| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
MAMACITA - SUPER JUNIOR
Autor Wiadomość
RedWitch 
NIEStraszny tyran

Ulubieniec z SJ: Yesung, ZhouMi, Ryeo
Fav Pairing: RyeoMin, HeeMin
Grupa krwi: A Rh +
Kocham SuJu od: nie pami?tam dnia, kiedy ich nie kocha?am.
Wysłany: 2014-08-29, 20:45   MAMACITA - SUPER JUNIOR

W końcu po dwóch latach wyszedł długo oczekiwany przez nas album! Co o nim myślicie? Jakie piosenki Was zachwyciły? Co Wam nie pasuje? Co zapętlacie przez cały czas? Tutaj możecie podzielić się ze wszystkimi odczuciami po przesłuchaniu albumu^^

Miju 

Lover: Donghae ♥
Kocham SuJu od: Lipiec 2011
Wysłany: 2014-08-29, 20:59   

Ja się zakochałam w nich na nowo (jeśli to możliwe). Po raz kolejny udowodnili kto rządzi w kpopie !!
Pomijając MAMACITA która jest absolutnym hitem stulecia, uwielbiam Evanesce, Too many beautiful girls i Midnight Blues na razie najbardziej.
Jestem zawiedziona tylko jedną balladą :< I do tego mają lepsze tak szczerze, ale ich głosy sprawiają że kocham każdą piosenkę xd
I nie pasuje mi że jest tylko 10 piosenek no ale nie można mieć wszystkiego :>

RedWitch 
NIEStraszny tyran

Ulubieniec z SJ: Yesung, ZhouMi, Ryeo
Fav Pairing: RyeoMin, HeeMin
Grupa krwi: A Rh +
Kocham SuJu od: nie pami?tam dnia, kiedy ich nie kocha?am.
Wysłany: 2014-08-29, 21:05   

Miju, która ballada Cię zawiodła? :)

Kaioshi 

Ulubieniec z SJ: KYUHYUN
Kocham SuJu od: 04/2014
Wysłany: 2014-08-29, 21:07   

Według mnie comeback wyszedł im cudownie, a album jest mega! MAMACITA wpada w ucho i jest chwytliwa, a z piosenek albumowych wciąż nie mogę się zdecydować, która najlepsza. ;; Chłopaki się napracowali i to na medal. ^^

Hana 

Grupa krwi: AB
Kocham SuJu od: 2007/08
Wysłany: 2014-08-29, 21:10   

Myślę ,że "Mamacita" to taki ukłon w stronę fanów z Ameryki Pld. (i dobrze ,bo maja ich tam dużo) ,bo właśnie tam mówi się tak ,pieszczotliwie do swoich partnerek,przyjaciółek ,a znaczy to mamuśka ,jakby ktoś jeszcze nie wiedział :). Mi "Mamacita" średnio się podoba, wolę "Islands" i "Shirt". Piosenek jest za mało na tym albumie.

Katy 
SuJu forever:)

Ulubieniec z SJ: Wszyscy bez wyjątku:)
Lover: Donghae, Sungmin (zaraz po Hae ) <3
Fav Pairing: EunHae, KyuMin, EunTeuk(za Sukirę)
Kocham SuJu od: listopad 2012
Wysłany: 2014-08-29, 21:24   

W sumie nie wiem od czego zacząć bo aż krzyczy we mnie od środka - TO JEST MEGA GENIALNIE PIĘKNE I CUDOWNE!!!!!!!!!!
O swoich wybranych piosenkach napisałam już na shoutboxie;):)
NA razie za dużo jeszcze we mnie emocji, ale... jestem zauroczona w co nie śmiem wątpić<333

Nasi Królowie wrócili !!!!!!!!

