu pomyślałam o "Trapie". Tamten tekst teraz też brzmi dla mnie tak złowieszczo.
Muszę się bardziej zagłębić w temat, teraz nie wiem, co myśleć. Wszędzie się spotykam ze sprzecznymi informacjami, nie wiem komu ufać. W głębi serca dalej mam nadzieję, że tam nie jest aż tak źle. Ale coraz więcej wskazuje na to, że naprawdę nie mają ciekawie. I strasznie mnie to boli, bo ja bym im nieba uchyliła. I zapewne wszystkie inne fanki, prawdziwe fanki, zrobiłyby to samo.
Biedni. :C Przecież SM zarabia na nich naprawdę ładną kasę, dlaczego o nich nie dba? :C
Chociaż wydaje mi się, że problem jest szerszy i nie ogranicza się tylko do SM...

Majanna 
HG pervert wife

Ulubieniec z SJ: Donghae&Henry
Lover: HanGeng
Fav Pairing: HanChul&EunHae
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2014-07-15, 23:08   

Genialna (nad)interpretacja xD
W pierwszej chwili myślałam, że czytam opowiadanie (i to wciągające!) napisane w takiej dość nietypowej formie :P
Prawda jest jednak taka, że fani zawsze znajdą sposób żeby zobaczyć to co chcą zobaczyć i to nieco mnie przeraża.

Miyu 

Ulubieniec z SJ: Hee, Hyuk, Hae, Kyu
Lover: Yeś forever.
Kocham SuJu od: sierpień 2010 <3
Wysłany: 2014-07-16, 12:57   

Ja nie wiem czy te dopiski były wcześniej, ale od razu zaczęłam się śmiać, kiedy zaczęłam czytać niższe linijki o__O Dziewczyny, nie bierzcie wszystkiego tak do siebie bardzo!

Interpretacja jest niezła i jakby się uprzeć - MOGŁABY być nawet prawdą, chociaż wątpię, że jest. Dzięki za dawkę humoru :D

Ania 

Kocham SuJu od: 10.05.2010
Wysłany: 2014-07-16, 17:23   

Dziewczyny - brawo. Nie ma jak małe teorie spiskowe. ^^ Oczywiście pod warunkiem, że czytelnicy mają poczucie humoru. Ja mam, więc uśmiałam się czytając to. Innymi nie przejmowałabym się, szkoda na na to czasu. Ciekawe ile jeszcze piosenek SuJu można by poddać głębszej analizie...

Przypomniałam sobie jak 2 lata temu jakaś dziwna grupa zanalizowała mv Bangów "Fantastic Baby" udowadniając, że roi się w nim od sekciarskich elementów. To było przerażające i mega na poważnie. Wy tego uniknęłyście, a jak ktoś tego nie rozumie to jego strata. :)

Estoir 
Chmurka

Wysłany: 2014-07-16, 17:35   

Ania, przywracasz nam wiarę w ludzi T___T Wczoraj byłyśmy załamane, bo nie wiedziałyśmy czy z nami już tak źle czy co... xD
Myślałyśmy o analizie albumu Trap, bo też niezłe pomysły mamy, ale to się jeszcze zobaczy ;]

Ania 

Wysłany: 2014-07-16, 17:49   

Estoir, mam nadzieję, że jest więcej osób, które zrozumieją o co Wam chodzi. I tak, zróbcie analizę Trap, proszę. :)

I gdzie Was tak zganiono?

Estoir 
Chmurka

Wysłany: 2014-07-16, 19:07   

Ania, nie uwierzyłabyś jakie ploty chodziły odnośnie naszego 'artykułu' na tt i jak wiele osób wzięło to na poważnie. Stąd pojawiły się dopiski, że to w celach humorystycznych, bo wcześniej tego nie było ^^"
Co do zganienia, to Grey trochę na wyrost napisała, lekko wzburzona wczorajszą reakcją niektórych ;]

teitatoo 
Soonyoungie

Ulubieniec z SJ: Hae, Kui Xian, wszyscy
Lover: Kwon 'Fire' Soonyoung
Fav Pairing: QMi, SoonHoon (oni coś na serio tak)
Grupa krwi: A+
Kocham SuJu od: 01.01.2011
Wysłany: 2014-07-16, 19:29   

Hahaha, wszystko super, tylko Was zmartwie, bo Henry nie maczal palcow w tworzeniu tekstow :DDD
Wasza teoria mnie troche przerazila, ale dzieki niej zastanowilam sie bardziej nad ta galazka i udalo mi sie ogarnac, ze to ligustr xD I'm as awesome as you! xD
No i wytlumaczenie tych nieogarnietych wersow beznadziejnego angielskiego moze byc nawet .. adekwatne do mysli tworcow! ^_____^

My lil RUDE bub

no need to rush cause you can touch~ touch

Ania 

Wysłany: 2014-07-17, 03:50   

Estoir, Ach, na tt, to nic dziwnego, że nie widziałam tego. Bez tych ostrzegawczych dopisków byłoby to lepsze. Dział informowałby, że to są żarty, bo gdyby na poważnie to dałybyście to do "dyskusji".
Mimo wszystko czekam na analizę "Trap". :)

Estoir 
Chmurka

Wysłany: 2014-07-17, 09:17   

Ania, widocznie umiejętność czytania ze zrozumieniem zanikła, bo ludzie jakoś nie widzieli, że to w dziale For Fun jest... Stąd dodane te dopiski *wzdycha* No cóż, mówi się trudno. Mimo wszystko cieszę się, że Grey i ja miałyśmy trochę zabawy przy tym, i że kilka innych osób również doceniło nasz kunszt ;D
"Trap" się pojawi, jak znów wpadniemy w fazę. Pewnie jak będę tłumaczyła resztę tekstów Henia, na co obecnie nie mam sił, bo te teksty naprawdę porażają logiką jeśli chodzi o angielskie wstawki... xDD

Grey_Pura 

Lover: Eunhyuk
Fav Pairing: Eunhae, Kyumin
Grupa krwi: AB
Wysłany: 2014-07-17, 12:37   

bądźcie cierpliwi a będzie Wam dane xD bo wysiłek mózgu przy tych tekstach był straszny, ale co się pośmiałyśmy potem to nasze XD cieszy mnie że kilka osób się pośmiało razem z nami

Doesn't Hyukjae look the best in grey?
in Grey --> Grey Pura.

Odpowiedz do tematu