| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |


superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
[10.2017/NEWS] Incydent Bugsy'ego
Autor Wiadomość
Kredeczka 
Cheonsa


Ulubieniec z SJ: Hyukki, Kyu, Heenim, Henry ^^
Fav Pairing: Guczek i jego szlafrok, KangMelon xD
Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 2686
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-27, 23:24   [10.2017/NEWS] Incydent Bugsy'ego

To będzie post informacyjny, tłumaczenie wszystkich artykułów zajęłoby zbyt dużo czasu - w trakcie ostatniego tygodnia wyszło ich ponad 10 i to na jednej stronie, więc zrobię <w miarę krótkie> podsumowanie:

20 października do mediów wyciekła wiadomość o śmierci pani Kim, która była CEO jednej z bardziej znanych restauracji. Zmarła ona na sepsę, po ugryzieniu przez psa. Szybko okazało się, że owym psem był Bugsy, pies Siwona.
Jiwon, siostra Siwona, zamieściła na swoim instagramie list kondolencyjny z przeprosinami od ich ojca, Choi KiHo. Następnie Siwon opublikował tweety z przeprosinami obiecując, że będzie pilnował, żeby sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła.
Mimo, że rodzina pani Kim oficjalnie wybaczyła rodzinie Siwona, kontrowersje wokół tej sprawy zaczęły narastać, jako że pojawiły się zdjęcia Bugsy'ego na spacerze bez smyczy zrobione po tym, jak Bugsy ugryzł panią Kim. Dodatkowo stacja SBS ujawniła nagranie z windy na którym widać, jak Bugsy wbiega do windy bez smyczy i gryzie ofiarę (samego gryzienia nie widać, bo nagranie jest jakości ziemniaka, ale jednak https://www.youtube.com/watch?v=sh2uwVm2730 ).
Atmosferę wokół Bugsy'ego podgrzał post Leeteuka sprzed dwóch lat w którym lider napisał, że Bugsy go ugryzł ( https://www.allkpop.com/u...508691433_b.jpg ) - K-netz zaczęli się domagać uśpienia Bugsy'ego, jako że stwarza zagrożenie dla ludzi, jednocześnie nie przestając ani na chwilę całkowicie obarczać za wszystko winą Siwona. Rodzina zmarłej wydała oświadczenie, w którym oznajmili, że wybaczyli Siwonowi i jego rodzinie oraz uważają, że kara prawna jaką rodzina Choi poniesie z tytułu nietrzymania psa na smyczy będzie wystarczająca. Odnośnie uśpienia Bugsy'ego powiedzieli jedynie, że ta decyzja należy do rodziny Choi.
Równocześnie wyciekła informacja, że Bugsy w przeszłości ugryzł też Siwona - gdy wrócił z wakacji podczas odbywania służby w policji Siwon miał ranę po ugryzieniu na nosie. Będąc twarzą policji w owym czasie musiał ustąpić swojego miejsca innemu policjantowi na miesiąc. Spowodowało to spore zamieszanie podczas występów, za co niejednokrotnie przepraszał kolegów z jednostki.
24 października ujawniono, że na rodzinę Siwona, a dokładniej na jego ojca, została nałożona grzywna wysokości 44$ za wyprowadzanie psa bez smyczy. Jednocześnie rozpoczęła się dyskusja, czy Bugsy nie miał bakterii w ślinie która byłaby przyczyną sepsy. Rodzina Choi dostarczyła wyniki badań, wg których Bugsy nie miał bakterii, ale rodzina zmarłej nie wierzy w ten dowód - badanie zostało wykonane wiele dni po fakcie i pies mógł zostać już wyleczony. Jak było naprawdę pewnie się nie dowiemy.
25 października pojawiła się (niepotwierdzona przez rodzinę Choi) informacja, że Bugsy został odesłany i już z nimi nie mieszka.
_________________
 
 
slona 
live your life

Ulubieniec z SJ: Wszyscy
Dołączyła: 19 Maj 2014
Posty: 3334
Skąd: Bydgoszcz -chwilowo
Wysłany: 2017-10-28, 10:47   

Co za pies... coś z Nim nie halo.....sława uderzyła mu do głowy..... ale skoro ugryzł Leeteuka i Siwona i oni jeszcze żyją to chyba był zdrowy?Sama panicznie boję się psów i uważam że pies powinien być trzymany na smyczy i już.....a już nie potrafię zrozumieć dlaczego Bugsy po swoich atakach biegał bez smyczy? Ktoś w rodzinie Siwona to niezły hipokryta.....
_________________

 
 
Saramizu 
SuJu Admin


Ulubieniec z SJ: Ryeo, KyuKyu, Min, Yeś and all
Lover: Ryeowook :*
Fav Pairing: KyuWook - urocza przyjaźń :)
Wiek: 33
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 7793
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2017-10-28, 21:12   

