| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
MUSICIE PRZECZYTAĆ: HeeChul jako Personel Służby
Autor Wiadomość
swietej-pamieci 
Ma?peczka :)

Lover: EunHyuk
Fav Pairing: EunHae
Grupa krwi: A Rh+
Wysłany: 2011-10-26, 20:30   MUSICIE PRZECZYTAĆ: HeeChul jako Personel Służby

MUSICIE PRZECZYTAĆ: HeeChul jako Personel Służby Publicznej, Co, Gdzie i inne powiązane pytania

*Jak wyczytaliście z tego artykułu (podany był odnośnik), jest to wyjaśnienie, co to jest Personel Służby Publicznej. Jednak tylko ogólny opis. To naprawdę nie jest pocieszające dla serc Płatków, prawda? Dlatego postanowiłam głębiej to przeanalizować.

Pytanie o "Gdzie idziesz i co robisz?" oczywiście jest najistotniejsze ale wciąż pozostaje bez odpowiedzi, dlatego postanowiłam sama to sprawdzić.

Zapytałam mojego koreańskiego przyjaciela, Hochan'a (24 lata), który przyjechał studiować w moim kraju po wyjściu z wojska w tamtym roku. Oto pytania i jego odpowiedzi. On był żołnierzem 1 stopnia.

1.) Jeśli zdasz i staniesz się żołnierzem 4 stopnia, którym jest Personel Służby Publicznej, co tak naprawdę robi personel służby publicznej?

Będzie pracował w ratuszu, metrze (przejściach podziemnych), fabryce i innych miejscach. Na przykład pracownik urzędowy. W zależności od tego, gdzie został przydzielony.

2.) Pod koniec dnia, gdzie on wraca do domu? Czy wraca do swojego domu czy jest jakiś dorm dla wszystkich żołnierzy 4 stopnia?

Wraca do swojego domu.

3.) Czy będzie musiał mieć krótko ścięte włosy jak żołnierze 1 i 2 stopnia?

Nie.

***Informacja: Jest coś, co muszę wyjaśnić. Wygląda na to, że mój koreański przyjaciel pozostawił szczegół, kiedy zapytałam go o koreańskie wojsko. Koreańczycy, nawet jeśli są zakwalifikowany jako żołnierze 4 stopnia (Personel Służby Publicznej), z powodu ich 4-tygodniowego treningu w Nonsan muszą zgolić swoje głowy. Tak. Jak widzicie teraz po wyglądzie HeeChul'a. Ale po zakończeniu swojego 4-tygodniowego, podstawowego treningu, HeeChul może znowu zapuścić swoje włosy.

4.) Jak będzie wyglądało jego życie po 4 tygodniach treningu w Centrum Treningowym w Nonsan?

Każdego dnia po godzinie piątej będzie wracał do swojego domu. Prawdę mówiąc, oni nie są nazywani żołnierzami, więc przez 4 tygodnie mogą się tylko uczyć jak używać broni i granatów oraz podstawowej wiedzy o wojsku i walkach. Potem będą żyli jak cywile.

---Odnosząc się do pytań, czy możecie wysłać mu list, jedzenie i inne takie rzeczy. Zdrowy rozsądek podpowiadałby nam, że skoro może wracać codziennie do swojego domu, to możecie mu wysłać listy, jedzenie i inne, jeśli wiecie gdzie mieszka. Ale jeśli chcecie to zrobić, to czy nie jesteście już uznane za fana sasaeng (사생팬)?

Co to jest sasaeng fan?
Są to przede wszystkim zwariowani fani, którzy kochają określonych celebrytów wystarczająco, by wnikać w ich prywatność. Jest to kategoria "szalonych, obsesyjnych, natarczywych fanów" (czyli my xD) - to od RED'a. Więcej znajdziecie w google

Tutaj podaję również trochę informacji, które może odpowiedzą na wasze pytania.

*Archiwizacja 5 stopnia i niżej, jest raczej trudna. By się zakwalifikować, naprawdę musisz mieć jakieś ciężkie rany, takie jak rozerwane ACL, brak palca wskazującego, poważne choroby psychiczne, itp.

*Pozycja Agentów Służby Publicznej zazwyczaj jest zarezerwowana dla ludzi 4 stopnia - ci, którzy kwalifikują się do aktywnego obowiązku, ale tylko nieznacznie. Jeśli mieszkasz w Korei, ci mężczyźni są ubrani w zielone mundury pracownicze na stacjach metra lub w urzędzie władz lokalnych.