Miju 

Lover: Donghae &#9829;
Kocham SuJu od: Lipiec 2011
Wysłany: 2014-08-29, 21:34   

RedWitch Islands ;) nie zawiodła (to za duże słowo..) ale po prostu czekałam na nową genialną balladkę a jest tylko jedna (taka typowa w sensie) i nie przebiła tych starych :<

alskarkodo 

Ulubieniec z SJ: Yesung
Grupa krwi: 0 RH+
Kocham SuJu od: 2007
Wysłany: 2014-08-30, 17:37   

Jestem zachwycona muzykalnością tego albumu! Właściwie w każdym utworze słychać masę instrumentów, a nie jedynie komputerową papkę~
Co do samych piosenek to muszę przyznać, że ogółem krążek przewyższył moje oczekiwania :)

Utwór tytułowy mi się rzecz jasna podoba, ale moimi ulubionymi piosenkami kolejno zostały: "Raining Spell for Love" (okazała się zaskakującą niespodzianką, bo koło sampla przeszłam obojętnie), "Midnight Blues" (sensualna ;3 refren mnie powalił już w highlight medley i czułam, że piosenka okaże się perełką~) oraz "Let's Dance" (w refrenie zakochałam się już w samplu <3 nie mogę się doczekać wersji koncertowej!).

Piosenki, które mi się podobają, ale nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak te powyższe to: "Islands" , "This is Love" i "Shirt".
Ta pierwsza to jak dla mnie takie lepsze "So I" na zakończenie koncertu - ładna, melodyjna, baśniowa.. ale standardowa.
Ta druga jest bardzo wiosenna (przy początkowym przesłuchaniu aż nazbyt). Klimatem przypomina mi letnie "Shake it Up", które osobiście wolę :P
Z trzecią miałam na początku problem, bo muzycznie jest genialna, ale strasznie mi coś w niej nie grało. Doszłam do wniosku, że, przeszkadza mi w niej poprowadzenie niektórych linii wokalnych w zwrotkach oraz ilość słów angielskich - w szczególności 'shirt' :P Na szczęście już się przyzwyczaiłam :) Stwierdzam też, że o wiele lepiej brzmi na żywo~

"Evanesce" niestety mnie nie porwało :( Dla mnie utwór jest jedynie ok.
Refren z sampla mnie zaciekawił, ale kompletnie mi on nie pasuje w zestawieniu ze zwrotkami.

Piosenki, które kompletnie nie przypadły mi do gustu to "Too Many Beautiful Girls" i "Mid-Season".
Ta pierwsza znów kojarzy mi się z utworkami, które możemy usłyszeć oglądając amerykańską komedię o nastolatkach (ale tego typu piosenka znajduje się prawie na każdym albumie Suju, więc w sumie jej istnienie mnie nie dziwi). Przyznaję jednak, że może okazać się bardzo fajna na koncertach.
Ta druga z kolei jest dla mnie nie do słuchania... strasznie mi nie odpowiada muzyka :/ Wielka szkoda, że to właściwie jedyna piosenka, w której Yesung brał kompletny udział (nie liczę tych, gdzie słychać jego ozdobniki). Jak dla mnie to takie "Bittersweet" II, w którym tym razem brało udział całe Suju... no i na dodatek kojarzy mi się z nielubianym przeze mnie 'Last Christmas', więc.. :/

Ostatnio zmieniony przez alskarkodo 2014-08-30, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  

Ania 

Kocham SuJu od: 10.05.2010
Wysłany: 2014-08-30, 19:12   

Muszę przyznać, że bardzo bałam się tego albumu. Myślałam, że jest robiony na szybko, przez co straci na jakości. Moje obawy były tak wielkie, że zwlekałam z włączeniem go po pobraniu ponad 4 godz. Po raz pierwszy nie byłam w stanie od razu zacząć go słuchać, a przecież to mój 3 świadomy comeback Juniorów (nie licząc Bonamany). Ale w końcu trzeba było zderzyć się z rzeczywistością, przecież jedną piosenkę już znałam, zostało tylko dziewięć...

