| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Mówiono mi...
Autor Wiadomość
Naoni 
Angel N.

Ulubieniec z SJ: Leeteuk
Grupa krwi: A
Kocham SuJu od: 2010
Wysłany: 2012-09-16, 01:32   Mówiono mi...

Nie jest to drabble, nie jest to jednopartówka. Takie... coś.

Mówiono mi „nie odchodź”, mówiono „zostań”, mówiono mi tak wiele rzeczy, że byłam skłonna w nie uwierzyć. Byłam skłonna nawet prosić o więcej, po cichu licząc, że mogę jednak dla kogoś znaczyć więcej niż kilka sztucznych uśmiechów i słów, które chciałam usłyszeć. Chciałam się nimi upajać, jak najlepszym, wytrawnym winem… Czuć ich zapach, dotykać ustami cierpkiego smaku, który delikatnie, w iście rozkoszny sposób drażniłby moje podniebienie. I tylko samo prosiłoby się o zanurzenie głębiej niczego nieświadomych ust. Po pewnym czasie upiłyby się, raz, drugi, trzeci, dwudziesty w końcu popadając w słodki nałóg, podjudzany tylko rozkoszą chwilowych doznań. Miłość, przyjaźń… Mówiono mi, że trzeba sobie na te uczucia zasłużyć, żyć tak, żeby nie wstydzić się nigdy swoich czynów. Kochać całym sercem, bo przecież warto. Warto kochać, by kiedykolwiek być kochanym.

Co za głupota.

Nikt nawet nie zauważy. Aż w końcu zniknę, pozostawiając po sobie tylko puste miejsce przy biurku.

힘이 들지만 정말 행복하다.
Even though its tiring, I’m really happy.
Ostatnio zmieniony przez Naoni 2012-09-16, 01:33, w całości zmieniany 1 raz  

SuJeong 
call me Sudzia

Lover: Donghae
Fav Pairing: KyuHyuk
Kocham SuJu od: 06.2010
Wysłany: 2012-09-16, 01:49   

Jej. To było piękne i nadal jest. Nieważne, że krótkie. Nie liczy się w ogóle ilość tekstu, ważne jak działa na czytelnika i czy mu się podobało. Naoś. To Twoje "Takie... coś" jest naprawdę czymś.
Są tutaj zawarte same słowa prawdy. Miłość i przyjaźń w życiu człowieka są bardzo ważne, większość naprawdę na nie zasługują, reszta nawet nie liczy się z tym, że mogłaby kochać, być kochaną.
Nie stać mnie na bardziej konstruktywny komentarz o tej porze, ale wiedz że mi się podobało. I rozumiem.

SEBAS-CHAN!!!!!!!!!!!!!!!

Eunhyuk about Donghae: Don't even talk about him... he is the first Korean celebrity to speak 0 languages. ㅋㅋㅋㅋㅋ

nenn 
Milka

Fav Pairing: EunHae
Grupa krwi: A Rh -
Wysłany: 2012-09-16, 11:23   

Wiesz, ten tekst skojarzył mi się z "Małym księciem" a dokładniej z rozmową pomiędzy Małym księciem a lisem. Rozmowa o oswajaniu, więzach, przyjaźni. A czemu o tym wspominam? No bo czy możemy być pewni, że kogoś przypadkiem właśnie nie 'oswajamy' - tudzież już "oswoiliśmy"? Nie powinno się zbyt lekko podchodzić do tego, bo bardzo łatwo można - nawet nieświadomie - kogoś zranić.

Cytat:
Co za głupota.
Nie zgadzam się.
Miłość, przyjaźń, potrzeba bycia 'potrzebnym i zauważonym' nigdy nie jest głupotą ... choć bardzo często tak się na to patrzy.
Cytat:
Nikt nawet nie zauważy. Aż w końcu zniknę, pozostawiając po sobie tylko puste miejsce przy biurku.
Czy nikt nie zauważy?? Choć może się wydawać, że jest się pozostawionym samemu sobie, tak na prawdę nie wiadomo jak to jest, gdy spojrzy się obiektywnie.

Można kochać całym sercem - o ile nie boi się zranienia. Warto kochać - bo miłość (i to każdy jej rodzaj, aczkolwiek nie mówię teraz o tej "chorej") jest uczuciem do nieopisania. Jednakże czy samo 'kochanie' wystarczy aby Ciebie pokochano - tego już nie wiem, choć zapewne tak jest. Tylko że to wszystko nie jest takie proste. Nie da się pstryknięciem placów otworzyć serca na innych. Ale to nie oznacza, że należy się poddawać i przestać w to wierzyć.

Króciutki i niesamowity tekst. Gratuluję i dziękuję <3

Majanna 
HG pervert wife

Ulubieniec z SJ: Donghae&Henry
Lover: HanGeng
Fav Pairing: HanChul&EunHae
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2012-09-16, 12:06   

Nie ma możliwości żeby ktokolwiek kiedykolwiek zniknął tak, aby nikt tego nie zauważył. Moim zdaniem zawsze znajdzie się chociaż jedna osoba, która zauważy ten brak i będzie zastanawiać się co z tą osobą się stało. Może jestem niepoprawną optymistką, ale dla mnie właśnie tak to wygląda. Twoje słowa dają jednak do myślenia. Wydaje mi się, że każdy z nas ma czasami takie wątpliwości, czy nie lepiej byłoby zniknąć bez śladu, ale chyba lepiej zostać, poczekać i zobaczyć co będzie dalej, bo przecież grzechem jest zostawić dobrą książkę, przeczytawszy ją tylko do połowy - tak samo jest z życiem, należy je przeżyć do końca.
Naoni napisał/a:
Warto kochać, by kiedykolwiek być kochanym.

eś, dlaczego musiałaś podsumować to piękne zdanie określeniem "głupota"? Dla mnie to prawda. Nie ważne, że miłość często boli, że jest jednostronna, często ślepa. Jeśli kocha się kogoś prawdziwie, to jest to szczęście.
Naoś, mam cichą nadzieję, że te słowa jednak nie płyną z głębi Twojego serca. I wiedz, że uśmiech jaki kierowałam w Twoją stronę, gdy się spotkałyśmy nie był sztuczny ^.^

gang-aji 
Królowa fandomu

Fav Pairing: Leeteuk + zmarszczki
Kocham SuJu od: 14.05.2010
Wysłany: 2012-09-17, 20:56   

Wiesz, Naoś, kiedy to czytałam, miałam dokładnie takie same myśli w głowie. Może nie tak ubrane w słowa, ale ich sens był dokładnie ten sam.
I jak już pisałam na fb, ludzie zauważą. Ludziom może nawet będzie smutno, może będą żałować, że nic z tym nie zrobili.

Ale to też im w końcu przejdzie.
Bo przecież znikniemy i tak.

Ale ważne, co zrobimy w międzyczasie.~ Żeby, kiedy zostanie po nas puste miejsce przy biurku i pusty kubek po herbacie, dobrze nas wspominano. Bo czasami będzie się nas wspominać.

Gomawo za ten tekst <3

A tk jeszcze poza tym, to zaraz po Twoim tekście w Werterze, którego czytałam, natrafiłam na fragment: W sumie! Przyjaciele twoi poważają cię. Często jesteś ich radością i serce twe czuje, że nie mogliby obejść się bez ciebie, a jednak — gdybyś teraz odszedł, gdybyś pożegnał to koło? Jak długo czuliby pustkę w swym życiu po twej stracie? Jak długo? O, tak znikomy jest człowiek, że nawet tam gdzie ma prawdziwą pewność swego istnienia, tam gdzie jego obecność oddziaływa niezaprzeczalnie i wyciska pieczęć w pamięci, w duszy jego ukochanych, że i tam zgasnąć, zniknąć musi, i to tak prędko!

nenn 
Milka

Fav Pairing: EunHae
Grupa krwi: A Rh -
Wysłany: 2012-09-18, 01:42   

Cytat:
Bo przecież znikniemy i tak.
Tak, znikniemy ... ale nie oznacza to, że ludzie zapomną. Nie da się zapomnieć o kimś, kogoś się miało w sercu.

Aaa i jeszcze jedno ... czy to nie jest tak, że częściej zapomina się właśnie o tych "jeszcze żyjących"??? O wiele łatwiej przychodzi myślenie o tych, których już zabrakło ...
Ostatnio zmieniony przez nenn 2012-09-18, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  

Sunako 
Pani Kim~

Ulubieniec z SJ: Wszyscy bez wyjątku <3
Lover: Yesung <3
Kocham SuJu od: pierwszego wejrzenia <3
Wysłany: 2013-03-01, 23:59   

Tak krótki tekst a tak treściwy i dający tyle do myślenia. Ja też myśle że to nie jest tak że nikt nie zauważy. Zawsze znajdzie się osoba która trzyma nas w swoim sercu która myśli o nas ciepło i o nas pamięta, przynajmniej mi się tak wydaje. Chociaż też często mam myśli tego typu "Czy gdyby mi się coś stało to kogoś by to wogóle obchodziło?" To już jest chyba poprostu wrodzone w człowieka, takie myślenie a może nie? Nie wiem. Aczkolwiek sam tekst jest naprawdę świetny i oddziałuje na czytelnika.
Dziękuje Naoś <3

The same sky, different place ♥

Odpowiedz do tematu