*Agenci Służby Publicznej w gruncie rzeczy pracują jako urzędnicy rządu i są przedmiotem do wyśmiewania przez większość innych Koreańczyków. (Przypuszczam, że dzieje się tak dlatego, bo mogliby być uznani za słabych lub niepełnosprawnych, ale nie zawsze)

*Po spełnieniu aktywnego obowiązku, Koreańczyk jest rozpatrywany, by być wyłączonym z obowiązku. Przez 8 lat po zakończeniu służby, Koreańczyk jest zobowiązany do stawiania się na przymusowy trening 100 godzin rocznie.

*W przypadku wojny, wszyscy Koreańczycy powyżej 18 i przed 45 rokiem życia są pobrani na ruchy robotnicze.

*Może używać telefonu, ale nie może go używać przez 4 tygodnie treningu, kiedy pracuje w wyznaczonym miejscu pracy jako personel służby publicznej, może używać telefonu w trakcie przerwy. Jak zwykli ludzie.

*Jeśli Heechul dołączy do promocji Super Junior i grafików, może znowu pójść do wojska, bo jest to nielegalne. Ponieważ będzie uznany za "Niezdolnego do wykonania swoich 'obowiązków wojskowych' "

Informacja pomocnicza. Piosenkarz/Raper PSY, który również pierwotnie służył jako Personel Służby Publicznej, ale "Nie wypełnił swoich 'obowiązków wojskowych' " i wrócił znowu do wojska.

*Innymi słowy, nawet jeśli będzie z dala od oczu publiki (chyba że go śledzicie, ale radzę wam tego nie robić), przez 2 lata, to wciąż może mieszkać z członkami Super Junior, PRAWDOPODOBNIE.

HeeChul po prostu przez jakiś czas będzie odpoczywał od świata rozrywki i chodził do pracy jak normalny cywil w Republice Koreańskiej. Dlatego Płatki i ELFy, nie płaczcie za bardzo!! On tam jest, on naprawdę nie zniknie, nie będzie tak bardzo ograniczony zasadami jak żołnierze stopnia 1-3 (jak KangIn)...

Gathered by: @mimilovemicky of Heechulfacts

Leeteuk: Chcia?bym móc wyst?pi? przed domem ka?dego ELF'a.
Eunhyuk: Hyung, chcesz si? zabi? przed pój?ciem do wojska?
Leeteuk: Nie, ale one b?d? za mn? t?skni?y.
Eunhyuk: W takim razie musisz te? wyst?pi? przed naszym dormem, bo my b?dziemy bardziej za tob? t?skni?...

The Day I Realized You're Gone...
Ostatnio zmieniony przez Oiiś 2016-01-19, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  

RedWitch 
NIEStraszny tyran

Ulubieniec z SJ: Yesung, ZhouMi, Ryeo
Fav Pairing: RyeoMin, HeeMin
Grupa krwi: A Rh +
Kocham SuJu od: nie pami?tam dnia, kiedy ich nie kocha?am.
Wysłany: 2011-10-26, 20:32   

Ah, dziękuję Ci za tłumaczenie, jesteś kochana <333
dzięki temu możemy teraz wiedzieć, co robi Heechul, gdy nie ma go za dnia, jak chodzi ubrany i to, że normalnie może korzystać z telefonu. Wreszcie Hee jest normalnym człowiekiem jak wszyscy inni a nie gwiazdą. Pracuje do 17, czyli norma xD
Ale martwią mnie te treningi przez 8 lat... trochę nie rozumiem po co to o.O

PSY złamał regulamin, uh. mam nadzieję, że Hee zrobi wszystko, aby spokojnie te 2 lata popracować i wróci do nas. Oby go szybciej puścili.

Dziękuję!!!!
Ostatnio zmieniony przez RedWitch 2011-10-26, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

Miyu 

Ulubieniec z SJ: Hee, Hyuk, Hae, Kyu
Lover: Yeś forever.
Kocham SuJu od: sierpień 2010 <3
Wysłany: 2011-10-26, 20:32   

swietej-pamieci napisał/a:

Nie.

Bardzo mnie cieszy ta informacja, zdecydowanie wolę Heechula w dłuższych włosach.
Agenci Służby Publicznej w gruncie rzeczy pracują jako urzędnicy rządu i są przedmiotem do wyśmiewania przez większość innych Koreańczyków.

Skoro są niepełnosprawni to nie ich wina, że tacy są. Nie ma tutaj niczego do wyśmiewania ==

Cieszy mnie kilka nowych informacji o tym, co dzieje się z Heechulem. Jednak przez to:
ograniczony zasadami jak żołnierze stopnia 1-3

zaczynam się martwić o to, na jaką służbę wojskową pójdzie Yesung...
Dziękuję za tłumaczenie :D
Ostatnio zmieniony przez Miyu 2011-10-26, 20:50, w całości zmieniany 3 razy  

maggdalena 
Mad?

Ulubieniec z SJ: Hae, Tusiek, Hee, Kyu, Hyuk
Lover: Siwon
Fav Pairing: EunHae, HanChul, HeeTeuk
Grupa krwi: A Rh+
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2011-10-26, 20:41   

e no Ciulek jako zolnierz 4 stopnia nie am zle! najgorzej maja ci z 1 stopnia. ciekawe jaki jest 2 i 3 stopien
Wraca do swojego domu.

i to jest piekne! ze ma wolny czas ktory moze spedzic z przyjaciolmi.
i bedzie mial swoje wloski co wiedzialam juz od dawna...dobra taka sluzba!
Jest to kategoria "szalonych, obsesyjnych, natarczywych fanów" (czyli my xD)

no co? my tylko dbamy o nich! xD
ile oni maja tych stopni wojskowych? :O 5 stopien juz nie idzie do woja nie? Kyu mial ciezkie rany wiec...moze dostanie 5 stopnien? ale zaloze sie ze to bedzie dyshonor i bedzie chcial chociaz miec 4 stopien ><
są przedmiotem do wyśmiewania przez większość innych Koreańczyków

watpie zeby ktos sie wysmiewal z Ciula! juz on sobie an to nie pozwoli! pzoa tym jak mialby byc zolnierzem 1 stopnia po takim wypadku?!
Przez 8 lat po zakończeniu służby, Koreańczyk jest zobowiązany do stawiania się na przymusowy trening 100 godzin rocznie.

ze jak? tzn ze jak wyjda z wojska to nadal musza sie zglaszac na cwiczenia? O_o
może używać telefonu w trakcie przerwy

to dlaczego na tt sie nie odzywa? :(
hm...co do tego ze dolaczylby do SuJu...to chyba jest blad i powinno byc-nie zostalby uznany za "niezdolnego do..." no bo jesli jest dobrze to troche to dziwne...i jakby byl andal w tym Personelu i w suJu to rpzeciez by wykonywal swoje czynnosci wiec..eee...no nie wiem ><
ja nie placze za Ciulkiem bo ma lepiej niz biedny Kangin ktory jest zolnierzem stopnia...? 1-3 ale dokladnie ktorego? pewnie 1 :(

"Sometimes you're my hero. Sometimes you're my girlfriend. You're my sister. You're my BABY!"
Ostatnio zmieniony przez maggdalena 2011-10-26, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  

memoria 
WatashiWaKowaiDesu

Lover: Siwon
Fav Pairing: KyuMin
Wysłany: 2011-10-26, 20:43   

Jeśli Heechul dołączy do promocji Super Junior i grafików, może znowu pójść do wojska, bo jest to nielegalne.
Czyli można by założyć, że nie korzysta z tt ponieważ w jakimś stopniu przyłączył się do promocji SuJu? Po za tym jest tak znaną osobą, że na pewno każdy jego wpis cieszyłby się dużą popularnością.
maggdalena napisał/a:

Przez 8 lat po zakończeniu służby, Koreańczyk jest zobowiązany do stawiania się na przymusowy trening 100 godzin rocznie.

ze jak? tzn ze jak wyjda z wojska to nadal musza sie zglaszac na cwiczenia? O_o
W razie ataku z północy dobrze mieć jak najwięcej sprawnych żołnierzy, ne? Nawet jeśli już od kilku lat nie są w wojsku..
Ostatnio zmieniony przez memoria 2011-10-26, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  

EvilMonkey 
Hyuczek.

Ulubieniec z SJ: Henry
Lover: Hyukjae
Fav Pairing: YeHyuk
Grupa krwi: B Rh+
Kocham SuJu od: 27.12.2010
Wysłany: 2011-10-26, 20:48   

No to teraz mam bardziej przybliżony obraz koreańskiego wojska. Dziękuję za tłumaczenie.
Dobrze przynajmniej, że Kiciul może wracać do domu :)

"Don't worry, I am a superman." ~ Yesung
Ostatnio zmieniony przez EvilMonkey 2011-10-26, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  

Ania 

Kocham SuJu od: 10.05.2010
Wysłany: 2011-10-26, 21:04   

Szkoda, że nie wpadło to do przeczytania we wrześniu, kiedy niewiele wiedziałyśmy. Chociaż nawet teraz, pod koniec października jest kilka ciekawych informacji. To przykre, że osoby z 4-tym stopniem są wyśmiewane, ale jak to się mówi, głupota ludzka nie ma granic. HeeChul ma szczęście, że może pracować w Seulu i mieszkać z chłopakami. Jestem ciekawa jak długie zapuści włosy i kiedy przypomni sobie, że na tt można robić więcej rzeczy niż tylko zmieniać avek. Ja rozumiem, że Korea Południowa boi się Północnej, ale dodatkowe 100 godzin treningów przez 8 lat to gruba przesada. Wysarczyłyby 2 lata.

Dziękuję za tłumaczenie.
Ostatnio zmieniony przez Ania 2011-10-26, 21:17, w całości zmieniany 2 razy  

93antenka 
Madzia

Ulubieniec z SJ: KyuHyun, SungMin, Leeteuk, Hae
Lover: EunHyuk
Fav Pairing: EunHae, KyuMin
Wysłany: 2011-10-26, 21:07   

Nareszcie konkretnie info na ten temat i wszystkie na wszystkie pytania siedzące wcześniej w mojej głowie dostałam odpowiedź :)
Ciesze się, że Kiciul będzie w służbie publicznej, bo będzie sobie wygodnie mieszkał w dormie, a z drugiej strony zobaczy jak to jest być szarym człowieczkiem :-P
Trochę szkoda, że może sobie z powrotem włosy zapuścić, bo mnie osobiście się podoba w teraźniejszej fryzurze ;-)
Cytat:
Co to jest sasaeng fan?

To coś rzeczywiście jak my, nawet nie wiedziałam, że jest na nas specjalne określenie :mrgreen:
Ciekawe czy Ciulek może sobie fotki na tweetera wrzucać czy to też będzie niedopuszczalne, bo jak nie to on tego może nie przeżyć xD
Mam nadzieję, że da sobie radę a natarczywe ELFy nie będą mu zbytnio dokuczać ( bo trochę to mogą :-P )
Ostatnio zmieniony przez 93antenka 2011-10-26, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  

Agii

Wysłany: 2011-10-26, 21:44   

Okę, przeczytałam i w sumie fajnie, ładnie i pięknie.
Czytałam, pisałam i w ogóle uczyłam się o korei. O ustroju politycznym i głownie o sekwencji militarnej:) Jakoś to takie interesujące się wydało ^^"
Miło wiedzieć, że jednak Wzięli Księżniczkę na 4ty stopień.
No, ale Kochani! Korea Koreą, ale bez przesady oni też mają "normalne zasady". Jak u nas ktoś jest "powypadkowy" to nie biorą go do wojska na czynną służbę. Tam jest tak samo. Wyobrażacie sobie człowieka, który nie może biegać z powodu urazu nogi łatanej śrubami a łapie za karabin i idzie na front?
no właśnie, ja też nie xP

Ahh.. jaka ja niekulturalna .. Wielkie dzięki za wytłumaczenie, mimo wszystko, tematu i pare całkiem interesujących informacji:)
Ostatnio zmieniony przez Agii 2011-10-26, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  

pus
balladzistka =P

Lover: Kyu
Grupa krwi: A
Wysłany: 2011-10-26, 21:55   

Ładnie przetłumaczone, dziękujemy Ci swietej pamieci ^^

Naprawdę wykończy mnie ta obowiązkowa służba wojskowa w Korei >.< Jest z byt długa...
Po co aż tyle... ech...
Ostatnio zmieniony przez pus 2011-10-26, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  

ciastko 

Ulubieniec z SJ: Heechul, Eunhyuk
Lover: Donghae
Kocham SuJu od: 17.07.2011
Wysłany: 2011-10-27, 18:59   

Cytat:

Nie.

Ahh, to mi się podoba! :D Uwielbiam Ciula w dłuższych włosach, chociaż przyznam, ze w takich krótkich rownież mi się podoba :)
Cytat:
2.) Pod koniec dnia, gdzie on wraca do domu? Czy wraca do swojego domu czy jest jakiś dorm dla wszystkich żołnierzy 4 stopnia?