MAMACITA - o niej już się wypowiadałam. Zdania nie zmieniłam. :)
Midnight Blues - OMG, zanim zabrzmiał refren już wiedziałam, że to będzie jedna z moich ulubionych piosenek na tym albumie. Muzyka i wokale idealnie się uzupełniają.
Evanesce - nie jest zła, refren na plus. Miło się jej słucha.
Raining Spell for Love - początek kojarzy mnie się z "So I" i "Midnight Fantasy, na szczęście reszta piosenki broni się i jest dobra.
Shirt - jedna z tych, których brak nie byłby jakiś przykry. Lepiej słucha się jej po obejrzeniu występu. Plusem jest, że należy do tanecznych. :)
THIS IS LOVE - ni ziębi, ni parzy. Po prostu zapychacz miejsca na albumie. Refren najlepszy.
Let`s Dance - niby nic nadzwyczajnego, ale można potupać sobie nóżką siedząc przy biurku. :)
Too Many Beautiful Girls - i co z tego, że wtórna i podobna do mln innych. Rytmiczna, wesoła - mnie się podoba. Mam nadzieję, że trafi na listę SS6, bo chciałabym zobaczyć pląsających ich do tej piosenki. ^^
Mid-season - och Boże, nawet gdybym chciała, to nie mogę skrytykować tej piosenki. Yesung tak wyraźny, że tylko płakać się chce ze szczęścia... Poza tym bardzo dobra piosenka. :)
Islands - nie zgadzam się, że to zła ballada. Już w medley jako jedyna piosenka zwróciła moją pozytywną uwagę i całość mnie nie zawiodła.

Ogólnie jestem zadowolona. Wszyscy odwalili kawał dobrej roboty. Słychać na albumie ich dojrzałość, ale też jest w nich ten sam fun, za który ich uwielbiam. Mam nadzieję, że będą drugą Shinhwą. :) Niepotrzebnie się bałam, zwłaszcza, że medley nie podobało mnie się. :D
I liczę na to, że SM ani chłopcy nie będą smażyć się w piekle za te małe kłamstewka o Yeye.^^ Nie wiem gdzie i kiedy go dorwali (bo na pewno nie w 2012), ale brawo za pomysł. :)
Ostatnio zmieniony przez Ania 2014-08-30, 19:15, w całości zmieniany 2 razy  

maggdalena 
Mad?

Ulubieniec z SJ: Hae, Tusiek, Hee, Kyu, Hyuk
Lover: Siwon
Fav Pairing: EunHae, HanChul, HeeTeuk
Grupa krwi: A Rh+
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2014-08-30, 20:44   

Jezu, wstyd przyznać, ale głos Yesia jest dla mnie tak naturalny w piosenkach SJ, ze nawet nie załapałam, ze go nie powinno być, a jest :O
Kocham ten album całym sercem!
Wszystkie piosenki boskie! Ale jednak nie bede bardzo oryginalna, bo nie od dziś wiadomo, ze kocham szybkie kawałki: Mamacita i Shirt <3 W każdej piosence mam swoje słowa.
W Mamacita ayayayaya, giloł giloł, wiloł wiloł i alloł alloł i omg Kyu i wycie Wooka (jak jest w mv przerażony);
w Midnight Blues jest to "yes or no;
w Evanesce "I don't know";
w Raining spell for love wszelakie wycie Wooka;
w Shirt szuka szuka hore hore (no sugar sugar honey honey od dzisiaj będzie szuka szuka hore hore!), one step two step... nanananananan! uwielbiam!;
w This is love to, jak powtarzają tytuł... no matko! Toż to opisuje stosunki SJ-ELF!
Let's dance "everybody let's go" i dalej to takie "wyliczanie" słów;
Too many beautiful girls: siedza na ławeczce albo na trybunach, laski przechodzą im przed nosem, a oni się kiwają na boki spiewając (taka leniwa piosenka Bruno Marsa :P)... trochę jak z mv Big Bangów - kocham gwizdanie!
Mid-season i ich wyjące saranghae
No i Islands... najspokojniejsza piosenka - for meeeeeeeeeeeeee i to ozywnienie i wyciąganie Kyu i Wooka.
I uwielbiam to, ze ich głosy brzmią jak ich! Kocham ten album!

"Sometimes you're my hero. Sometimes you're my girlfriend. You're my sister. You're my BABY!"
Ostatnio zmieniony przez maggdalena 2014-08-30, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu