| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zareagowałby Twój UB... (7/39)
Autor Wiadomość
gang-aji 
Królowa fandomu

Fav Pairing: Leeteuk + zmarszczki
Kocham SuJu od: 14.05.2010
Wysłany: 2017-05-13, 01:05   Jak zareagowałby Twój UB... (7/39)

Witam najserdeczniej w ten pikny majowy dzionek. Przybywam tu z opowiadankiem, które co prawda już od dłuższej chwili istnieje sobie na wattpadzie, ale pomyślałam, że i tutaj, chociażby dla zasady lub z sentymentu, powinno się tutaj znaleźć.
Pisane na podstawie tych łoto tweetów.
:idea: Może wywołać cukrzycę i ból zębów. Może też wywołać skrzywienie paszczy wywołane niechęcią do opisywanej bohaterki. Ale nie musi! ;)

No i to tyle! Miłego czytania i (mam nadzieję) do przyszłego update'a!

Jak zareagowałby Twój UB...

1. ...gdyby Wasze dłonie przypadkiem się spotkały?

Czasami wyobrażał sobie, jak by to było spotkać miłość swojego życia w tak prozaicznym miejscu, jak osiedlowy sklepik. On przyszedłby po jakieś tam zakupy – karmę dla psa albo kimbap, a ona byłaby uroczą kasjerką o łabędziej szyi i pełnych ustach. Zamieniliby ze sobą parę słów, on zaprosiłby ją na kawę… a parę lat później żyli by sobie długo i szczęśliwie gdzieś z dala od zgiełku miasta. Wizja głupiutka, bardzo przewidywalna i z pewnością słodka.
Najlepiej byłoby też, gdyby coś podobnego przydarzyło się wiosną, gdy trawa staje się bardziej zielona, a opadające z drzew płatki kwiatów wplątują się we włosy.
Pech jednak chciał, że był środek zimy i od paru dni mieszkańcy Seulu, w tym także i on, zastanawiali się, czy ich ojczyzna aby na pewno nie leży w gdzieś okolicach bieguna północnego.
Opatulony w kilka swetrów i w czarnym, pikowanym płaszczu długim do kostek Kim Heechul wpadł do niewielkiego, lokalnego marketu z dwoma postanowieniami – rozgrzać się i najeść. Właśnie skończył nagrania do jednego z programów rozrywkowych i czuł się jak jedna wielka chodząca kostka lodu. W tej sytuacji nie przyszło mu nawet do głowy, żeby myśleć o jakichkolwiek romansach, chciał jedynie zjeść gorący ramen, zanim managerowi uda się reanimować vana, który akurat tego dnia postanowił się zepsuć.
Kilka minut później zasiadał przy wąskim stoliku zamontowanym wzdłuż okien; czekając, aż ramen będzie gotowy do zjedzenia, nucił pod nosem jedną ze swoich piosenek i obserwował opatulonych po czubki głów ludzi na ulicy. Kątem oka zarejestrował też wcześniej, że dwa miejsca dalej już ktoś siedzi, ale nie przejął się tym – szczególnie, że tamta osoba także nie okazywała zainteresowania jego osobą. Mógł więc w spokoju zająć się konsumpcją. Tak mu się przynajmniej początkowo wydawało.
Sięgał właśnie po kubek z ramenem, gdy usłyszał niewielki huk; o mało nie wylał na siebie zupy, gdy stolik zatrząsł się pod wpływem uderzenia.
Zirytowany Heechul obrócił się na krześle z zamiarem wygarnięcia swojemu sąsiadowi, co sądzi o takim zachowaniu, ale zrezygnował, gdy tylko zobaczył, z kim ma do czynienia.
Na wysokim krześle siedziała kobieta o długich włosach w kolorze dojrzałej wiśni spiętych w niedbałego kucyka i o kaukaskich rysach. Wyglądała, jakby cały świat sprzysiągł się przeciw niej.
Heechul z zaciekawieniem przyglądał się, jak kobieta ze złością wplata palce we włosy i w akompaniamencie dziwnych dźwięków gdzieś na pograniczu jęku i zdławionego krzyku niszczy swoją fryzurę, a potem jak z obrzydzeniem odsuwa od siebie plik kartek. Nie spoglądając nawet w stronę porzuconego papieru, głośnym westchnieniem oparła czoło o blat, pozwalając by ręce bezwiednie opadły jej wzdłuż tułowia.
Dawno nie widział tak uroczej osoby. Nie potrafił też powstrzymać ciekawości, choć nie miał w zwyczaju wtrącać się w sprawy obcych mu osób.
Podniósł czerwoną kredkę, która przeturlała się aż pod jego stopy oraz kartki, które spadły ze stolika. Zapisane były tekstem w jakimś obcym języku. Pojedyncze zdania i akapity były poskreślane, tu i ówdzie na marginesach znajdowały się komentarze i zupełnie dla niego niezrozumiałe znaczki.
W pierwszej chwili pomyślał, że ta załamana kobieta jest nauczycielką i to właśnie praca któregoś z jej uczniów doprowadziła ją do takiego stanu, ale coś mówiło mu, że to nie to.
– Przepraszam, że przeszkadzam – odezwał się uprzejmie – upuściła to pani – starannie ułożył podniesione kartki obok pozostałych.
Kobieta uniosła głowę, ale na niego nie spojrzała. Heechulowi wydawało się, że miała na twarzy ślady łez.
– Dziękuję – odpowiedziała cicho.
– Wszystko w porządku? – skoro już zauważył, że płakała, czuł się w obowiązku, by jej pomóc. Co, jeśli stało się coś naprawdę złego?
– Tak, proszę się nie przejmować – kobieta pociągnęła nosem i zaczęła się rozglądać – po prostu… hmm… poprawianie własnych tekstów potrafi być naprawdę okropnym doświadczeniem.
– Być może jest pani zbyt krytyczna wobec siebie – zauważył. – Tego pani szuka? – wyciągnął w jej stronę kredkę, którą wcześniej podniósł.
– Być może. Ale może po prostu jestem beznadziejną autorką – odparła i zerknęła na jego dłoń. Gdy odbierała od niego kredkę, ich dłonie na moment zetknęły się ze sobą.
Gdyby nie spojrzał jej wtedy w oczy, być może wszystko potoczyłoby się inaczej. Ale spojrzał.
Poznała go od razu, dostrzegł to w jej zaskoczonym spojrzeniu, szybko jednak opanowała emocje i uśmiechnęła się do niego z wdzięcznością. Chciała się odwrócić, ale przytrzymał jej dłoń. Nie wiedzieć czemu, chciał jeszcze choć przez moment popatrzeć na jej uśmiech.
– Widziałem panią ostatnio na fansignie, prawda?
Przytaknęła; jej jasne oczy rozbłysły radością.
– Mam nadzieję, że gdy przyjdzie pani na następny, pochwali mi się pani skończonym dziełem – wiedział, że oficjalny ton, który przybrał brzmi bardzo głupio, ale teraz już nic nie mógł na to poradzić. Posłał jej grzeczny uśmiech i wrócił na swoje miejsce.
Posprzątał w miejscu, w którym przedtem jadł ramen, przez cały czas czując dziwny ucisk w okolicy mostka. Przez moment próbował rozmasować sobie okolice serca, przestał jednak, gdy tuż przed wyjściem zobaczył, że kobieta, z którą właśnie zamienił kilka słów robi to samo. Uśmiechnął się do siebie, przemyślał wszystkie „za” i „przeciw”, po czym wrócił do stolika.
– Co powiedziałaby pani na filiżankę herbaty w jakimś dużo milszym miejscu?

2. ...gdybyś w walentynki dała mu czekoladki?

Gdyby przeprowadzający z nim wywiad dziennikarz nie podpytał go o to, czy dostał już od kogoś jakieś czekoladki, nie miałby pojęcia, że są walentynki. Jako, że w gruncie rzeczy z nikim się nie spotykał, nie miał powodu, by przejmować się tym świętem, które było przecież zarezerwowane dla par i dla tych, którzy marzyli o tym, by ich nieodwzajemniona miłość w końcu się ziściła.
Zresztą wszyscy, którzy go znali, wiedzieli, że nie lubi słodyczy, chociaż w trakcie miesięcznego szkolenia wojskowego polubił „Chocopie” i podobne produkty. Czasem, choć bardziej z sentymentu niż z prawdziwej potrzeby zdarzało mu się przekąsić jakiegoś czekoladowego batonika, ale to wszystko. Nawet fanki poza tortem z okazji urodzin i kolejnym w każdą rocznicę debiutu nie ofiarowały mu niczego, co byłoby choć trochę podobne do czekoladek. I bardzo dobrze. Nie był przekonany do idei ciągłego obdarowywania swojego idola prezentami, chociaż rozumiał powody, dla których wciąż od czasu do czasu wręczano mu pakunki z różnymi, często nawet przydatnymi rzeczami.
– Nie? – dziennikarz nie krył zdziwienia – wydawało mi się, że widziałem wcześniej pańskiego managera z górą pudełek… – obaj obrócili się w stronę wspomnianego managera, przed którym, na małym białym stoliku rzeczywiście znajdował się stos pakunków.
– O? – wyrwało się Heechulowi, ale szybko przypomniał sobie, że udziela wywiadu i dobrze by było zareagować w nieco bardziej interesujący sposób. Rozsiadł się na swoim krześle i zrobił minę bardzo pewnego siebie, aroganckiego typka, ale tak teatralnie, żeby każdy, kto go właśnie obserwował, mógł powiedzieć, że robi to dla żartu. – Czasami zapominam, że gwiazdy, szczególnie ja, wielka gwiazda wszechświata, otrzymujemy wyrazy miłości i uznania na każdym kroku.
– Nie chcę przeszkadzać – manager wtrącił się do rozmowy. Wyglądał na mocno rozbawionego tym, co zamierzał za moment powiedzieć – ale nie chcę też, żeby wkradło się tu jakieś nieporozumienie.
– Ależ oczywiście, proszę mówić – dziennikarz też był wyraźnie zainteresowany, nieczęsto zdarzało się, żeby manager przerywał wywiad w momencie, w którym nic szczególnego się nie działo.
– Tak naprawdę te czekoladki są dla mnie, nasza siedząca przed panem w całym swym marnym majestacie wielka gwiazda wszechświata dostała całe jedno pudełko. – w pomieszczeniu rozległ się chichot.
Heechul chrząknął, również rozbawiony sytuacją, ale także odrobinę zawstydzony.
– Wiedziałem, że walentynki to święto nie dla mnie…
– Właściwie to doskonale pana rozumiem – dziennikarz westchnął i spojrzał na kartkę z przygotowanymi wcześniej pytaniami – jeśli to pana pocieszy, to dla mnie też.
– No i gdzie się podziewa ta cała miłość, o której tak wszyscy opowiadają, że jakoś żaden z nas jej jeszcze nie znalazł? – rzucił pół-filozoficznie, po czym gładko zmienił temat.
Przez cały czas myślał jednak o tym jednym, jedynym pudełeczku czekoladek, które wciąż na niego czekało. Zastanawiał się, któż to przygotował dla niego prezent. Czy rzeczywiście była to jedna z fanek… a może któryś z kumpli postanowił zrobić mu żart i w środku, zamiast czekolady, znajdzie kamienie zawinięte w papierki?
Gdy tylko pożegnał się z dziennikarzem oraz jego towarzyszami, ruszył w stronę managera. Udawał, że już dawno zapomniał o wszystkim i starał się nie zerkać na piętrzące się na stoliku pakunki. Pogratulował managerowi popularności, a potem, niby od niechcenia, zapytał o to, które pudełeczko jest dla niego.
Jednak wcale nie musiał czekać, aż dostanie odpowiedź. W chwili, w której spojrzał na stolik, wiedział już, które to opakowanie i od kogo je dostał. Poznał to po przyczepionym do niego liściku w kształcie kredki. Czerwonej kredki. Chciał otworzyć kartkę od razu i przeczytać, co też chciała mu przekazać kobieta, z którą całkiem niedawno spędził całkiem przyjemny wieczór, ale powstrzymał się.
Otworzył ją dopiero w domu, gdy po wyjściu spod prysznica wsunął się pod ciepłą, wygrzaną przez koty i psa pościel.
„Wyjmij tę piosenkę i ciesz się nią jak kawałkiem czekolady”*
Uśmiechnął się z satysfakcją. Ta kobieta wiedziała, jak go zainteresować – i przy okazji jak u niego zapunktować za błyskotliwość i odpowiednie wykorzystanie tekstu piosenki, nawet, jeśli to nie był jego utwór.
„Wiem, że nie przepada Pan za czekoladkami, ale w środku każdego papierka ukryta jest piosenka, która ma za zadanie podnieść Pana na duchu, gdy będzie miał Pan gorszy dzień. Zawsze może Pan zatrzymać papierek, a zawartość oddać komuś… na przykład mnie! :P Miłych walentynek!”
Otworzył pudełko i wyjął pierwszą lepszą czekoladkę. Chwilę zwlekał z rozwinięciem papierka, rozkoszując się tym małym uczuciem podekscytowania, które pojawiało mimo tego, że zazwyczaj nie przepadał za niespodziankami. Tym razem czuł jednak, że się nie zawiedzie. Rozwinął papierek i spojrzał na propozycję piosenki.
„Love Live – Bokura wa Ima no Naka de”
– Ona naprawdę…! – wykrzyknął, uśmiechnięty od ucha do ucha. Gdyby miał się teraz przyrównać do emotikony, byłby wykrzyknikiem. Rozradowanym, kiwającym się na boki wykrzyknikiem z serduszkiem zamiast kropki.
Wcześniej nie planował zobaczyć się z nią ponownie, mimo, że ich poprzednie spotkanie było naprawdę przyjemne, ale teraz zmienił zdanie. Koniecznie musiał spotkać się z osobą, która potrafiła go tak rozbawić. Koniecznie. Ktoś tak fantastyczny musiał znaleźć się w kręgu jego znajomych.