Wraca do swojego domu.

A to jeszcze bardziej! Jak dobrze, że może z Nimi mieszkać ; )

dziękuję za tłumaczenie :*
Ostatnio zmieniony przez ciastko 2011-10-27, 19:15, w całości zmieniany 2 razy  

ElJunPl 
Groszek Pachnący~

Ulubieniec z SJ: Wszyscy >.<
Fav Pairing: Teraz już wszystkie xD
Grupa krwi: B
Kocham SuJu od: Halloween 2010
Wysłany: 2011-10-27, 19:46   

Jak dobrze że ta osoba się zdecydowała dowiedzieć czegoś więcej o tej służbie. Rzeczywiście to wiele wyjaśnia. Jest trochę pozytywnym=ch punktów, jak wracanie do domu po pracy czy zapuszczanie włosów (kocham jego włosy <33 ) - czyli w porównaniu z żołnierzami stopni 1-3 nie mają tak źle, ale żeby nie było zbyt kolorowo, to musieli wymyślić też te niefajne zasady, jak np. te roczne treningi, a już nielegalności promowania SuJu kompletnie nie kumam :/ Czemu oni to uznają za nielegalne? o.O Totalny bezsens >< To tłumaczy, czemu Ciul się już nie udziela tak na twitterze i czemu Teuk bierze na siebie różne dodatkowe zajęcia, by było o nim jak najgłośniej jeszcze przed wstąpieniem do armii. Czyli służba wojskowa jednak potrafi zniszczyć karierę ;<
Ostatnio zmieniony przez ElJunPl 2011-10-27, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  

goss 

Ulubieniec z SJ: Kyuhyun, Donghae, Yesung i res
Lover: Kyu
Fav Pairing: YeShu ke ke ke
Wysłany: 2011-10-27, 21:49   

oh, to mi wyjaśniło sporo na temat służby Hae, cieszę się, że nie ma aż tylu ograniczeń, a że nie będzie występował? jakoś to przeżyjemy, prawda? w międzyczasie, po kryjomu że tak powiem - może tworzyć ^^ a skoro będzie mieć więcej czasu to może ponownie napisze jakąś piosenkę?
dziękuję za tłumaczenie :)

Ostatnio zmieniony przez goss 2011-10-27, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  

Doki 
Otaku

Ulubieniec z SJ: All of fifteen =^^=
Lover: (HanGeng) EunHyuk
Fav Pairing: HanChul, YeWook, EunHae
Grupa krwi: AB Rh+
Wysłany: 2011-10-27, 21:53   

Cytat:
Przez 8 lat po zakończeniu służby, Koreańczyk jest zobowiązany do stawiania się na przymusowy trening 100 godzin rocznie

Raaaaaany, mogliby im dać już spokój po tych dwóch latach x_X

Ach, dziękuję za tłumaczenie ;* Nieco rozjaśniło mi to sytuację ^^

"이렇게 쉽게 포기한다고 누가그래"..."Kto powiedział, że poddamy się tak łatwo?"

Ostatnio zmieniony przez Doki 2011-10-27, 21:58, w całości zmieniany 1 raz  

Manaa 
Kya kya~!

Ulubieniec z SJ: Henry
Lover: Ryeowook
Fav Pairing: KyuWook
Wysłany: 2011-10-29, 15:44   

Artykuł trochę uspokaja, bo wygląda na to, że Hee faktycznie nie będzie miał aż tak źle. A przynajmniej teoretycznie nie. Ogromną ulgą jest, że po pracy, każdego dnia będzie mógł wracać do swojego domu. Gdzie będzie miał własne ciepłe łóżko, własną łazienkę i, co najważniejsze, prawdopodobnie też Juniorków :) I że nie będzie musiał spać w koszarach i myć się w jakiejś zbiorowej łazience x.x Ani latać z bronią czy granatami.
Nie podoba mi się perspektywa tego 100-godzinnego treningu przez 8 lat po zakończeniu służby. No bez przesady, nie dość, że męczą tam ludzi przez 2 lata obowiązkowej służby, to jeszcze potem mają ich ciągać na jakieś treningi ><? Beznadzieja >.>

MC: Ryeowook, what’s your Super Girl like?
Ryeowook : My Super Girl is my future daughter…
Ostatnio zmieniony przez Manaa 2011-10-29, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu