| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |


superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Kyuhyun
Autor Wiadomość
Oiiś
Administrator


Kocham SuJu od: 14.01.2009
Wiek: 28
Dołączył: 03 Maj 2011
Posty: 1467
Skąd: Opera
Wysłany: 2011-05-04, 22:05   Kyuhyun

Cho Kyuhyun

Informacje ogólne:
Prawdziwe imię: 조규현 Cho Kyuhyun
Sceniczne imię: 규현 Kyuhyun
Chińskie imię: 趙奎賢 Zhao Kui Xian
Jaońskie imię: チョ・ギュヒョン
Data urodzin: 03.02.1988 Seul, Korea Południowa
Religia: Chrześcijaństwo
Wzrost: 180 cm
Waga: 68 kg
Grupa krwi: A
Rodzina: ojciec, matka, siostra (Ahra - 3 lata starsza)
Szkoły: Szkoła Shinchung, Szkoła Yumkwang, Uniwersytet Kyunghee
Instrumenty:Fortepian, klarnet
Casting: Chin Chin Singing Competition 2005, 3. miejsce; dołączył do SM Entertainment w sierpniu 2005
Nick: GameKyu, DraKyu, KimKyu, ShiKyu, KyuMong, Magnae On Top, Szczęściarz [Lucky], Fuwuyuan-rrr, Xiao Shi San, Ling Dao [lider], Jagiya, ChoKyu, Kapitan Cho, Mądry Kyu


Cho Kyu-hyun jest ostatnim członkiem, który dołączył do Super Junior, jest także uważany za jednego z czterech wiodących wokalistów w zespole. Jest on także jednym z pierwszych czterech koreańskich artystów, którzy pojawili się na chińskich znaczkach pocztowych.

Biografia

Jest chrześcijaninem. Ma starszą siostrę, która nazywa się Cho Ah-ra. Obecnie uczęszcza na Kyunghee University, na kierunek Muzyka Post Modernistyczna. Potrafi grać na klarnecie i fortepianie.

Przed debiutem

Talent do śpiewu u Cho Kyuhyun’a został odkryty po tym, jak zajął trzecie miejsce w konkursie wokalnym Chin Chin w 2005 roku. Wkrótce podpisał kontrakt z SM Entertainment i wziął udział w videoklipie do remake’u piosenki „Hi Ya Ya” zespołu TVXQ, wraz z innymi uczestnikami Chin Chin.

Zanim Kyuhyun dołączył do Super Junior, pierwotnych dwunastu członków grupy zostało uprzedzonych, że będą rozdzieleni i zakończą karierę w zespole, jako że zespół był w tym czasie ciągle prezentowany jako projekt. Koncepcja była bardzo podobna do popularnego japońskiego zespołu dziewczęcego Morning Musume. Chociaż dołączenie Kyuhyun’a do zespołu początkowo przyniosło niemiłe zaskoczenie i niezadowolenie u grupy fanów, która wspierała pierwotnych dwunastu członków, Kyuhyun został szybko zaakceptowany i uznany przez fanów za trzynastego członka zespołu Super Junior.

Debiut

Pierwsze pojawienie się Kyuhyun’a w mediach było owiane tajemnicą i nieokreślone. Po raz pierwszy pokazał się jako członek zespołu Super Junior podczas nadawania wiadomości w dniu 23 maja 2006 r., kiedy grupa przedstawiała swój nowy singiel „U”. Pierwszy występ Kyuhyun’a miał miejsce w dniu 26 maja 2006 r. podczas SBS-Concert, kiedy wykonał nową piosenkę „U”, co było także pierwszym występem grupy od czasu powrotu zespołu w stałym składzie. Pod koniec 2006 roku, utworzono pierwszą sub-grupę Super Junior, mianowicie Super Junior KRY, do której Kyuhyun należy wraz z Yesungiem i Ryeowookiem. Trio zadebiutowało 5 listopada 2006 r. podczas Music Bank w telewizji KBS.