3. ...gdyby przypadkiem usłyszał, jak mówisz, że się w nim zakochałaś?

Mimo, iż nie przepadała za imprezami z wieloma ludźmi i jeszcze większą ilością alkoholu, zgodziła się przyjść, gdy ją o to poprosił. Lubił ją, więc chciał, by jego przyjaciele byli też jej przyjaciółmi. Jeśli wszyscy ją zaakceptują i jeśli ona polubi ich ¬– a że tak się stanie nie miał najmniejszych wątpliwości – nie będzie musiał wybierać, z kim tym razem chce spędzić czas. Zależało mu na tym, by nikogo specjalnie nie faworyzować.
Tylko przez chwilę siedział obok niej jak na szpilkach, bacznie obserwując, jak nieco zawstydzona odpowiada na ciekawskie pytania jego przyjaciół lub próbując wytłumaczyć swoim wciąż nieidealnym koreańskim, dlaczego woli pić sok niż alkohol, ale widząc, jak powoli się rozluźnia, odprężył się i on.
– Od następnego razu, żeby nasza nowa koleżanka nie czuła się nieswojo, powinniśmy chodzić na herbatę, zamiast na piwo – odezwał się ktoś z ekipy. Heechul zaśmiał się i pokręcił głową.
– Już kiedyś tego próbowałem, parę lat temu z Chocoballs... wytrzymaliśmy cały jeden dzień.
– To miłe – odezwała się, obdarzając swoich rozmówców uśmiechem, od którego Heechul poczuł dziwne swędzenie w okolicy serca – ale nie musicie… – zamilkła nagle i przygryzła dolną wargę. Najwyraźniej chciała coś powiedzieć, ale nie pamiętała odpowiedniego słowa – chodzi mi o to, że, hm… nie musicie się mną przejmować.
– Nie przejmujemy się – rzuciła kolejna osoba. Heechul, zanim zdążył pomyśleć, co robi, zgromił kolegę wzrokiem.
– To dobrze – odparła – Gdybyście jednak chcieli, to znam takie jedno urocze miejsce…
Wszyscy pokiwali ochoczo głowami zapewniając, że oczywiście, następnym razem koniecznie muszą zebrać się właśnie tam.
Heechul zastanawiał się tylko, czy kobieta zdawała sobie sprawę z tego, że to tylko takie gadanie i prawdopodobnie nikt nie wziął tej propozycji na poważnie. Mógłby ją nawet o to zapytać i zapewne by to zrobił, gdyby miał ku temu szansę. Nie przewidział jednak, że na jego towarzyszkę ponownie spadnie grad pytań, na które, jako że były związane z tym, co kochała – z literaturą, odpowiadała nadzwyczaj chętnie, nic sobie nie robiąc z faktu, że wraz z przybywającą ilością pustych butelek po piwie i soju kierowane w jej stronę pytania stawały się coraz mniej sensowne.
Po jakimś czasie Heechul sam już nie był pewien, czy zadawał pytania, czy słuchał odpowiedzi, czy może próbował prowadzić dialog sam ze sobą. Wiedział tylko, że był strasznie pijany, a co za tym idzie potwornie wylewny. Pamiętając jednak, że wścibskie oczy obcych ludzi mogą znajdować się wszędzie, próbował tamować swoje zachowanie, nikogo nie przytulać i nie dotykać bez wyraźnej przyczyny.
Ktoś z towarzystwa zaproponował, by zagrać w grę. Po kilkominutowej kłótni co do jej typu, prawie jednomyślnie zdecydowano, że tą grą będzie „prawda czy wyzwanie”.
Zadowoleni byli wszyscy, oprócz niej. Wyraz jej twarzy bardzo się zmienił, z rozbawionej i lekko zażenowanej zachowaniem wstawionych nowych znajomych zamieniła się w typową twarz osoby odczuwającej ogromny dyskomfort. Próbowała zasłonić się uprzejmym uśmiechem, ale i tak to zauważył. Wyglądało na to, że nie była zbyt dobra w ukrywaniu negatywnych emocji.
– Co jest? – nachylił się ku niej; pachniała czymś delikatnym, może jakimiś kwiatami. Zakręciło mu się przez moment w głowie, ale nie dał tego po sobie poznać.
– Nic, tylko… nie lubię takich gier.
– To nie graj – wzruszył ramionami i zwrócił się do reszty – Słuchajcie, ona z nami nie gra!.
Ogromna fala protestów zaskoczyła nawet jego. Patrzył, jak kobieta spogląda na wszystkich po kolei, wzdycha, a potem zgadza się do nich dołączyć.
Z jednej strony cieszył się, że dzięki jej decyzji atmosfera się nie zepsuła, ale z drugiej trochę przeszkadzał mu fakt, że musiała zmuszać się do robienia czegoś, co wprawiało ją w takie zakłopotanie. Szczególnie, że była zupełnie trzeźwa, więc alkohol, który u reszty osłabiał instynkt samozachowawczy i zdolność trzeźwego myślenia, w tym przypadku nie miał na nią żadnego wpływu.
– Wyzwanie! – rzucił odważnie, gdy nadeszła jego kolej. Dopił wszystko, co znajdowało się w trzymanej przez siebie szklance i głośno, zamaszystym zamachem położył ją na stole.
– Przez następne dwadzieścia minut trzymaj się za ręce z osobą po twojej prawej stronie! – usłyszał polecenie, które kompletnie mu się nie spodobało. Nie dlatego, że nie chciał dotykać osoby siedzącej obok niego, ale z tego właśnie powodu, że nie chciał wprawić ją w jeszcze większe zakłopotanie.
– Dobra, ale tylko, jeśli nasza nowa koleżanka nie ma nic przeciwko – Heechul spojrzał na kobietę z mieszanką troski i ciekawości.
Zgodziła się nadzwyczaj chętnie. Trochę zbiło go to z tropu, jednak pomyślał, że tylko mu się tak przez chwilę wydawało. Nie mogła przecież być zupełnie zadowolona, nawet jeśli naprawdę go lubiła. Nie dość, że będzie od tego momentu obiektami żartów i żarcików, to na dodatek będzie trudno jej używać tylko jednej ręki.
Skoro jednak jej to odpowiadało to, cóż, Kim Heechul nie miał nic do powiedzenia. Delikatnie ujął jej dłoń, w swoim przekonaniu bardzo dżentelmeńsko ją ucałował i zamknął w swojej.
Kobieta spojrzała na niego z obawą w oczach. Uśmiechnął się pokrzepiająco.
– Nie przejmuj się, teraz wszyscy mają frajdę, ale jutro większość z nich nie będzie tego pamiętać – starał się ją uspokoić, wyczuł bowiem, że ta ciepła, mała dłoń, którą właśnie trzymał, odrobinę drży.
– Oni nie… a ty?
Nie rozumiał, dlaczego tak się tym przejęła. Czyżby trzymanie go za rękę było czymś aż tak upokarzającym? Czy może chodziło o coś innego, czego swoim nieco zamroczonym już umysłem nie był w stanie pojąć?
– Nie jestem aż tak pijany, więc… tak, pewnie tak. Ale naprawdę, nie ma się co przejmować – podkreślił raz jeszcze – w końcu to nie ma dla nikogo żadnego znaczenia, to tylko małe wyzwanie, nie?
– Tak… racja – przyznała jakoś dziwnie niechętnie i odwróciła wzrok. Łokieć wolnej ręki oparła o blat stołu i położyła głowę na otwartej dłoni. Wyglądała, jakby z zainteresowaniem śledziła toczącą się dalej grę, ale gdy już wszyscy przestali zwracać na nią większą uwagę, wyraźnie posmutniała. Być może była już zmęczona całą tą imprezą, która trwała już całkiem długo. Heechul delikatnie ścisnął jej dłoń i ostrożnie pogładził ją kciukiem. Była delikatna i gładka, zupełnie jak jego własna.
– Wszystko ok? – zapytał, zmartwiony tym, że ktoś w towarzystwie nie bawi się tak dobrze, jakby tego chciał.
– Tak – odpowiedziała mu słabym, drżącym głosem. Brzmiała jakby ze wszystkich sił próbowała się nie rozpłakać.
Poczuł się tak, jakby ktoś zaciskał na jego sercu bardzo gruby sznur. Bolało.
– Wiesz, jeśli masz już dość, to…
– Nie, nie, skądże! – zaprotestowała nagle wystraszona, wchodząc mu w słowo. – Zaraz mi przejdzie, nie martw się. Przepraszam! – uniosła kąciki ust, ale prawie w ogóle nie przypominało to jej typowego, jasnego uśmiechu, którym obdarzała go co jakiś czas.
Sznur w jego sercu zacisnął się jeszcze bardziej.
– Dobra, gołąbeczki, dwadzieścia minut minęło, możecie przestać trzymać się za ręce… jeśli chcecie – Heechul zauważył, że kobieta odetchnęła z ulgą i natychmiast wyswobodziła dłoń z uścisku, po czym wstała i oznajmiła, że musi iść do toalety. Razem z nią pomieszczenie opuściły dwie inne kobiety z ich towarzystwa, zostawiając mężczyzn samych.
– A wy co? – zaśmiał się Heechul.
– Idziemy zacieśniać więzi, właśnie to – usłyszał w odpowiedzi.
Być może rzeczywiście tak było, bo mijały kolejne minuty, a po jego znajomych nie było widać nawet śladu. W końcu Hee poczuł ucisk na pęcherz i także udał się za potrzebą, pytając wcześniej głupio, czy żaden z pozostałych panów nie idzie zacieśniać z nim żadnych więzi i udał zranionego, gdy dowiedział się, że nie.
W drodze powrotnej z toalety usłyszał znajome kobiece głosy. Chciał do nich podejść i zapytać, dlaczego wciąż nie wróciły do stolików, ale to, co usłyszał powstrzymało go.
– Biedactwo… wypłakałaś się już, czy mam iść po więcej chusteczek?
– Długo już się w nim kochasz…?
– Wypłakałam, dzięki. Trochę… chociaż właściwie, hm… trudno to określić…
– Mówiłaś mu o tym?
Heechul wiedział, że nie powinien podsłuchiwać, ale nie potrafił powstrzymać rosnącej ciekawości.
– Nie, nie mogę, to nie ma sensu, przecież traktuje mnie tak samo jak was, jak siostry. Gdyby między nami miało coś być, to już by przecież było.
– Taki właśnie jest problem z fankami. Myślą, że siedzą swoim idolom w głowach i same z tego kłopoty…
– Ale to nie o to chodzi…! Zresztą, nie myślę o nim teraz jako o artyście, od dawna nie… to po prostu… wspaniały facet, w którym się bardzo niefortunnie zakochałam. A zresztą, gdyby coś do mnie czuł, zauważyłabym…
– Nie zawsze widać takie rzeczy, wierz mi.
– Chociaż, gdyby Heechul naprawdę się zakochał, to chyba wszyscy by zauważyli…
Heechul zdębiał. Trochę domyślał się, że to o nim mowa, ale dopiero gdy rzeczywiście usłyszał swoje imię, cała rozmowa nabrała sensu.
– Właśnie – odparła smutno kobieta – no nic, jest dobrze, jak jest.
– Skoro tak mówisz… ale przemyśl to, tworzylibyście całkiem fajną parę, tak coś czuję.
– Dzięki… Chodźmy już, bo tamci jeszcze pomyślą, że się potopiłyśmy czy coś…
Heechul wycofał się z powrotem do toalety, odczekał moment i wrócił do znajomych.
Sznur na jego sercu w końcu się rozluźnił i opadł, więc czuł się lekki jak piórko.
Myślał, że po podsłuchaniu tej rozmowy będzie czuł się nieswojo, a obecność kobiety po jego prawej stronie stanie się niewygodna, ale nic takiego nie miało miejsca.
Wszystko było cudowne, alkohol smakował sto razy lepiej, kolory wokół niego były bardziej wyraźne, muzyka bardziej przyjemna, rozmowy dużo zabawniejsze a jego dusza tak radosna, że do końca spotkania, a nawet i długo po nim, wciąż uśmiechał się jak ktoś, komu podarowano wszystkie skarby świata.
Nie miało znaczenia, że nie wiedział, dlaczego.
Ostatnio zmieniony przez gang-aji 2017-08-10, 22:07, w całości zmieniany 4 razy  

Katy 
SuJu forever:)

Ulubieniec z SJ: Wszyscy bez wyjątku:)
Lover: Donghae, Sungmin (zaraz po Hae ) <3
Fav Pairing: EunHae, KyuMin, EunTeuk(za Sukirę)
Kocham SuJu od: listopad 2012
Wysłany: 2017-05-21, 20:40   

gang-aji napisał/a:
Czasami zapominam, że gwiazdy, szczególnie ja, wielka gwiazda wszechświata, otrzymujemy wyrazy miłości i uznania na każdym kroku.
- hah, jak mi ta gwiazdorskość do niego pasuje....... On ma w sobie tak wiele uroku, że śmiem twierdzić, że ma prawo tak o sobie mówić :):):)

Te trzy scenki można by rozwinąć w scenariusz i niech robią z tego dramkę !!!!!!! Ja chcę :):)
gang- aji , aż się dziwię, że tego jeszcze nikt nie skomentował :) Czytało się niezwykle uroczo:):)

Szkoda mi tylko, że tak troszeńkę poszłaś na łatwiznę z zakończeniem, że ona tak łatwo się wygadała o tym swoim zakochaniu ....
może dopiszesz coś jeszcze.... coś z kolejnego tłita....;):)

Bardzo, bardzo fajne !!!!!!!!!