Kredziu, dziękuję za to zgrabne podsumowanie, bo nie wiedziałam np o tym, że ugryzł też Siwona i musiał zaprzestać występów na miesiąc. Moim zdaniem ciężko obarczać winą za psa tylko Siwona, przecież skoro był w policji, to miał mały kontakt z psem w trakcie dwóch lat i w razie czego nie mógł reagować na jego złe zachowanie. Niemniej jednak chodzenie z psem w miejsca publiczne bez smyczy... dziwne to o.O... Sprawa jest bardzo przykra, bo zmarła osoba. Nie sądzę, żeby akurat pies był bezpośrednią przyczyną, co nie zmienia faktu, że jednak ją ugryzł... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że sprawa dziwnym trafem wyciekła akurat teraz tuż przed comebackiem... Od tego czasu SJ jest cicho na sns, z małymi wyjątkami.. Nagle zgasła radość z przygotowywania do powrotu... Przykre to, no i hejterzy znów mają kolejny powód do hejtowania Siwona, jak i całego SJ...
_________________
 
 
 
Naoni 
Angel N.


Ulubieniec z SJ: Leeteuk
Grupa krwi: A
Kocham SuJu od: 2010
Wiek: 26
Dołączyła: 04 Maj 2011
Posty: 1359
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2017-10-28, 21:42   

Zgadzam się z Saramizu, że cała ta akcja trafiła na najbardziej niefortunny moment i jest mi z tego powodu przykro. Dodatkowo przykre, że zabrała czyjeś życie.
Zastanawia mnie kwestia zrobienia badań jak to było określone
Cytat:
"Rodzina Choi dostarczyła wyniki badań, wg których Bugsy nie miał bakterii, ale rodzina zmarłej nie wierzy w ten dowód - badanie zostało wykonane wiele dni po fakcie i pies mógł zostać już wyleczony. Jak było naprawdę pewnie się nie dowiemy."

Ciekawi mnie ile trwa leczenie psa zarażonego tego typu bakterią? Wiem, że leczenie psa jest bardzo czasochłonne. Bo sama miałam przejścia z moim pieskiem i 3 tygodnie trwało zanim doszedł do siebie i był w pełni wyleczony. Poza tym zatajenie tego typu informacji na tym etapie może być w momencie potraktowane jako przestępstwo. Dlatego ujawnienie, że pies był jednak zarażony byłoby dla rodziny Siwona "bezpieczniejsze"... Myślę, że Siwon i jego rodzina nie są na tyle aroganccy... Ahhh. Nie wiem.
Bardzo ciężka sprawa. :( Mam tylko nadzieję, że sprawa nie odbije się tak ciężko na ich comeback'u bo na tym etapie myślę, że mogłoby to złamać naszym chłopakom serca. Ja już na samą myśl czuję niepokój.
_________________

힘이 들지만 정말 행복하다.
Even though its tiring, I’m really happy.
 
 
teitatoo 
Soonyoungie


Ulubieniec z SJ: Hae, Kui Xian, wszyscy
Lover: Kwon 'Fire' Soonyoung
Fav Pairing: QMi, SoonHoon (oni coś na serio tak)
Grupa krwi: A+
Kocham SuJu od: 01.01.2011
Dołączyła: 09 Maj 2011
Posty: 3536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-10-29, 12:04   

Dobra, teraz trochę medycznego punktu widzenia dla Was, bo czemu nie. :D

Otóż, posocznica jest wynikiem rozwoju zakażenia w ustroju. Pewnie, jasne, mogą ją wywołać bakterie, wirusy czy grzyby, które mogły się znaleźć w ślinie psa, ALE co najważniejsze, sepsę mogą także wywołać bakterie FIZJOLOGICZNEJ flory skóry, czy np. jamy nosowo-gardłowej. Dodatkowo mniej więcej co 10 osoba jest naturalnym nosicielem meningokoków i nawet o tym nie wie. W momencie obniżonej odporności organizmu wywołują one posocznicę lub zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.
Nie chcę tutaj bronić rodziny Siwona, bo rzeczywiście, spacery z psem bez smyczy są bardzo głupim pomysłem, szczególnie, że ludzie często nieświadomie wykonują gesty, które dla zwierząt mogą wydawać się agresywne. Ale chcę zaznaczyć, że nikt nie bierze pod uwagę tego, że to mogła być wina poszkodowanej. Jeżeli nie oczyściła rany i doszło do zakażenia, a była nosicielką meningokoków, lub przebywała w otoczeniu osób, które są nosicielami (meningokoki przenoszą się za pośrednictwem drogi kropelkowej, bądź bezpośrednio z człowieka na człowieka, przez np. jedzenie lub picie tych samych rzeczy, pocałunki, itp) to w bardzo szybki sposób mogło dojść do zarażenia i w konsekwencji - sepsy.
Mógł także zostać popełniony błąd w sztuce i lekarz nie ogarnął odpowiednio wcześnie. I znów muszę zaznaczyć, że nie wiemy jak szybko poszkodowana zgłosiła się do szpitala. Mogła to zrobić od razu, bądź też po kilku dniach, gdy posocznica już była mocno rozwinięta i zaczęły pojawiać się objawy niedoczynności narządów.
Dziękuję za uwagę xD
_________________

My lil RUDE bub

no need to rush cause you can touch~ touch
 
 
Saramizu 
SuJu Admin


Ulubieniec z SJ: Ryeo, KyuKyu, Min, Yeś and all
Lover: Ryeowook :*
Fav Pairing: KyuWook - urocza przyjaźń :)
Wiek: 33
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 7793
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2017-10-29, 15:33   

Teiuś <3. Taki wykład przydałby się połowie społeczeństwa koreańskiego xD, a w każdym razie tym którzy uwielbiają śledzić wpadki celebrytów...
_________________
 
 
 
teitatoo 
Soonyoungie


Ulubieniec z SJ: Hae, Kui Xian, wszyscy
Lover: Kwon 'Fire' Soonyoung
Fav Pairing: QMi, SoonHoon (oni coś na serio tak)
Grupa krwi: A+
Kocham SuJu od: 01.01.2011
Dołączyła: 09 Maj 2011
Posty: 3536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2017-10-29, 19:58   

Saramizu, to ogólnie można znaleźć na necie xD To, że ja miałam mikrobiologie nie znaczy, że wiem jakoś specjalnie więcej niż można przeczytać xD
Ja po prostu nie podchodzę do tego "ojej, zmarł człowiek, płaczmy". Z takim podejściem musiałabym płakać do końca swojego życia xD Co chwilę ktoś umiera. Ludzie po prostu robią z tego przedstawienie.
_________________

My lil RUDE bub

no need to rush cause you can touch~ touch
 
 
memoria 
WatashiWaKowaiDesu


Lover: Siwon
Fav Pairing: KyuMin
Wiek: 26
Dołączyła: 15 Maj 2011
Posty: 5607
Skąd: Ko?obrzeg/Toru?
Wysłany: 2017-10-30, 09:47   

Tei, jak miło poczytać tekst kogoś kto w temacie siedzi XD

Generalnie sprawa wydaje mi się mega rozdmuchana przez media, zwłaszcza, że rodzina ofiary chce już temat zakończyć. Z tego co pamiętam, a już pare lat mineło od kiedy zostałam z kotami, to normalne, że czasem pies dziabnie zębami. Wiec jest powód do robienia afery i oddawania psa? Ile razy się powtarza, żeby nie zaczepiać bez pytania właściciela obcych psów, bo może wyglądać łagodnie, ale nie zawaha się ugryźć obcego. Inna sprawa chodzenie bez smyczy i kagańca, ale nie mam bladego pojęcia jak wyglądają koreańskie przepisy odnośnie tych kwestii.
Generalnie sprawa wypłynęła w bardzo niefortunnym czasie.. drama, comeback... jakby SuJu mieli malo problemów :/
_________________
We are meant to be, another time, another life, possibly, probably you would be mine.

Get out, get out, get out of my head and fall into my arms instead.
 
 
 
Gość

Wysłany: 2017-10-31, 19:43   

Na podstawie przeżyć SuJu mogłaby powstać seria "Niefortunnych zdarzeń". Ciężko jest mi tutaj jednoznacznie ocenić tę sytuację, bo nie znam szczegółów jej przebiegu. Nie wiem, np. dlaczego Bugsy rzucił się na CEO. Czy wynikało to tylko z jego "widzimisię", czy też coś go sprowokowało. Jeśli to drugie, to czy był to przypadkowy gest/zapach/dźwięk czy też specjalna prowokacja? Nie należę do grona osób, które wyznają zasadę, że pies nigdy nie ma prawa nikogo ugryźć, dlatego dla mnie odpowiedzi na te pytania mają znaczenie. I żeby było jasne: nie bronię tutaj osoby, która wyprowadzała Bugsy`ego na spacer... bronię tutaj samego psa. Bo widzicie, moim zdaniem sprowokowany pies ma prawo ugryźć, ALE obowiązkiem właściciele jest dopilnowanie żeby tego nie zrobił. Nie lubię tego robić, ale w takim wypadku nie mogę z czystym sumieniem stanąć murem za rodziną Siwona. Nie dopilnowali, więc to ich wina.
ALE żeby nie było, że zwalam na nich całe zło świata: tak, jak napisałam na samym początku: nie znam szczegółów sprawy. Na chwilę obecną jestem rozczarowana tym, że dopuścili do tego, żeby Bugsy kogoś ugryzł - nie winię ich jednak za śmierć kobiety. Tak, jak pięknie opisała nam to Tei, kobieta też mogła zawinić. Marzę o tym, żeby ta sprawa została dokładnie wyjaśniona, żeby nie było w niej niewiadomych i żeby okazało się, że jednak jedyną winą rodziny Siwona jest niedopilnowanie psa...

To co teraz napiszę może nie spodobać się wszystkim, ale kurczę, w tej całej sytuacji najbardziej szkoda mi właśnie Bugsy`ego </3
 
 
Majanna 
HG pervert wife


Ulubieniec z SJ: Donghae&Henry
Lover: HanGeng
Fav Pairing: HanChul&EunHae
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wiek: 26
Dołączyła: 06 Maj 2011
Posty: 4880
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 2017-10-31, 19:44   

Dlaczego forum dodało mój komentarz, jako komentarz gościa? O___o
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


logo
2008 – 2019 © SUPERJUNIOR.PL
Poprzednie adresy: Klik | Klik

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12