Warning: include(/home/oiika/public_html/cache/board_config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/oiika/public_html/common.php on line 259 Polskie forum o Super Junior :: Zobacz temat - REGULAMIN (aktualizacja 17.04.2013)
| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |


superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Oiiś
2014-02-26, 15:38
REGULAMIN (aktualizacja 17.04.2013)
Autor Wiadomość
Naoni 
Angel N.


Ulubieniec z SJ: Leeteuk
Grupa krwi: A
Kocham SuJu od: 2010
Wiek: 27
Dołączyła: 04 Maj 2011
Posty: 1361
Skąd: Jordanów
Wysłany: 2012-02-26, 19:48   REGULAMIN (aktualizacja 17.04.2013)

Zmiana regulaminu obowiązuje od marcowego zamówienia 2012, wraz ze zmienieniem głównego zamawiającego.

1. Informacje ogólne
1.1. Zamówienia składane będą w sklepie http://yesasia.com, w nielicznych przypadkach główny zamawiający będzie umożliwiał zamawianie z serwisów: http://kpoptown.com , http://kpopmart.com oraz http://ebay.com. W razie takiej możliwości informacje zostaną podane w temacie odpowiedniego zamówienia.
1.2. Istnieje możliwość zamawiania płyt, przedmiotów niezależnie od zespołu, czy artysty.
1.3. Co miesiąc, do każdego kolejnego zamówienia dodawane będą osobne tematy.
1.4. W celu zamówienia, w odpowiednim temacie dodajemy link do przedmiotu.
1.5. Od marca 2012 roku zamówieniami zajmuje się Naoni.

2.Regulamin i proces zamawiania.
2. 1. Każde nowe zamówienie zamykane jest wraz z ostatnim dniem miesiąca, a kolejne otwierane wraz z pierwszym.
2. 3. Do zamówień dopisywać się można w przeciągu dwóch pierwszych tygodni danego miesiąca, nie będzie wyjątków od tej reguły. W pierwszym poście tematu zawsze zostanie podany dokładny termin możliwości składania zamówień.
2. 4. Na początku trzeciego tygodnia miesiąca (daty również zostaną dokładnie podane w pierwszym poście tematu) każdy z zamawiających dostanie PW z numerem konta bankowego, na który mają zostać wysłane pieniądze.
2. 5. W odpowiedzi na wysłany numer konta bankowego należy odesłać dane osobowe, w celu zweryfikowania napływu gotówki i późniejszego wysłania przedmiotów na określony adres.
2. 6. W przypadku, gdy adres rachunku bankowego różni się od aktualnego miejsca zamieszkania, należy natychmiast poinformować o tym głównego zamawiającego. Najlepiej w PW zwrotnym.
2.7. Główny zamawiający nie będzie ścigał nikogo z finalizacją przelewów pieniężnych. Jeżeli w określonym czasie nie będzie można się skontaktować z osobą zamawiającą, zostaje ona automatycznie wykreślona z listy i jeżeli nie poda przyczyny nie wywiązania się z opłat, otrzymuje forumowe ostrzeżenie (więcej w punkcie 4).
2. 7. Główny zamawiający jest zobowiązany do informowania w wątku o procesie zamówienia (dokładna data złożonego zamówienia, szacowany czas realizacji, problemy z produktem itp.)

3.Opłaty
3. 1. Zamówienie musi przekroczyć sumę 40$ (w zależności od kursu dolara). Jeżeli ten warunek nie zostanie spełniony i w danym miesiącu nie zbierze się odpowiednia ilość zamówień, to doliczane zostaną opłaty za przesyłkę międzynarodową.
3.2. Każda osoba w PW z danymi do przelewu otrzyma również możliwość wybrania rodzaju przesyłki (priorytet zwykły lub priorytet polecony).
3.3. Za przesyłkę do zamówienia doliczane są koszty 10zł (priorytet zwykły) lub 15 zł (priorytet polecony).
3.4. Niestety PayPal zaczął sobie dodawać do kursu dolara. Różnica pomiędzy money.pl a PayPalem to 9,5zł. W związku z tym do każdego zamówienia i kwoty przeliczonej na złote przez money.pl dodawane będzie 9zł. Nie wynika to z widzimisię głównego zamawiającego, tylko serwisu przez, który realizowane będą zamówienia.
3.5. Ze względu na bardzo niskie dotacje na forum, do każdego zamówienia zostanie doliczona opłata w wysokości 5 zł, która zostanie przeznaczona na serwer i bieżące sprawy (zakup wizytówek, serwera, domeny).

4. Terminy i konsekwencje
4.1. Proces finalizacji zamówienia trwa przez trzy pierwsze tygodnie każdego miesiąca.
4.2. W przypadku, gdy zamawiający poda przedmiot do zamówienia jest on zobowiązany do śledzenia odpowiedniego wątku.
4.3 Możliwość rezygnacji z zamówienia bez żadnych konsekwencji trwa przez pierwsze dwa tygodnie od dodania wątku z zamówieniem (dokładne terminy zawsze będą podawane w pierwszym poście).
4.4. W przypadku, gdy zamawiający w odpowiednim terminie nie sfinalizuje przelewu z podanego uprzednio powodu, a przez to koszt zamówienia nie będzie wynosił ponad 40$, reszta zamawiających jest zobowiązana w przeciągu kolejnych dwóch dni od podania w temacie takowej informacji, do dosłania odpowiedniej ilości pieniędzy za przesyłkę międzynarodową.
4.5. . W przypadku, gdy zamawiający w odpowiednim terminie nie sfinalizuje przelewu bez podanego uprzednio powodu, a przez to koszt zamówienia nie będzie wynosił ponad 40$, automatycznie takowa osoba dostaje forumowe ostrzeżenie. Dwa tego typu ostrzeżenia i główny zamawiający może odmówić takowej osobie finalizowanie kolejnych zamówień z jej udziałem.
4.6. W przypadku gdy zamawiający bez podania powodu opóźnia zamówienie, również dostaje on ostrzeżenie.

Cytat:
Wartości otrzymanych ostrzeżeń:
- Zablokowanie możliwości pisania postów po wartości ostrzeżeń: 3
- Zablokowanie możliwości wejścia na forum po wartości ostrzeżeń: 6


4.7. Główny zamawiający nie będzie nikogo poganiał, ani zmuszał do wykonania obowiązków zamawiającego (przesłanie pieniędzy, wybranie rodzaju przesyłki krajowej, czy podanie adresu). W interesie zamawiającego leży śledzenie przebiegu zamówienia.

5. Sytuacje wyjątkowe

Zamówienia pre-order
5.1. Pre-order - przedpremiera. Bardzo często tego rodzaju zamówienia są nieco tańsze i cena automatycznie zmienia się wraz z premierą.
5.2 Tego typu zamówienia mają swój ścisły i określony dokładnie przez sklep termin, którego będziemy się trzymać, w przypadku tego typu zamówień.
5.3. Zamówienia pre-order będą zamawiane nawet w przypadku nie zrealizowania wcześniejszych zamówień.
5.4. Niedotrzymanie terminów podanych w temacie zamówienia tego typu jest równoznaczne z usunięciem z listy zamówienia.

Brak przedmiotu na składzie
5.5. W razie braku określonego przedmiotu na składzie, zamawiający dostaje maila z takową informacją i ewentualnym terminie uzupełnienia zapasów.
5.6. W takim przypadku zamawiający kontaktuje się bezpośrednio z osobą, która zamawiała opóźniony przedmiot i osoba ta podejmuje decyzję, czy zamówienie ma zostać odłożone na kolejny miesiąc (lub późniejszy termin w zależności od daty pojawienia się przedmiotu na składzie).

Odwołanie przedmiotu z zamówienia
5.7. W momencie finalizacji zamówienia w sklepie yesasia, nie ma możliwości rezygnacji z zamówienia. Jest to decyzja głównego zamawiającego.

Zaginięcie przesyłki międzynarodowej
5.8. Zaginięcie zamówienia można zgłosić dopiero miesiąc po wysłaniu paczki przez sklep.
5.9. Yesasia bez problemu ponownie wyśle zamówienie bez kosztów dodatkowych.
5.10. Za zaginięcie paczki nie odpowiada osoba zamawiająca, tylko sklep, który bierze na siebie całą odpowiedzialność.

Zaginięcie przesyłki na terenie Polski
5.11. Jeżeli po tygodniu przesyłka nie doszła, należy sprawdzić to na swoim oddziale poczty.
5.12. Jeżeli była to przesyłka polecona, po dwóch tygodniach będzie można walczyć z Pocztą Polską i z pewnością wygrać. W takim przypadku konieczne jest poinformowanie głównego zamawiającego.
5.13. Jeżeli była to zwykła przesyłka, ze względu na możliwość wyboru poleconej, główny zamawiający nie ponosi odpowiedzialności.

Zatrzymanie przesyłki przez Urząd Celny
5.14. W przypadku przechwycenia przesyłki przez celników, osoba odpowiedzialna za zamówienia jest zobowiązana umieścić w odpowiednim temacie zamówień skan listu poleconego jako dowód przechwycenia towaru.
5.15. W terminie do 2-4 dni po umieszczeniu odpowiedniej informacji na temat kosztów naliczonych za towar (zazwyczaj jest to 23% od ceny całkowitej towaru) osoby zamawiające są zobowiązane przesłać odpowiednią kwotę na konto bankowe osoby zajmującej się zamówieniami.
5.16 Osoba zamawiająca NIE POKRYWA KOSZTÓW NALICZONEGO CŁA. Dopóki płatności związane z cłem nie będą uregulowane zamówiony przedmiot nie zostanie wysłany do zamawiającego.
_________________

힘이 들지만 정말 행복하다.
Even though its tiring, I’m really happy.
Ostatnio zmieniony przez Naoni 2013-04-17, 21:57, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


logo
2008 – 2019 © SUPERJUNIOR.PL
Poprzednie adresy: Klik | Klik

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12