Pozdrawiam :)

gang-aji 
Królowa fandomu

Wysłany: 2017-05-23, 17:13   

Katy, dziękuję pięknie za komentarz, cieszę się, że ktoś tu jednak czasem zagląda i czyta ;) ♥
Katy napisał/a:
Te trzy scenki można by rozwinąć w scenariusz i niech robią z tego dramkę
Ha, myślisz, że by się na dramę nadawało? XD W sumie... czemu nie, mogłabym nawet rozpisać ten scenariusz. ;p
Katy napisał/a:
Szkoda mi tylko, że tak troszeńkę poszłaś na łatwiznę z zakończeniem, że ona tak łatwo się wygadała o tym swoim zakochaniu
Hm, rzeczywiście szybko poszło, ale starałam się być wierna po pierwsze kolejności tweetów, a po drugie charakterowi bohaterki [czyli mnie ale ćśś]. Mam nadzieję, że to nie przeszkodziło Ci w odbiorze tekstu aż tak ;;
Katy napisał/a:
może dopiszesz coś jeszcze.... coś z kolejnego tłita....;):)
Już to zrobiłam, ale że mam sklerozę wybiórczą, to zapomniałam ciapnąć tu 4. rozdział... więc zrobię to teraz! :D

4. ...gdybyś dała mu słodkiego buziaka w policzek?

– Właśnie wychodzę z domu. Coś ci przywieźć?

Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu, nie musiał długo czekać na odpowiedź. To było coś nowego – ta kobieta zazwyczaj nie potrafiła podjąć żadnej konkretnej decyzji w tak krótkim czasie. Oznaczało zatem, że musiała tego bardzo potrzebować.

– Kawę i czekoladę, jeśli byś chciał... Nie musisz, ale byłoby cudownie...

– Ale... kawę? O ile się orientuję, nie lubisz...

– Bo nie lubię. Ale dzisiaj mam taką ochotę napić się takiej pysznej, słodziutkiej, że chyba umrę, jak jej nie dostanę w swoje ręce.

– Nie dramatyzuj, to ja tu jestem od wyolbrzymiania wszystkiego dookoła. Kawa i czekolada, tak? Będę tak za, plus minus, czterdzieści minut.

– Kocham cię, jesteś najlepszy! – rzuciła do słuchawki; jej głos brzmiał tak radośnie, że nie potrafił powstrzymać uśmiechu.

Nie był zdziwiony tym nagłym wyznaniem miłości – zdążył już zauważyć, że jest to po prostu typowa dla niej forma ekspresji; w ten sposób chciała podkreślić, jak wdzięczna jest za wszystko, co się dla niej robi i jak ogromną sympatią darzy daną osobę. Początkowo wydawało mu się to strasznie dziwne i nie mógł się do tego przyzwyczaić... teraz już dziwne nie było, jednak wciąż tego nie oswoił. Być może dlatego, że usłyszał, jak mówi o swoich uczuciach do niego tamtego dnia i wiedział, że jej wymawiane odruchowo „kocham cię" skrywało w sobie jeszcze jedno znaczenie. Ale być może dlatego, że, choć nie chciał się do tego do końca przyznać, lubił to od niej słyszeć. Podobał mu się, że darzy go takim uczuciem. Wprawiało go to w dobry nastrój i dodawało energii.

Heechul kupił to, o co go prosiła; po drodze wstąpił jeszcze do apteki po plastry rozgrzewające i tabletki przeciwbólowe. Spotykali się u niej, ponieważ zadzwoniła do niego wcześniej, że boli ją brzuch, łamie ją w krzyżu i zabije go, jeśli będzie chciał ją wyciągnąć z domu. To plus nagła ochota na czekoladę i słodkie rzeczy – Hee nie był głupi, umiał dodać dwa do dwóch. Pamiętał, że jego starsza siostra raz w miesiącu zachowywała się dokładnie tak samo.

Może powinien jeszcze kupić lody? Heejin potrafiła pochłaniać je w hurtowych ilościach.

Pokręcił głową. Nie, lody pod koniec zimy nie były najlepszym pomysłem nawet, jeśli miałaby je jeść w ciepłym mieszkaniu. Ta kobieta łapała wirusy częściej niż on bonusy w ulubionej gierce w telefonie – czyli potwornie często.

Miał nadzieję, że ma u siebie ciepło. Nigdy u niej nie był, nie wiedział zatem, w jakich warunkach żyje. Nie spodziewał się luksusowego apartamentu, szczególnie że wiedział, jak trudne potrafi być życie kogoś, kto żyje z pisania i poprawiania tekstów.

Dojechał pod wskazany przez nią wcześniej adres kilka minut wcześniej niż planował. Odnalazł odpowiedni blok, wszedł po schodach na trzecie piętro i zapukał, przypomniawszy sobie, że ostrzegła go, by nie dzwonił domofonem, bo nie znosi jego dźwięku.

– O, jesteś już? – otworzyła mu drzwi i wpuściła do środka.

– Co, za wcześnie? Mogę wyjść i wrócić za jakiś czas – Heechul z powrotem ubrał buta, którego dopiero co ściągnął.

– Nie wydurniaj się, tylko wchodź.

– Jak się czujesz? – zapytał, choć i tak wiedział, jakiego rodzaju odpowiedź otrzyma. Magda była blada i ledwie trzymała się na nogach.

– Tak jak wyglądam – westchnęła.

– Aż tak źle...? – rzucił żartobliwym tonem, błagając w duchu, by nie była w złym humorze i nie odebrała tego jako przytyk, bo zupełnie nie miał tego na celu.

– Dzięki. Ty to wiesz, jak komplementować kobietę – kobieta pokręciła głową z uśmiechem. Heechul odetchnął z ulgą i rozejrzał się po niewielkim mieszkaniu.

– Przytulnie tu – stwierdził.

– Raczej ciasno.

– Ale przytulnie. Może to przez te książki... – rzeczywiście, w jej mieszkaniu książki, rękopisy i manuskrypty zajmowały większość wolnej przestrzeni. Tu i ówdzie zauważył porozwieszane lampki; na stoliku i parapecie stało kilka ozdobnych świec. Widocznie lubiła tworzyć sobie odpowiedni klimat do pracy.

– Usiądź sobie gdzie tam chcesz i zajmij się przez chwilę czymś... nie mam telewizora, ale komputer jest włączony. Dokończę tylko to, co zaczęłam, zanim przyjechałeś i już do ciebie wracam, dobra?

– Spoko – wzruszył ramionami i usiadł na dmuchanym, żółtym pufo-fotelu. Przez chwilę odpisywał ludziom na wiadomości, ale potem przypomniał sobie, że przecież nie dał jeszcze Magdzie tego, co kupił wcześniej. Podniósł się i ruszył do pomieszczenia, w którym wcześniej zniknęła kobieta, a które okazało się być malutką kuchnią.

– Właśnie miałam cię wołać – siadaj i jedz, jak znam życie, to nie miałeś dziś w ustach żadnego porządnego posiłku – Postawiła przed nim miseczkę świeżo ugotowanego ryżu, ciepłą zupę, kimchi i parę innych rzeczy. – Nie wiem, czy będzie ci smakować, ciągle uczę się tych waszych potraw, ale no, smacznego.

Usiadła naprzeciw niego, wyjęła kawę i upiła łyk.

Heechul spróbował zupy – nie była idealna, ale i tak smakowała całkiem nieźle.

– Dobre. Masz rację, nie miałem kiedy. Rano byłem z Heebumem u weterynarza, potem załatwiałem parę spraw na mieście, byłem w wytwórni, potem odebrałem Joreu od trenera i tak jakoś wyszło...

– No to jedz –zachęcała– jedz.

– A ty?

– Nie mam apetytu, wystarczy mi kawa i kawałek czekolady.

Uśmiechała się, ale widział, że walczy z bólem.

– W reklamówce masz tabletki i plastry rozgrzewające – rzucił niby od niechcenia. Idź się połóż, ja dokończę jeść i przyjdę, dobra?

– Jesteś zadziwiająco miły, to podejrzane... – przyjrzała mu się uważnie; miał wrażenie, jakby jej jasne, przenikliwe spojrzenie miało za moment wywiercić w nim dziurę.

– Tak, tak, idź już sobie – machnął ręką.

– No, teraz zachowujesz się jak ty – zaśmiała się, po czym jęknęła.

– Co jest? – zmartwił się.

– Nic, zapomniałam, że jak się śmieję, to boli sto razy bardziej – nalała sobie wody do szklanki i wyszła, zostawiając Heechula z jedzeniem i ogromnym poczuciem winy. Nie powinien był przychodzić. Przez niego nie mogła porządnie odpocząć.

No, ale skoro już się tu znalazł, to trudno. Nie potrafił sprawić, że poczuje się lepiej fizycznie, ale z pewnością umiał podtrzymać czyjś dobry nastrój; koniec końców miał lata doświadczenia w zabawianiu ludzi przed telewizorami, więc z tą jedną, uroczą Europejką też powinien sobie jakoś poradzić.

Spędzili razem kilka naprawdę przemiłych godzin. Kobieta, prawdopodobnie dzięki lekom przeciwbólowym, wyglądała coraz lepiej, a to sprawiło, że i on mógł pozwolić sobie na większą swobodę w zachowaniu, chociaż od początku wiedział, że kobieta dokładała wszelkich starań, by czuł się u niej jak w domu.

Siedzieli obok siebie, stykając się ramionami i w ciszy oglądali jeden z odcinków „Abnormal Summit", jednak Heechul jakoś nie potrafił się skupić na tym, o czym rozmawiali uczestnicy programu. Cały czas zerkał w stronę kobiety sprawdzając, czy na jej twarzy nie pojawiał się żaden grymas bólu, choć z każdą kolejną minutą uświadamiał sobie, że nie tylko troska o jej samopoczucie sprawiała, że nie potrafił oderwać od niej wzroku. Obserwowanie jej długich rzęs, gdy mrugała, nieco spierzchniętych, ale wciąż ładnych ust, które mimowolnie przygryzała lub oblizywała i tego, jak równie instynktownie splatała ze sobą dłonie, które znał aż za dobrze było czymś o wiele przyjemniejszym niż tocząca się na ekranie dyskusja.

Kobieta oderwała nagle wzrok od komputera i spojrzała na Heechula ze zdziwieniem wymalowanym na twarzy.

– Co jest? – zapytała, dotykając dłońmi policzków. – Czemu mi się tak przyglądasz? Wyglądam aż tak tragicznie?

– Nie, co ty – zaprzeczył natychmiast, gorączkowo usiłując znaleźć jakąś porządną wymówkę dla swojego zachowania i próbując nie wyglądać na zmieszanego – zastanawiałem się tylko... – zaczął niepewnie, ale uśmiechnął się, gdy zauważył, jak paneliści w programie witają nowego kolegę, stykając się policzkami z krótkim cmoknięciem, co niezwykle rozbawiło prowadzących.

To było to. Wymówka, której szukał.

– Zastanawiałeś się tylko... co?

Wskazał na komputer.

– Czy wy w tej europie naprawdę się tak ze wszystkimi witacie? Nie macie wrażenia, że to trochę... zbyt intymne?

Westchnęła; po jej minie poznał, że nie on pierwszy zadał jej to pytanie.

– Nie zawsze i nie ze wszystkimi, przynajmniej w moim kraju. Z dobrymi znajomymi i przyjaciółmi owszem. Zdarza się także, że z nowo poznanymi osobami też, ale rzadko...

Kiwnął głową.

– Jakoś średnio mnie to przekonuje. Wiesz, że jeśli chodzi o pocałunki wszelakie, to mam dość liberalne poglądy, ale...

– No przecież to nie są prawdziwe pocałunki, tylko takie cmoknięcia. Zazwyczaj. I to głównie w powietrze.

– Ale nie zawsze.

– No tak. Ale naprawdę, nie ma w tym niczego... jak to powiedziałeś? ­– zabrakło jej słowa.

– Intymnego?

– Właśnie, nie ma w tym niczego intymnego. Patrz – zanim zdołał w jakikolwiek sposób zareagować, kobieta przyłożyła swój policzek do jego z cichutkim cmoknięciem – z prawej, z lewej i znów z prawej strony.

Heechul chrząknął; w pokoju zrobiło się nagle niewiarygodnie ciepło.

– Widzisz, to nic takiego – wzruszyła ramionami.

Przytaknął, bo co innego miał zrobić.

Nagle wpadł na pewien pomysł. Uśmiechnął się chytrze.

Wyłapała ten uśmiech.

– Co ty sobie knujesz, co?

– Pokazałaś mi ten pierwszy sposób witania się. A inne?

Zrozumiała, do czego zmierza i natychmiast się od niego odsunęła.

– Nie dam się na to złapać, o nie.

– Ale na co złapać? – udawał niewiniątko. Czuł się podekscytowany jak małe dziecko, a do tego jej reakcja była absolutnie urocza. Przygryzła dolną wargę i patrzyła na niego podejrzliwym wzrokiem.

Po chwili ponownie się do niego zbliżyła, jednak nie spodziewał się, że na króciutki, ledwie wyczuwalny pocałunek w policzek jego ciało zareaguje w postaci wypieków na twarzy.

Miał ogromną nadzieję, że tego nie zauważy.

– Tak zazwyczaj witają się przyjaciele, czasem też rodzina. Wyobraź sobie, że jakaś ciotka ślini ci właśnie policzek, wtedy ten gest od razu wyda ci się mniej fajny – kobieta skrzywiła się na samą myśl o czymś takim, ale jego wyobraźnia postanowiła nagle wziąć urlop.

– Mhm – mruknął pod nosem, unikając patrzenia w jej stronę. Nie zauważył więc, jak wierci się niepewnie na swoim pufie, gorączkowo się nad czymś zastanawiając.

– Heechul... – zaczęła bardzo niepewnie.

Zaintrygował go ton jej głosu. Czym zamierzała go zaskoczyć tym razem?

– Skoro już jesteśmy przy tak miłych gestach, to... albo dobra, nic.

– Ej, bez takich – koniecznie chciał się dowiedzieć, co chciała zrobić – jak zaczęłaś, to teraz skończ.

Odwróciła się do niego, delikatnie przyciągnęła do siebie i zamknęła w uścisku.

– Dziękuję. Byłam ostatnio w potwornym nastroju... ale przyszedłeś i... no nie wiem, jest dużo lepiej. Pomogłeś. Dziękuję – pocałunek, który tym razem złożyła na jego policzku teoretycznie nie różnił się od poprzedniego prawie niczym, a jednak miał wrażenie, że był zupełnie inny, bardziej tkliwy, delikatniejszy, słodszy.

Zadziałał instynktownie. Odsunął ją od siebie na kilka centymetrów, odgarnął włosy z czoła i powtórzył jej gest.

– Do usług – szepnął.

Zaskoczona uniosła głowę, zanim zdołał się odsunąć, uderzając go w nos.

– O matko, przepraszam! Nic ci nie jest?

Rozmasował odrobinę bolący nos i gdy tylko dostrzegł jej zmartwioną twarz, wybuchnął szczerym, niepohamowanym śmiechem.

– Ładnie mi się odwdzięczasz... – rzucił przekąsem, wciąż się śmiejąc.

– Przepraszam... Boli? Przynieść ci jakiś lód, coś? – Poderwała się z miejsca, ale powstrzymał ją jednym gestem.

– Nie, zostań. Jest dobrze. Naprawdę dobrze. Dokończmy może ten program, co? – zaproponował, ale gdyby ktokolwiek zapytał go, o czym był tamten odcinek, nie umiałby znaleźć odpowiedzi. Jedyne, co pamiętał, to ogromną, dziką radość rozlewającą się od jego serca we wszystkie zakamarki ciała, aż po czubki palców.

Nie mógł już się dłużej oszukiwać. Wyglądało na to, że był zakochany. Zakochany po uszy.

Katy 

Wysłany: 2017-05-23, 19:58   

Kurczaczki, taki Hee, coraz bardziej mi się podoba:)

Hee to Hee, wiadomo jaki potrafi być... "zniewalający" :-D ;)... ale u Ciebie jest taki... no taki ... słodziak i w ogóle, że aż chciałoby się go mieć przy sobie :)

Ja poproszę o kolejne tłity :D :mrgreen: :)

1 - gdybyś pierwsza go pocałowała?

2 - .gdybyś zadzwoniła do niego o drugiej w nocy?

3 - gdyby jakiś chłopak zaczął flirtować z Tobą na jego oczach?

i może na zakończenie - .gdyby zobaczył Cię w sukni ślubnej?

Ale to jakby naszła Cię wena oczywiście, ostatnio rzadko zaglądałam w twórczość Elfików, ale Twoje opowiadanko i Hee jest przewspaniałe :):)

Pozdrawiam :)

gang-aji 
Królowa fandomu

Wysłany: 2017-05-26, 18:13   

Katy napisał/a:
jest taki... no taki ... słodziak i w ogóle, że aż chciałoby się go mieć przy sobie :)
Prawda! Bardzo mi się miło piszę o tej stronie jego osobowości (która podobno istnieje, chociaż dowodów to za wielu nie mam :P)
i, Katy, zapewniam Cię, że jeśli będe się spinać jak do tej pory, to wszystkie 39 tweetów się pojawi, także na te wymienione czekaj cierpliwie, a póki co...

5. ...gdybyś chciała napić się z jego butelki?

Kiedy znajomi zaproponowali wspólny wyjazd w góry, długo się wahał. Miał akurat kilka dni wolnego, więc czas nie był problemem, lubił też od czasu do czasu odpocząć gdzieś poza Seulem, ale średnio widziało mu się łażenie po górach, głównie ze względów zdrowotnych. Razem z resztą zespołu przygotowywał się do kolejnej trasy koncertowej, a to z kolei oznaczało długie godziny spędzone na powtarzaniu tuzina różnych układów tanecznych. I o ile kondycyjnie jeszcze jakoś dawał radę, to potężnie dawała mu się we znaki poturbowana w wypadku wiele lat wcześniej noga. Coraz częściej ból był nie do zniesienia, chociaż zgodnie z prośbą lekarza, oszczędzał się, jak tylko to było możliwe.

Przez najbliższe dni chciał leżeć plackiem na kanapie i oglądać wszystkie zaległe steramy jego ulubionych graczy w LoL-a.

Z drugiej strony namawiali go tak gorąco, że nie miał serca im odmówić.

Podzielił się wątpliwościami ze swoimi przyjaciółmi.

– Nie przejmuj się! – usłyszał w odpowiedzi – Magda powiedziała, że też niespecjalnie może chodzić po górach, więc nie będziesz sam.

– Och – wyrwało mu się zbyt radośnie niż zamierzał – Nie wspominała mi, że z wami jedzie...

– Bo sama nie była pewna. Powiedziała, że nie chce nas spowalniać i takie tam i nie dała sobie przetłumaczyć, że to nic nie szkodzi... więc pomyśleliśmy, że jak znajdziemy jej kogoś do towarzystwa, to obie strony będą zadowolone.

– To ma sens... tylko czemu akurat ja?

– Tylko ty się nadajesz. Cała reszta jest wysportowana, a jeśli nie, to przynajmniej nie ma żadnych, e... medycznych przeciwwskazań. Więc jak, jedziesz?

Pojechał.

Nie był pewien, co go ostatecznie przekonało – dziesiątki wiadomości na KakaoTalku, zdjęcia miejsca, do którego mieli się udać, czy wizja spędzenia paru dłuższych chwil sam na sam z Magdą w pięknych okolicznościach przyrody. Prawdopodobnie to ostatnie. Minął już prawie cały miesiąc, odkąd widzieli się po raz ostatni i Heechul powoli zaczynał czuć coś w rodzaju tęsknoty za jej uroczą twarzą i miłym głosem. Nie był jednak pewny, czy to rzeczywiście było to uczucie – w końcu czy można tęsknić za kimś, z kim wymienia się zdjęcia i wiadomości każdego dnia? Oczywiście, wiele razy słyszał o przypadkach, w których para tęskniła za sobą już kilka sekund po tym, jak się pożegnała, zdarzało się też, że w oglądanych przez niego filmach słyszał coś w rodzaju „tęsknię za tobą chociaż cały czas przy mnie jesteś". Wtedy uważał to za głupie i przesadzone, po każdym takim tekście krzywił się i wykręcał palce, nie mogąc znieść tego rodzaju tandety... ale teraz był w stanie w to uwierzyć.

Pierwszego dnia każda chwila spędzona osobno zdawała się być zmarnowaną, chociaż w towarzystwie przyjaciół – wędrując wzdłuż strumienia u podnóża gór, czy to spacerując leśnymi dróżkami już tylko we dwoje i rozmawiając o nieskończoności wszechświata i potędze natury – minął im cały długi dzień.

Heechul chłonął każde słowo płynące z jej ust, pozwalał jej się prowadzić i z cierpliwością świątynnego mnicha znosił długie momenty ciszy w oczekiwaniu, aż kobieta znajdzie odpowiednie słowa, by móc opisać swoje myśli i z równie dużym opanowaniem tłumaczył to, czego nie rozumiała w jego wypowiedziach.

Zaskoczyło go, jak bardzo potrafiła zachwycić się przyrodą – wzruszyć się melodią szumiącego strumienia, szeptem liści poruszanych przez wiatr, kroplą rosy na pojedynczym listku, świergoczącym śpiewem ptaków.

– Patrz! ­– mówiła, gdy siedli sobie na kamieniach tuż przed maleńką, leśną polanę, wskazując na promienie słońca skaczące po gałęziach drzew rosnących nieopodal. – Zamknij oczy, posłuchaj ­– prosiła, a on nie mógł zrozumieć skąd w tej dorosłej przecież kobiecie tak dużo dziecięcego zachwytu. Gdy o to zapytał, jej odpowiedź była naprawdę prosta:

– To wszystko jest takie piękne... lubię piękno, lubię dać się oczarować – jej spokojna i pogodna dotąd twarz nagle zmieniła wyraz. – Pewnie uważasz teraz, że jestem dziwna? – bardziej stwierdziła niż zapytała, spoglądając na niego z mieszaniną strachu i wstydu. Zaprzeczył, ale widział, że mu nie uwierzyła. – Uważasz tak. Przepraszam, poniosło mnie, czasem właśnie tak mnie ponosi i potem...

Nie dokończyła zdania. Wyglądała na tak smutną, że prawie pękało mu serce.

– I potem...?

– Potem słyszę, że jestem dziwna, mam tak nie robić. Przepraszam i potem już staram się nad sobą panować.

Poczuł, że to niesprawiedliwe. Ktokolwiek próbował zdławić w niej tę spontaniczność, fascynację pięknem i cokolwiek jeszcze próbował w niej zdusić, zasługiwał na wieczność w piekle. O ile istniało. Dla takich ludzi powinno. To nie Magda była dziwna, tylko właśnie tamci.

– Powiedzieć ci coś w sekrecie? ­– uśmiechnął się i pochylił nad nią.

– Hm? Co takiego?

– Nie przejmuj się. Przy mnie możesz być tak dziwna, jak tylko sobie chcesz. Mnie i tak nie przebijesz ­­­– odsunął się i puścił jej oczko, mając nadzieję, że to choć trochę jej pomoże. Chciał, żeby czuła się przy nim tak swobodnie, jak to tylko możliwe.

– Jesteś tego absolutnie pewien?

– Jasne, że tak.

– Więc... – widział, że chce coś powiedzieć, ale nie wiedziała, jak. Nie pospieszał jej, mieli jeszcze mnóstwo czasu, zanim reszta ich ekipy zejdzie z gór i zażąda kolacji.

Idąc za jej wcześniejszymi radami, przymknął oczy i odchylił się do tyłu. Chłonął woń lasu – zapach ziemi, mchu, żywicy i ziół – najpierw przysłuchując się ciszy, a potem już słuchając cichego, nieco niepewnego głosu swojej towarzyszki.

Zgodził się ze wszystkim, co mu powiedziała; spędzili jeszcze chwilę w tym samym miejscu, obserwując chmury i wymyślając związane z nimi zabawne historyjki, potem pozbierali tyle suchych gałęzi, ile byli w stanie unieść i wrócili do miejsca, w którym zamierzali później rozpalić ognisko.

Noc zapadła szybciej niż się spodziewali; Heechul napomknął, że zaskoczyła ich bardziej niż zima zaskakuje kierowców co roku.

Nie mając konkurencji w postaci sztucznych świateł miasta, niebo rozbłysło miliardami światełek odległych gwiazd, wprawiając wszystkich w zachwyt. Ktoś wyniósł z namiotów śpiwory i przez dwie lub trzy godziny cała grupa podziwiała niebo, opowiadając o planach na przyszłość, nadziejach i oczekiwaniach, jakie mieli względem siebie i innych.

Heechul na początku włączył się do rozmowy, ale bardzo szybko dostrzegł milczenie Magdy, ukradkowe spojrzenia kierowane w jego stronę i jej smutny uśmiech, który bolał go w serce.

Zastanawiał się, czy to on był przyczyną jej złego samopoczucia, ale nie odważył się zapytać, w obawie, że kobieta potwierdzi jego przypuszczenia. Udawał więc, że nie jest wcale zainteresowany nią, tylko toczącą się wciąż rozmową jego przyjaciół, jednak wciąż rozmyślał nad zaistniałą sytuacją.

Przez chwilę miał nawet ochotę poprosić są gdzieś na bok i wyznać, co do niej czuje – zapewnić, że ceni i droga mu jest jej miłość i że on też... może, być może jest w stanie ją pokochać. Nie był jednak w stanie zebrać się w sobie, pokonać wątpliwości i przełamać wstyd. Nie zrobił tego także następnego dnia, chociaż ciągle przyłapywał się na tym, że krąży wokół niej jak planeta wokół swego słońca, zupełnie wbrew temu, co uzgodnili wcześniej. mieli zająć się swoimi zajęciami – on tak bardzo zalecanym przez jego lekarza wylegiwaniem się, ona zaś postanowiła spędzić czas na pisaniu.

– Po to tu przyjechałam – powiedziała mu poprzedniego dnia – ostatnio nie idzie mi za dobrze, pomyślałam więc, że zmiana otoczenia trochę mi pomoże.

– Patrz, a mnie się zdawało, że jesteś tu dla mnie, żebym nie czuł się samotny – miał nadzieję, że brzmiał wystarczająco żartobliwie, by nie była w stanie wyczuć szczerości w jego glosie.

– Patrz, a mnie powiedziano, że to właśnie ty zgodziłeś się tu przyjechać z mojego powodu – odgryzła mu się, a on nie mógł zaprzeczyć.

Rzeczywiście był tu bardziej dla niej niż dla siebie, więc gdy zostawiła go samego na cały dzień, nie licząc może posiłków, nudził się straszliwie i co rusz przyłapywał się na tym, że zupełnym przypadkiem spaceruje sobie w miejscu, w którym akurat siedziała z notatnikiem w ręku. Na szczęście była na tyle pochłonięta myślami, a on na tyle dyskretny, że ani razu jej nie przeszkodził.

Wracał więc do swojego namiotu i próbował się zrelaksować. Wejście do środka zostawił otwarte, co sprawiło, że bardzo dobrze słyszał, o czym rozmawiali jego znajomi, którym też jakoś nie chciało się robić nic konkretnego. W większości przypadków rozmawiali o nim. Zastanawiali się, co się stało, że Heechul chodził cały czas albo ze skwaszoną miną, albo wyglądał tak, jakby było mu z jakiegoś powodu bardzo przykro. Po jakimś czasie doszli nawet do wniosku, że pewnie pokłócił się z Magdą i teraz nie wie, jak przeprosić – trochę to go bawiło, choć kompletnie nie rozumiał, dlaczego wszyscy założyli, że to akurat on miałby być tym, który powinien przepraszać. Zdecydowali też, że następnego, ostatniego już dnia za wszelką cenę ich ze sobą pogodzą.

Swój plan zaczęli wcielać w życie już od rana, najpierw prawie siłą wywalając ich ze śpiworów i każąc przygotowywać śniadanie, a potem, niby to strasznie się spiesząc, by jak najwcześniej wyjść w góry, zostawiając im zmywanie i ogólne prace porządkowe – co oznaczało, że byli uziemieni aż nie zwiną i nie pochowają do samochodów całego dobytku grupy. Na nic się zdały ich protesty – od razu po śniadaniu zostali zupełnie sami ze stertą garnków, misek, w pośpiechu i byle jak zwiniętych namiotów, górą toreb, torebek i innych sprzętów.

– Dlaczego mam wrażenie, że zrobili to specjalnie i to niekoniecznie dlatego, żeby się wywinąć od roboty? – kobieta odezwała się zbolałym głosem, kiedy razem zmywali.

– Bo zrobili – Heechul westchnął – myślą, że pokłóciliśmy się na śmierć i życie.

– Naprawdę? Dlaczego mielibyśmy? – uśmiechnęła się, gdy mimo wszystko dość delikatnie strzepnął wodę z palców prosto w jej rozespaną twarz. Pomyślał, że właściwie nie przeszkadza mu obecny stan rzeczy, dzięki temu miał jej uśmiech na wyłączność

– A bo ja wiem, co im siedzi w głowie – wzruszył ramionami. – Powycierasz wszystko sama? Ja pójdę i zacznę wszystko chować. Im szybciej się z tym uwiniemy, tym lepiej.

– Jasne. Skończę to i przyjdę ci pomóc.

Okazało się, że roboty i noszenia jest więcej niż mogłoby się wydawać. Czas mijał, a bagaż jakby się nie kończył.

– Heechul! – zawołała w którymś momencie kobieta, na chwilę odrywając się od składania wielkiego turystycznego parasola, ale nie usłyszał jej za pierwszym razem. – Heechul! – powtórzyła; obrócił się, zastanawiając się, jak to się stało, że pozwolił jej zwracać się do niego w ten sposób – bez żadnych grzecznościowych zwrotów i upiększeń i jakim cudem coś tak małego i nieistotnego przyprawiało go o przyspieszone bicie serca.

– Co jest?

– Włącz jakąś muzykę, co? – poprosiła. – Strasznie nudno składa się te wszystkie rzeczy w ciszy.

Parę minut później oboje nucili sobie pod nosem piosenki, które Heechul puścił z telefonu podłączonego do małego, czerwonego głośniczka w białe kropki.

– „To cukierek dla moich uszu, słodki niczym miód; twój głos sprawia, że topnieje mi serce"* – śpiewała pod nosem kobieta, gdy wspólnie pakowali torby z namiotami do bagażnika. Miała naprawdę przyjemny, delikatny głos.

– „To cukierek dla moich u...", ty, mam pomysł – uciął w połowie frazy i spojrzał na nią z błyskiem w oczach.

– Strach się bać – kobieta udawała, że się wzdryga na samą myśl o jego planach.

– Słuchaj! Tamte ciołki chcą, żebyśmy byli pogodzeni gdy wrócą, nie?

– No... chyba?

– No to my im pokażemy, jak bardzo można być pogodzonym.

– Dobra...? – Magda najwyraźniej nie była przekonana, ale gdy już jej wszystko wyjaśnił, od razu na to przystała i oboje nie mogli doczekać się, aż pozostali wrócą z gór i będą mogli zacząć.

Skończyli prace porządkowe i usiedli na dwóch turystycznych krzesłach, które jeszcze pozostały nieschowane.

– Wiesz co, cukierku dla moich uszu? W sumie możemy zacząć już teraz, przynajmniej nabierzemy wprawy – Heechul sięgnął po butelkę z wodą, którą miał w kieszeni kurtki.

– Jak wolisz, truskawko zanurzona w słodyczy – odpowiedziała, tak jak on parafrazując tekst z nuconej wcześniej piosenki. Roześmiała się, a on razem z nią, ale szybko się opanowali. Jeśli plan miał się powieść, musieli być absolutnie poważni.

Rozmawiali w ten sposób przez kilka godzin, rozbawieni, popisujący się znajomością piosenek i literatury, odprężeni. Przerwali tylko na moment, gdy na pole namiotowe powoli zaczęli wracać ich znajomi.

– Słońce mojego życia – odezwała się nagle kobieta, wyciągając rękę w stronę Heechula, który bawił się trzymaną w rękach butelką, ukradkiem zerkając na reakcję wszystkich dookoła. Byli zszokowani, ale próbowali nie dać tego po sobie poznać. – Mogę się napić?

– Łap – rzucił jej butelkę, ale źle wymierzył i przedmiot wylądował za jej plecami – A, tęczo mojego nieba, wybacz, nie ogarnąłem odległości.

Tym razem wszyscy gapili się na nich już otwarcie.

– Co? – zapytał, patrząc na swoich przyjaciół. – Nico dla mojego Nii, jak myślisz, co oni tak?

– Nie mam pojęcia, bishounenie z mojego anime – przez towarzystwo przemknął cichy śmiech, jakieś pomrukiwania i ogólne niezrozumienie, ale ostatecznie, bardzo zresztą trafnie stwierdzono, że to pewnie taki żart i przestano zwracać na nich uwagę. Każdy myślał, że to tylko tak na chwilę i zaraz im przejdzie.

Bardzo się mylili. Heechul i Magda w drodze powrotnej siedzieli w tym samym samochodzie, tuż obok siebie i nic sobie nie robiąc ze zgorszonych i zbitych z tropu min współpasażerów co chwilę zwracali się do siebie przeróżnymi określeniami – od zupełnie słodkich i wywołujących cukrzycę, jak „kwiecie mojej duszy", „gwiazdozbiorze moich myśli" aż po zupełnie dziwne i głupie „świnko mojego chlewu", „kapusto mojego kimchi".

Ostatecznie nikt nie wiedział, czy robią to, bo tak bardzo siebie lubią, czy wręcz przeciwnie, w jakiś zakręcony sposób próbują sobie dogryźć.

Heechul miał ich opinię w nosie, bawił się tak dobrze, jak jeszcze nigdy.

Katy 

Wysłany: 2017-05-26, 23:56   

gang- aji jesteś mega wielka <333333333333333333

Kocham Twoje tłito - opowiadania, masz już we mnie fankę:):)

i........... omo, ale Kocham, Hee :D:D:D

Oto co sobie włączyłam do czytania - https://www.youtube.com/watch?v=i-pfqDpKIvk - omg, czemu Hee nie ma solówek na płytach Juniorków, no czemu ja się pytam, On ma cudownie genialny, głos <33333333

A przy jego piosenkach Twoje opowiadanka naprawdę wyglądają jak mini dramki, no KOCHAM je <3333333

gang-aji napisał/a:
Nie przejmuj się. Przy mnie możesz być tak dziwna, jak tylko sobie chcesz. Mnie i tak nie przebijesz ­­­
- pfffff, jakie to dla niego typowe, ale .... fajnie było by mieć takiego faceta, przy którym można byłoby się tak czuć <3333333

Dzięki Tobie mam chyba fazę na Hee ostatnio <333

Końcówka rewelacyjna <33333333, to jak wymieniali się cytatami z piosenki mega urocze, no i zdziwienie ich znajomych , uśmiałam się jak nigdy:)

CZEKAM NA WIĘCEJ.... a później jeśli pozwolisz wydrukuję sobie i zrobię sobie z tego książkę, co by poczytać czasem przed snem :):)

To jest naprawdę jak mała mini drama , kocham :):)

Pozdrawiam cieplutko :):)
Ostatnio zmieniony przez Katy 2017-05-26, 23:57, w całości zmieniany 1 raz  

Katy 

Wysłany: 2017-05-27, 00:00   

p.s. poleciłam Twoje opowiadanka w Shotboxie, jeśli nie masz nic przeciwko, należy im się więcej fanów :):)

gang-aji 
Królowa fandomu

Wysłany: 2017-06-09, 18:08   

Katy, ojejejej, prawie zapomniałam o tej piosence z musicalu, ale włączyłam i milość do niej wróciła mi z ogromną siłą ;;
Katy napisał/a:
omg, czemu Hee nie ma solówek na płytach Juniorków, no czemu ja się pytam, On ma cudownie genialny, głos <33333333
e tam, na szczęście wydał całe dwa mini-albumy jako M&D, także nie ma co narzekać w sumie^^
Katy napisał/a:
Dzięki Tobie mam chyba fazę na Hee ostatnio <333
Cieszę się bardzo!

Przepraszam za tydzień przerwy, życie czasami tak ma, że zasypuje człowieka nagłym natłokiem obowiązków, ech :<

PS - pod koniec rozdziału znajduje się (nie jakoś super dokładny, ale jednak) opis napadu lęku, więc jeśli ktoś na takie opisy reaguje bardzo źle, to odradzam czytanie od momentu, w którym H. i M. zaczynają oglądać drugi film.

6. gdybyś była przerażona podczas wspólnego oglądania horroru? A może to on bałby się bardziej?

Długo wahał się z zaproszeniem jej do siebie – obawiał się, że któraś z nawiedzonych sasaengów zauważy, jak kobieta będzie wchodziła lub wychodziła z mieszkania i da cynk reszcie koleżanek lub, co gorsze, powiadomi prasę, która na pewno nie zostawiłaby na obojgu suchej nitki. Magda też nie naciskała i wydawała się dzielnie znosić spotkania w dziwnych miejscach o dziwnych porach, nie do końca rozumiała tylko, dlaczego muszą się tak ukrywać, skoro nie są parą, a jedynie dwójką znajomych. On sam musiał w końcu przyznać, że rzeczywiście, trochę przesadzał, choć robił to przecież dla ich dobra.

Dogadali się, że przyjdzie do niego w niedzielę – odbierze ją z nabożeństwa, Mszy, czy co tam się działo w kościele, do którego należała. Normalnie by się raczej tak nie poświęcał, ale kilka dni wcześniej za namową kolegów kupił nowy samochód i raz, że postanowił się nim pochwalić, dwa że musiał przyzwyczaić się do prowadzenia po długim czasie bycia wyłącznie pasażerem i co najważniejsze ­– chciał raz na zawsze pozbyć się lęku przed jeżdżeniem za kierownicą. Jak bardzo nie bałby się wypadku, nie mógł do końca życia polegać na managerze. Kiedyś przecież, w jakiejś odległej przyszłości, założy rodzinę, będzie mieć dzieci i zapewne będzie chciał odwozić je do szkoły, czy wybierać się z nimi na wycieczki, a nie mógł mieć pewności, że jego żona będzie mieć prawo jazdy. Zresztą, duma nie pozwoliłaby mu chyba na bycie wiecznie wożonym przez kobietę. W tej kwestii jakoś nie potrafił być bardziej liberalny. Oczywiście, kobiety prowadzące auto były w jego oczach pełne seksapilu, ale chciałby, by jego przyszła małżonka pozwoliła mu czasem na bycie jej szoferem.

Jeśli oczywiście wydarzy się jakiś cud i rzeczywiście uda mu się ożenić.

Póki co cieszył się z tego co ma, a miał coś wspaniałego – miłe towarzystwo pochodzącej z odległej Europy pisarki, jej uwagę, przyjaźń i miłość.

Ktoś zapukał w szybę od strony pasażera. Uśmiechnął się; osoba, o której jeszcze przed sekundą myślał, pomachała do niego, po czym wsiadła do środka, przynosząc za sobą słodką woń wiosennych kwiatów i zapach czegoś jeszcze, czego za nic w świecie nie potrafił nazwać, choć nie był to coś zupełnie nieznanego.

– No cześć – przywitała się, wypowiadając każdą sylabę cicho, niespiesznie. Wyglądała na niezwykle spokojną, może nawet trochę nieobecną; jej ruchy były delikatne i powolne jak ruchy kogoś, kto wrócił z miejsca, w którym pośpiech nie był potrzebny. – Długo czekasz? Przepraszam, liturgia się trochę przeciągnęła.

Zaprzeczył.

– Dziwnie pachniesz – rzucił mało subtelnie zamiast powitania.

– Ja? – Kobieta wyraźnie była zbita z tropu, ale nie zatraciła towarzyszącego jej spokoju.

– No... – nie wiedział, jak ma wytłumaczyć tę nietypową woń – czymś ciężkim, ale i orzeźwiającym... drzewem? Żywicą? Dymem? – wymieniał, co tylko przyszło mu na myśl.

– Kadzidłem.

– Kadzidłem, tak – kiwnął głową.

– Cóż, ministranci trochę dziś przesadzili z okadzaniem... pewnie wsadzili za dużo węgielków do trybularza, momentami nie dało się oddychać – w jej głosie nie było słychać pretensji, brzmiała pobłażliwie i czule, jak siostra mówiąca o potknięciach ukochanego młodszego rodzeństwa. Hee zauważył, że pomimo nieidealnej znajomości koreańskiego, słownictwo związane z kościołem nie przysparza jej żadnych problemów. Uznał to za urocze i bardzo interesujące. Nawet on nie znał niektórych z tych dziwnych słów...

– Wiesz, że nie mam pojęcia, o czym mówisz...?

– Domyślam się. Wytłumaczyć?

– Nie, dzięki – zaśmiał się – może innym razem.

W drodze do jego mieszkania, zatrzymali się jeszcze w pobliskim supermarkecie. Kobieta koniecznie chciała zrobić zakupy. Zgodził się, myśląc że po prostu złapie kilka najpotrzebniejszych produktów i tyle, niestety bardzo się pomylił. Wózek nieprzerwanie się zapełniał, a końca jakoś nie było widać. Przerażony zapytał, po co jej to wszystko, a ona z rozbrajającą szczerością odparła, że od lat czekała na okazję, by móc zapełnić jego lodówkę czymś innym niż tylko wodą. Na nic się zdały próby wytłumaczenia jej, jak bardzo nie ma to sensu. Uparła się i nie było takiej siły, która zmusiłaby ją do zmiany zdania. Heechul musiał jej, koniec końców, ustąpić. Nie miał ochoty wszczynać niepotrzebnej kłótni na środku sklepu w dodatku w tak ładny, wiosenny dzień.

Nie oznaczało to, że zamierzał puścić jej to płazem. W duchu obmyślał już plan zemsty i miał nadzieję, że się powiedzie.

Wiedział, że gdy zapyta ją, jakie wybrać filmy do obejrzenia, powie mu, żeby to on zdecydował. Postanowił zatem, że spędzą popołudnie z horrorami. Gdy jej to uświadomił, skrzywiła się, ale nie zaprotestowała.

Pierwszy z horrorów należał do klasyków swojego gatunku – pełno w nim było krwi, nagłych zwrotów akcji, i mrożących krew w żyłach krzyków. On sam bawił się cudownie, żywo reagował na wszystko, co działo się na ekranie – głównie przepiękną wiązanką przekleństw.

Pojawił się tylko jeden, malutki problem – jego towarzyszka nie reagowała tak, jak myślał, że będzie reagować. Zamiast krzyczeć z przerażenia, ściskać go za rękę i szukać pocieszenia w jego ramionach, Magda była przez większość czasu strasznie rozbawiona. Czasem tylko, gdy scena była naprawdę drastyczna, odwracała na chwilę wzrok, by za chwilę wrócić do kręcenia głową i wyśmiewania niedorzeczności poszczególnych scen.

– Przepraszam, przeszkadzam ci w oglądaniu? – speszyła się, gdy dostrzegła, że się na nią gapi.

– Nie boisz się ani nic?

– Nie. Trochę jestem zniesmaczona, ale poza tym fabuła jest tak przewidywalna i tak niemądra, że aż mnie bawi.

– Oczywiście, że taka jest, ale nie o to przecież w horrorach chodzi – obruszył się.

– Wiem, naprawdę wiem. Tylko jakoś... no, nie kupuję tego. Jak widzisz, tego typu filmy zamiast wywoływać strach, strasznie mnie śmieszą.

– Poczekaj, drugi film wbije cię w fotel tak, że zmienisz zdanie – ostrzegł.

– Jeśli nie będzie tak durnowaty jak ten, to całkiem możliwe...

– Nie będzie – Heechul uśmiechnął się podstępnie. Poprzedni film, produkcji USA puścił tak na rozgrzewkę; amerykańskie horrory nie umywały się do tych pochodzących z jego kontynentu – a właśnie taki zamierzał właśnie włączyć. Przez naprawdę krótki moment zastanawiał się tylko nad tym, czy wybrać koreański, czy japoński film, ale ostatecznie postanowił, że lepiej iść na całość i wybrał ten drugi.

Tym razem Magda się nie śmiała, zauważył nie bez cienia satysfakcji, jednak w dalszym ciągu nie reagowała tak, jak to sobie zaplanował.

Czekał cierpliwie przez kilka minut, ale potem, wciąż nie widząc żadnego efektu, dał sobie spokój i skupił się na oglądaniu. Przestało go interesować, że tylko on krzyczy, tylko on wzdryga się i wierci, tylko on czerpie przyjemność z tej odrobiny strachu, którą wywoływał oglądany film.

Dopiero mniej więcej w połowie seansu zauważył, że coś było nie tak. Cała ta sytuacja była skrajnie różna od tego, jak ją sobie wcześniej wyobrażał.

Spojrzał na znajdującą się tuż przy nim kobietę. Ściągnął brwi; jego towarzyszka zachowywała się dość nietypowo, nawet jak dla siebie. Siedziała na kanapie lekko pochylona do przodu i wyprostowana tak, jakby połknęła kij lub jakiś inny, podobny przedmiot. Patrzyła na ekran, zaciskając zęby i napinając wszystkie mięśnie. Swoją postawą przypominała ofiarę groźnego drapieżnika, gotową w każdej chwili rzucić się do ucieczki. Dostrzegł również, że oddech ma przyspieszony i nierówny.

Pomyślał, że na bank wszystko jest w porządku, pewnie ponosi go wyobraźnia i kobieta po prostu tak wciągnęła się w film, że nie chce stracić z niego ani sekundy i gdy tylko się skończy, wszystko wróci do normy. Postanowił więc to zignorować i oglądać dalej.

Ale kilka minut później kobieta nagle wstała, cichym i dziwnie zmienionym głosem oznajmiła, że musi napić się wody i zdecydowanym krokiem opuściła salon.

Heechul początkowo chciał ją powstrzymać, ostatecznie jednak zrezygnował. Mała wycieczka do lodówki i z powrotem nie powinna potrwać dłużej niż dwie minuty, więc nie powinno jej ominąć zbyt wiele. Oczywiście mógł zatrzymać film, problem w tym, że nie chciało mu się sięgać po leżącego na stoliku pilota. Poza tym to nie jego problem.

Tymczasem minuty mijały, a Magda nie wracała. Hee nagle bardzo się zirytował. Doszedł do wniosku, że jego przyjaciółka wystrychnęła go na dudka i sprytnie uniknęła oglądania reszty horroru. Mógł się domyślić, że wpadnie jej coś takiego do głowy. Przerwał oglądanie i przeklinając pod nosem, poszedł do kuchni. Miał zamiar wytłumaczyć jej, że zachowała się bardzo średnio, zdecydowanie po tchórzowsku i że tak się przecież nie robi.

Nie zauważył jej od razu. Znalazł ją skuloną przy ścianie między szafką z płytą indukcyjną a dużym, czerwonym stołem. Może to właśnie odcień tego mebla sprawił, że wyglądała bardziej blado niż upiory z oglądanego wcześniej horroru. Nie reagowała, gdy do niej mówił; drżała na całym ciele i za wszelką cenę próbowała złapać oddech. Nie potrafiła skupić wzroku na jednym punkcie, jakby szukając czegokolwiek, co pomoże jej się uspokoić.

Heechul kucnął przed nią i złapał za ręce, które do tej pory najpierw kurczowo łapały za bluzkę w okolicy serca, a potem próbowały rozmasować okolice gardła. Drobne dłonie zacisnęły się wokół jego palców. Dopiero teraz na niego spojrzała. Jej załzawione oczy błagały o pomoc.

Wiele razy był świadkiem podobnego zachowania, bardzo często zdarzało mu się bowiem pracować z osobami, które od czasu do czasu miewały ataki paniki. Wiedział, że w tej sytuacji nie może zrobić wiele poza zapewnieniem jej poczucia bezpieczeństwa.

Kobieta próbowała wymówić jego imię; głos wiózł jej w gardle i do jego uszu dochodził tylko zdławiony, rozpaczliwy jęk. Na jej czoło wstąpiły kropelki potu.

Zapewnił ją o swojej obecności i delikatnie pogładził po włosach.

– Dasz radę wstać? – zapytał głośno i wyraźnie, ze spokojem patrząc jej w oczy i czekał, aż zbierze w sobie siły, by móc się podnieść. – Wszystko będzie dobrze – przekonywał, gorączkowo rozmyślając, jak pomóc jej uspokoić oddech. Uwolnił jedna dłoń z uścisku, poprosił, żeby skupiła na niej wzrok i oddychała w rytmie, który jej pokaże. To odrobinę pomogło, ale wciąż nie było wystarczająco dobrze.

Nagle Magda zachwiała się; Heechul przytrzymał ją w ostatniej chwili, a potem najzwyczajniej w świecie ją przytulił. Nie znał lepszego sposobu na pokazanie kobiecie, że tutaj, w jego ramionach, pod jego opieką, nic jej nie grozi.

Stali tak bardzo, bardzo długo. Ona powoli uspokajała się, słuchając miarowego bicia jego serca, a on, przypomniawszy sobie, że mówiła mu kiedyś o tym, że gdy jest jej źle, pomaga jej jego głos, nucił jej do ucha proste, spokojne piosenki.

– Czemu mi nie powiedziałaś, że nie możesz oglądać takich rzeczy? – zapytał z wyrzutem, gdy już upewnił się, że wszystko wróciło do normy. Wciąż ją przytulał i nie zamierzał rozluźnić uścisku dopóki nie dowie się, dlaczego, u licha, coś takiego się wydarzyło.

– Nie wiedziałam – szepnęła, pociągając nosem – do tej pory nie zdarzyło mi się reagować tak na film... lata minęły, odkąd oglądałam horror. Wtedy wszystko było ok., ale...

Umilkła nagle i westchnęła.

– Ale?

Długo nie otrzymywał odpowiedzi i znów zaczynał się trochę irytować. Kobieta chyba to wyczuła, bo nagle kontynuowała:

– Wtedy jeszcze nie znałam swoich upiorów. Tych w głowie. Takich jak te w filmie. A teraz nie dość, że te obrazy, to jeszcze ta muzyka... przypomniałam sobie o czasach, o których wolałabym nie pamiętać.

Heechul nie był gotowy na takie wyznanie. Magda zdecydowanie nie wyglądała, ba, nie sprawiała nawet wrażenia osoby, która kiedykolwiek mogłaby mieć podobne problemy. Zaskoczyło go to, a nawet – za co był w duchu zły na siebie – na moment odrobinę odrzuciło.

Mimo wszystko nie odsunął się od niej, póki ona tego nie zrobiła, a gdy zaczęła go przepraszać za to, że po pierwsze nie mógł przez nią cieszyć się filmem i odpocząć w jedyny wolny dzień, to jeszcze zrobiła takie nieprzyjemne show. Mimo, że rzeczywiście właśnie z tych powodów początkowo strasznie się wkurzył, ale zrozumiał, że wcale nie jest na nią ani zły, ani tym bardziej nie pała do niej odrazą. Wręcz przeciwnie, sprawiała, że chciał ją chronić przed wszystkim, co mogłoby ją zranić. Przed złymi wspomnieniami, przykrymi zdarzeniami, ludźmi, a jeśli trzeba będzie, to nawet i przed całym światem.

Po wszystkim usiedli przy czerwonym stole na czerwonych, pasujących do niego krzesłach i rozmawiali przez parę godzin, mimo, iż Heechul widział, że jego przyjaciółka jest bardzo zmęczona. Bardzo jej jednak na tej rozmowie zależało, więc nie urywał jej aż do momentu, w którym powiedzieli sobie już chyba wszystko o tym, co zraniło ich w przeszłości i co sprawiło, że oboje są, jacy są.

Był jej wdzięczny za tę rozmowę i kiedy później przysypiała w samochodzie, gdy odwoził ją do domu, uśmiechał się za każdym razem, gdy na nią spojrzał, z czułością, o jaką nigdy by się nie podejrzewał i czuł się z tym niewiarygodnie dobrze.
Ostatnio zmieniony przez gang-aji 2017-06-09, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  

Katy 

Wysłany: 2017-06-15, 17:51   

Normalnie kocham Twoje dramo - tłity :):)... mówiłam Ci już o tym ? ;-) :mrgreen:

Hee jest tutaj - taki, taki cudownie kochany...

Zupełnie jak nie Hee, którego znamy od strony scenicznej - szalony, nieprzewidywalny w słowach i czynach - u Ciebie jest po prostu facetem, którego każda kobieta chciałaby mieć przy sobie<3

gang-aji napisał/a:
Stali tak bardzo, bardzo długo. Ona powoli uspokajała się, słuchając miarowego bicia jego serca, a on, przypomniawszy sobie, że mówiła mu kiedyś o tym, że gdy jest jej źle, pomaga jej jego głos, nucił jej do ucha proste, spokojne piosenki.
- awwwwwwww jedna z najsłodszych scen<33

Przepraszam, że dopiero teraz przeczytałam... jak zwykle czytało się mega cudownie <333333

gang - aji czekam z niecierpliwością na kolejne części, a czytając serio czuję się jak bym oglądała dobrą dramę z Hee i Magdą :):)

P.S... a jak się kiedyś w przyszłości spotkamy na jakimś zlocie, normalnie chyba poproszę Cię o autograf:):):) :mrgreen:

Pozdrawiam cieplutko <333
Ostatnio zmieniony przez Katy 2017-06-15, 17:55, w całości zmieniany 2 razy  

gang-aji 
Królowa fandomu

Wysłany: 2017-08-10, 04:59   

Aaaaa, przepraszam, że dopiero po miesiącu kolejny rozdział, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie :< z jakiegoś powodu tę część pisało mi się bardzo opornie... ale jakoś to pokonałam i jest! Obym dała radę następny napisać jakby szybciej... :")

Katy napisał/a:
a jak się kiedyś w przyszłości spotkamy na jakimś zlocie, normalnie chyba poproszę Cię o autograf:):):)
spoko, już zaczynam ćwiczyć zamaszysty, artystyczny podpis! ;DD
Katy napisał/a:
Hee jest tutaj - taki, taki cudownie kochany...
ciesze się, że wychodzi mi kreowanie go w ten sposób, chociaż mam nadzieję, że ta kochaność nie jest zbyt przerysowana... :")

7. ...gdybyś się zarumieniła?

Jakoś tak wyszło, sam do końca nie wiedział jak, że stała się u niego częstym gościem. Początkowo rzeczywiście traktował ją jak kogoś, kogo trzeba ugościć, ale potem jej obecność stała się tak naturalna, że ostatecznie przestał.

Przychodziła wypełnić jego lodówkę i brzuch różnymi smacznymi rzeczami, pobawić się ze zwierzętami, ale przede wszystkim pojawiała się, by spędzić z nim choć trochę czasu.

Oczywiście, zdarzało się tak, że to on przyjeżdżał do niej, ale wolał, gdy było odwrotnie, zresztą miał ku temu konkretny powód. Od jakiegoś czasu krążyła plotka, że zatrudnił ją jako pomoc domową i jak się zdawało wszyscy, nawet niektórzy znajomi, wydawali się w to wierzyć.

Gdy usłyszał o tym od sąsiadki z naprzeciwka po raz pierwszy, myślał, że stroi sobie z niego żarty. Zaczepiła go jeszcze w windzie, pytając, dlaczego pomaga mu biała kobieta, która pewnie nie zna żadnych koreańskich zwyczajów związanych z utrzymywaniem mieszkania w porządku – Heechul zastanawiał się, jakie niby zwyczaje miałyby istnieć w związku z pracami domowymi, ale nie odzywał się, nie chcąc urazić starszej pani.

– A już na pewno – ciągnęła kobieta – nie ma zielonego pojęcia o koreańskiej kuchni. No, chyba że szanowny sąsiad woli zachodnią… – staruszka wzruszyła ramionami, pożegnała się, po czym opuściła windę, zostawiając Heechula z miną prawdziwie zirytowanego i zdezorientowanego człowieka.

Niestety nie zdążył jej wyjaśnić, jak bardzo się myliła.

W rzeczywistości Magda bardzo rzadko – właściwie to prawie w ogóle nie przygotowywała potraw innych niż pochodzących z jego kraju. Co prawda, próbowali ostatnio przyrządzić razem porządny japoński ramen, ale polegli z kretesem, ich zupa prawie w niczym nie przypominała oryginału.

Heechul westchnął. Nie mieściło mu się w głowie, że ta staruszka – że ktokolwiek! – mógł uważać, iż jego przyjaciółka ma prawo wstępu do jego domu tylko w przypadku, gdy była jego pomocą domową…! Dlaczego nie wpadli na to, spędzała u niego tyle czasu, bo zwyczajnie tak bardzo się lubią? Czy to dlatego, że nie była jego ideałem kobiety – długonogą, szczupłą modelką o łabędziej szyi ani nie przypominała żadnej z jego koleżanek z branży rozrywkowej? Pewnie tak.

Był z tego powodu naprawdę wzburzony. Nie potrafił przestać o myśleć o tej sprawie i gdy Magda zapytała go, dlaczego wciąż buja w obłokach, opowiedział jej o sytuacji w windzie. Wspomniał też o dziwnych komentarzach znajomych, które były w podobnym tonie, co słowa starszej pani.

Słuchała go z zadziwiającym spokojem, a kiedy skończył, po prostu się do niego uśmiechnęła.

– Może to i lepiej, że wszyscy tak na to patrzą... – skwitowała całą sprawę jednym zdaniem. – Sam widzisz, że dzięki temu nie mamy problemu ani z czepiającymi się zazdrosnymi fankami, ani tym bardziej z szukającymi taniej sensacji mediami.

Chcąc nie chcąc, Hee musiał przyznać jej rację. Żadne sasaengi nie nękały go bardziej niż zwykle, a i papparazzi "Dispatcha" tez jakoś nie kręcili się wokół nich, wiec raczej nie musiał bać się wybuchu jakiegoś głupiego skandalu. Taki obrót spraw rzeczywiście miał swoje dobre strony.

– Może... – zgodził się niechętnie – ale... – urwał nagle, nie wiedząc, w jaki sposób sformułować pytanie, które miał właśnie zadać.

– Tak?

– Nie czujesz się tym… urażona? Ja na twoim miejscu wkurwiłbym się nie na żarty…

– Nie wiem… – zastanowiła się – chyba nie – wzruszyła ramionami. – W sumie to nawet rozumiem tych wszystkich ludzi. Skąd mogą wiedzieć, że w tych torbach, które ze sobą taszczę, jedzenie to tylko ⅓ zawartości, a reszta to książki i inne pierdoły…?

Heechul przytaknął i zaśmiał się pod nosem. Rzeczywiście, ta kobieta prawie nigdy nie przychodziła z pustymi rękami. Powieści w trzech językach – w koreańskim, polskim i angielskim, plus słowniki – koreańsko-angielski i angielsko-polski to była podstawa. Początkowo w ogóle nie rozumiał, dlaczego aż tak komplikuje sobie życie i próbował przekonać do tego, by zmieniła sposób uczenia się, ale po jakimś czasie odpuścił, mocno ufając, że jego przyjaciółka w ten sposób rzeczywiście najłatwiej przyswaja sobie oba języki obce. Czasem przynosiła też notatnik, dumnie nazywany przez siebie bullet journalem, taśmy, naklejki, jakieś kartki i spędzała czas na ozdabianiu i zapełnianiu kolejnych kartek różnymi dziwnymi rzeczami. Zdarzało mu się nawet pomagać – była wtedy zachwycona jak mała dziewczynka i najwyraźniej nie zauważała, że robił to, bo inaczej umarłby z nudów. Raz nawet przyniosła farby, pędzle, dwa spore płótna i niemal zmusiła go do wspólnego malowania. Najpierw nie chciał się zgodzić, bo wolał sobie w coś pograć, ale potem tak się wciągnął, że żadna siła nie była go w stanie oderwać od malowania.

Cóż, jeśli ktokolwiek zobaczyłby, co tak naprawdę robią w jego mieszkaniu, od razu porzuciłby myśl o Magdzie jako o pomocy domowej. Może nawet uznałby, że to ona jest sprawczynią chaosu i nieporządku, który tworzył się zupełnym przypadkiem, a który to głównie on właściwie sprzątał. Ale tylko dlatego, że wyznawał zasadę, według której w jego mieszkaniu sprząta tylko on. Co dodatkowo pokazywało, jak niedorzeczna była krążąca dokoła plotka.

– Zresztą, wszyscy chyba notorycznie zapominają o twoich okropnych pustkach w lodówce… Gdybym sama tego jedzenia nie przyniosła i nie przygotowała, to oboje umarlibyśmy z głodu albo wydali fortunę na fastfoody.

– A tak to zejdziemy z tego świata przez zatrucie pokarmowe – Heechul postanowił odrobinę się z nią podroczyć.

– Eeej, bez przesady! – obruszyła się i chociaż nie wyglądała na obrażoną, to wydawało mu się, że na jej twarz wstąpił lekki rumieniec, co w połączeniu z wpatrującymi się w niego dużymi, jasnymi oczami i ustami delikatnie wygiętymi w podkówkę czyniło ją niewypowiedzialnie uroczą. Ten widok tak bardzo przypadł mu do gustu, że przekomarzał się z nią przez resztę dnia tylko po to, by się nim nacieszyć. Zachowywał się jednak bardzo ostrożnie – wciąż jeszcze nie był pewien, jak daleko mógł się posunąć w swoich żartach.

Na szczęście reagowała na jego zaczepki z wrodzoną łagodnością, raz na jakiś czas rzucając tylko kąśliwymi uwagami w jego stronę. Głównie śmiała się, że zachowuje się tak dziecinnie, jak jej dużo młodszy brat jeszcze do niedawna. Nic dziwnego, skoro posuwał się do takich rozwiązań, jak wsypywanie jej łyżek soli do herbaty czy przekładanie zakładek z jednej części książki do innej. Żarciki te, choć zabawne i nieszkodliwe, nie dawały jednak wymiernych efektów – Heechul pragnął widzieć ją zmieszaną, z zaróżowionymi policzkami i oczami wyrażającymi totalne zagubienie, choć jej roześmiana twarz była jak miód na jego serce.

Zmienił więc taktykę. Prawie przestał działać spontanicznie, duża część jego projektów była choć częściowo przemyślana. Heechul w duchu śmiał się sam z siebie, rzeczywiście czując się jak dzieciak z podstawówki dokuczający dziewczynie, która mu się podobała. Miał wrażenie, że między ciągnięciem biednej koleżanki za włosy a jego własnym zachowaniem nie ma większej różnicy i pokazywało jedynie, jak bardzo, mimo swojego wieku, jest jeszcze niedojrzały. No, ale co zrobić, skoro w nagrodę dostawał najśliczniejszy widok świata?

Nie umiał powstrzymać się przed pozorowaniem, że Magda niechcący coś gubiła, psuła lub bardzo się co do czegoś myliła, choć czasem balansował na krawędzi. Kilka razy nawet jego przyjaciółka o mały włos się na niego nie wściekła, ale ryzyko niepowodzenia sprawiało, że starał się jeszcze bardziej.

Tego dnia miał ochotę na jakąś drobną psotę, nic skomplikowanego. Po kilku godzinach nagrywania programu nie miał siły na planowanie i dopracowywanie szczegółów, liczył na swoją wysoko rozwiniętą umiejętność spontanicznego wymyślania głupot, którą przez lata dane mu było pielęgnować dzięki przynależności do nie do końca normalnej ekipy zespołu Super Junior.

Problem w tym, że kobieta nie była w zbyt dobrym humorze. Na początku myślał, że skoro jak katarynka trajkotała o tym, co ostatnio wydarzyło się w wydawnictwie, z którym współpracowała, to musi być mocno podekscytowana, ale szybko zauważył, że nie w tym rzecz. Swoim nagłym gadulstwem próbowała zamaskować podły nastrój. Widział to w jej zastygłej twarzy, gdy na moment przestawała mówić, słyszał to w jej głosie, gdy odpowiadała na pytania, które jej zadawał, dostrzegał to też w oczach spoglądających na niego z jakimś dziwnym smutkiem.

Nie chciał widzieć jej takiej, postanowił więc, że poprawi jej humor za wszelką cenę, co było jednocześnie łatwe i niezbyt łatwe. Rozbawienie jej na chwilę nie wymagało od niego niemal żadnego wysiłku, schody zaczynały się dopiero, gdy próbował sprawić, żeby rozpogodziła się na dobre.

Oczywiście, mógłby zapytać, co się stało i jak może sprawić, by poczuła się lepiej, ale takie proste rozwiązania nie były dla niego – miał przed sobą wyzwanie i podejmował się go jak na prawdziwego mężczyznę przystało – po omacku i w zupełnej tajemnicy. Nikt nie mógł się dowiedzieć, dlaczego tak się zachowywał. Nikt.

– Heechul, czy możesz już przestać mnie rozśmieszać na siłę? Od dziesięciu minut czytam to samo zdanie. Ma cztery słowa, a i tak nie wiem, o co w nim chodzi, bo mnie rozpraszasz…

No nie. Został rozpracowany.

– Ale…

– Brzuch już mnie boli, jutro pewnie pojawi mi się sześciopak od tego śmiechu – otarła łzę, która pojawiła się w kąciku oka – ale jak tak dalej pójdzie, to nie dowiem się, co mam dalej zrobić z tymi produktami i obiad zjemy najwcześniej o północy…

Może jednak zapytanie jej wprost nie było aż tak złą opcją. Nie bez przyczyny mówi się przecież, że proste rozwiązania są najlepsze. Nawet, jeśli strasznie nudne.

Jednak powinien być możliwie najbardziej delikatny i taktowny.

– Wyglądasz na przybitą.

– Wcale nie, przecież… – nie dokończyła, bo wszedł jej w słowo.

– Widzę, że udajesz. Co się stało?

Cóż. Coś znowu mu nie wyszło. Spróbuje być subtelny następnym razem, a teraz, skoro już wyszło, jak wyszło, pociągnie to do końca. O ile to uparte dziewczę mu na to pozwoli, oczywiście.

– Nic szczególnego – spojrzała na niego raz, przelotnie, po czym wzruszyła ramionami – Naprawdę nic.

Powinien był się zamknąć i dać sobie spokój. Powinien. A mimo to dalej naciskał, chociaż podświadomie czuł, że to do niczego nie doprowadzi. Ona była zawzięta, ale równie zawzięty był też i on, więc nie byli w stanie dojść do konsensusu. Ktoś w końcu musiał odpuścić. I to z pewnością nie będzie on. Czuł, że kobieta ukrywa przed nim coś ważnego i choć wiedział, że nie powinien ciągnąć jej za język, nie potrafił się powstrzymać przed wierceniem jej dziury w brzuchu. Wszystko dlatego, że najzwyczajniej w świecie się o nią martwił.

– Heechul, proszę, daj już spokój…

– Nie dam – nie mógł uwierzyć, że miał w sobie tyle przekory.

– Proszę. Naprawdę nic się nie dzieje, wstałam dziś po prostu lewą nogą, dobra? Jak naprawdę coś się stanie, to obiecuję, że ci powiem – nie patrzyła na niego; udawała, że jest bardzo zajęta nakładaniem jedzenia na talerzyki. Jej zachowanie ciągle wskazywało na to, że coś ukrywała, za co był na nią trochę zły, ale nie mógł zrobić nic innego, jak tylko uwierzyć jej na słowo.

– Na pewno? Obiecujesz?

– No przecież mówię.

Pokiwał głową. Wyglądało na to, że nauczy się przy niej cierpliwości ­– jednej z kilku przydatnych cech, których nie posiadał prawie w ogóle, a której zawsze ludziom bardzo zazdrościł.

W trakcie posiłku panowała między nimi dość niezręczna cisza aż do momentu, w którym na jednym z talerzyków został tylko jeden kawałek roladki z jajek*, na które najwyraźniej oboje mieli ochotę.

Przez chwilę oboje mierzyli się wzrokiem a potem, jakby na zawołanie, w tym samym momencie sięgnęli po ostatnią porcję jajka, wciąż na siebie patrząc. Magda wyglądała tak, jakby nie zamierzała odpuścić, on zresztą też nie chciał przegrać chociaż na tym polu. Przez chwilę w pomieszczeniu słychać było tylko szczęk obijających się o siebie metalowych pałeczek, aż w końcu kobieta nie wytrzymała i zaczęła się śmiać. Sekundę później śmiał się również on.

– Jedz, na zdrowie – skapitulowała.

– Yes, wygrałem! – uniósł tryumfalnie ręce, a potem pogratulował sam sobie nieco wykoślawionym uściskiem dłoni.

Kobieta wstała, by pozmywać naczynia. Zabrała ze stołu puste miseczki i talerze i włożyła je do zlewu. Heechul przyglądał się jej, nucąc pod nosem. Nagle wstał i podszedł do Magdy, oferując pomoc, ale machnęła na niego ręką. Zauważył, że podwinięty wcześniej rękaw jej błękitnej koszuli zsunął się i miał odrobinę mokry mankiet.

Los dziś się do niego uśmiechnął, podsuwając mu pod nos najbardziej sztampowy i najczęściej używany trop we wszystkich romansidłach. Byłby skończonym idiotą, gdyby z tej okazji nie skorzystał.

– Ach, ty małe, niezdarne stworzenie – szepnął, stojąc tuż nią i objąwszy ją ramionami, oparł podbródek na jej prawym obojczyku. Kobieta westchnęła cichutko, kiedy jego palce muskały jej skórę, gdy podwijał rękaw koszuli. On sam próbował zachowywać się tak, jakby ten dotyk nic dla niego nie znaczył, jakby jej bliskość nie powodowała u niego przyspieszonego bicia serca.

– Dzięki – mruknęła. Brzmiała jak mały, zawstydzony kociak, którym koniecznie trzeba się zaopiekować i Heechul nie mógł – czy raczej nie chciał – wypuszczać jej jeszcze z objęć.

– Do usług, kwiecie mojej duszy – subtelnie nawiązał do ich wyjazdu w góry, dziękując wszystkim nieistniejącym bóstwom za to, że mógł mówić takie rzeczy, nie wzbudzając przy tym żadnych podejrzeń.

Magda kończyła właśnie płukanie ostatniej porcelanowej miseczki. Niedobrze. Musiał zrobić coś, co sprawi, że ta chwila potrwa choć odrobinę dłużej.

Niemal w ostatniej chwili wyrwał jej naczynie z ręki.

– Hej, co ty tak nagle…? – odwróciła się, oburzona. Zerknęła najpierw na niego, potem na miskę, trzymaną przez niego w wyciągniętej ręce tuż nad jej głową i znów na niego.

Wzruszył ramionami i wyszczerzył zęby w uśmiechu.

– Sięgnij sobie.

– Bardzo śmieszne – pokręciła głową – …a! – wzdrygnęła się niespodziewanie, przykładając dłoń do szyi. Heechul podążył za nią wzrokiem i zrozumiał, skąd to zachowanie. Kilka kropel skapnęło na jej kark i spłynęło aż do dekoltu.

Dopiero wtedy to zauważył. Od jej jasnej koszuli w kolorze nieba odpięło się nieco zbyt wiele guzików, odsłaniając znaczną część dużych, wspaniałych piersi.

Wiedział, że powinien odwrócić wzrok, ale był zbyt zaskoczony i zbyt zachwycony, by zareagować jak na dżentelmena przystało.

Przemknęło mu przez myśl, że musi któregoś dnia napisać odę do kobiecych piersi, zakopać jej prawdziwe znaczenie pod stertą metafor i wcisnąć do kolejnego albumu M&D.

Kobieta zdawała się nie wiedzieć o małej usterce swojej garderoby, ale gdy tylko zrozumiała, dlaczego Heechul tak nagle stracił zainteresowanie naczyniem, który już dawno odłożyła do zlewu i dlaczego bez powodu wpatruje się w jej dekolt, spłonęła potężnym rumieńcem. Była sparaliżowana wstydem; próbowała coś powiedzieć, ale zabrakło jej słów.

Spojrzał na jej śliczną, zawstydzoną twarz i był pewien, że jeszcze chwila i umrze z miłości.

Tyle zachodu, tyle myślenia, planowania i drażnienia się z nią… a wystarczyło tylko… wystarczyło tylko kilka odpiętych w odpowiednim miejscu guzików, by uzyskać efekt, o jakim marzył!

Uśmiechnął się delikatnie.

Wszystko fajnie, ale jeszcze chwila i zrobi się niezręcznie nie do wytrzymania. Musiał coś z tym zrobić.

– No i widzisz, co ja z tobą mam, dziecinko… – powiedział drżącym, odrobinę zachrypniętym głosem. Miał nadzieję, że kobieta tego nie wyłapała i nie domyśliła się, że był równie zawstydzony całą sytuacją, co ona.

Czuł, że drżą mu ręce, gdy wpatrując się w jej oczy powoli, bardzo powoli zaczął zapinać jej koszulę.

Magda poruszyła się niespokojnie, odzyskując trzeźwość myślenia. Chciała resztę guzików zapiąć samodzielnie, ale syknął z dezaprobatą, więc po chwili namysłu posłusznie cofnęła dłonie.

Nie mógł uwierzyć, że mu na to pozwalała. Nie mógł uwierzyć, że wytrzymała jego spojrzenie. Nie mógł uwierzyć, że jeszcze jej nie pocałował.

Nie miał pojęcia, jak długo trwałaby jeszcze ta chwila, gdyby nie przerwał jej głośny dzwonek telefonu, zupełnie wytrącając go z równowagi. Ktokolwiek to był, od tego momentu zostanie jego wrogiem numer jeden.

Heechul westchnął i ruszył w kierunku salonu, z którego dobiegała melodia. Przystanął jednak przy wyjściu z kuchni, cofnął się i jeszcze raz przelotnie spojrzał kobiecie w oczy.

– Tak naprawdę wolałbym tę koszulę rozpinać… – szepnął jej na ucho, a potem, nie czekając na jej reakcję, pomknął do salonu z prędkością, o jaką nigdy by się nie podejrzewał i z sercem, które o mało nie wyskoczyło mu z piersi.

– Halo? – odebrał telefon, ale nie mógł się skupić ani na tym, kto dzwoni, ani tym bardziej po co.

Co ta kobieta z nim robiła…!

*zastrzelcie mnie, nie miałam pojęcia jak porządnie przełożyć na polski 계란말이

Odpowiedz do tematu