Kwietniowy wypadek samochodowy

Wczesnym rankiem 19 kwietnia 2007 roku, zaledwie na miesiąc przed pierwszą rocznicą przyłączenia do Super Junior, Kyuhyun wraz z innymi członkami zespołu: Leeteuk’iem, Shindong’iem, Eunhyuk’iem oraz dwoma menadżerami zostali hospitalizowani z powodu poważnego wypadku samochodowego, który miał miejsce podczas powrotu z nagrania Super Junior Kiss the Radio tej nocy. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, van przewrócił się na prawy bok. Kyuhyun, który siedział za kierowcą kiedy zdarzył się wypadek, został najbardziej poszkodowany, miał połamane biodro, dostał obrzęku płuc przez połamane żebra, miał rany na twarzy i siniaki. Był nieprzytomny i stracił głos z powodu szoku. Spędził 6 dni na oddziale intensywnej terapii zanim został przeniesiony do normalnej sali szpitalnej. Kyuhyun nie potrzebował już także respiratora wspomagającego jego oddech, choć mówiono, że był w stanie poruszać się samodzielnie dopiero miesiąc po wypadku. Kyuhyun został wypisany ze szpitala po 78 dniach, 5 lipca 2007 roku.

Z powodu wypadku, w 2007 roku udział Kyuhyun’a w wielu występach z zespolem Super Junior był znacznie ograniczony. Pojawił się w 7 odcinku programu Explorers of the Human Body, w telewizji SBS, jednak jego obrażenia pozwoliły mu wziąć udział tylko w niektórych czynnościach. Pomimo faktu, że wciąż trwała jego rehabilitacja, Kyuhyun zachwycił publiczność swoim zniewalającym wokalem.

„Don't Don” – comeback

W czasie zapowiedzi wydania we wrześniu drugiego albumu zespołu Super Junior ogłoszono również, że Kyuhyun powróci wraz z resztą członków, promując nowy wygląd i styl. 21 września 2007 roku Kyuhyun dał pierwszy występ od czasu kwietniowego wypadku samochodowego, wykonując nowy promo-singiel "Don't Don" podczas programu Music Bank w telewizji KBS i zachwycił fanów swoim pojawieniem się po długiej nieobecności.

Przez to, że Kyuhyun musiał poddać się kolejnej operacji i potrzebował więcej czasu, aby wyleczyć się z obrażeń, jego udział w działaniach promujących drugi album zespołu był przerywany. Dopiero w grudniu tego samego roku zaczął pojawiać się coraz częściej z zespołem.

Super Junior-M

Na początku 2008 roku Kyuhyun został umieszczony w trzeciej podgrupie zespołu Super Junior – Super Junior-M. Podgrupa specjalizuje się w śpiewaniu piosenek po chińsku, w tym także chińskich wersji koreańskich utworów Super Junior, co otworzyło k-popowi drogę do chińskiego rynku muzycznego. Super Junior-M jest pierwszą międzynarodową grupą działającą w chińskim przemyśle muzycznym, do której należą zarówno Chińczycy jak i Koreańczycy. Grupa składająca się z 7 osób zadebiutowała w Chinach 8 kwietnia 2008 roku podczas 8. corocznego rozdania nagród muzycznych. Stało się to równocześnie z wydaniem ich pierwszego wideoklipu do singla „U”.

Niedługo po debiucie Super Junior-M stał się jednym z najbardziej lubianych boysbandów w Chinach. Na popularność zespołu znacząco wpłynęło wydanie mocno wyczekiwanego mini-albumu „Super Girl”, który ukazał się we wrześniu 2009 roku.

Kariera solowa

W 2009 roku, podczas promocji trzeciego studyjnego albumu Super Junior, Kyuhyun występował jako jeden z głównych wokalistów oraz podróżował wraz z resztą zespołu na zagraniczne występy, między innymi na koncert „Bird Nest” (/Ptasie gniazdo) Jackiego Chana 8 kwietnia 2009 roku, wraz z Zhang Liyin. Album przyniósł grupie ogromną popularność po długiej przerwie, dzięki czemu Super Junior pojawiał się regularnie w różnych programach rozrywkowych. Odbyli również swoją drugą oficjalną trasę koncertową po Azji – Asia Tour Super Show II.

Kyuhyun wziął udział w nagraniu 20. rocznicowego albumu w hołdzie Yoo Youngsuk'owi, wykonując swoją pierwszą solową piosenkę – remake hitu Yoo pt. „7 년간 의 사랑” („7 Years of Love” – „7 lat miłości”). Po raz pierwszy wykonał tę piosenkę 10 lipca 2009 roku w programie Yoo Hee Yeol’s Sketch Book, odcinek ten został wyemitowany 2 lata poźniej. Utwór został wydany jako cyfrowy singiel, a album Yoo Youngsuk’a był udostępniony online 30 czerwca 2009 roku. Wszystkie zyski zostały przekazane na konto UNICEF.

Kyuhyun z kolegą z zespołu – Donghae – wykonali specjalną piosenkę "Happy Bubble" w celu promocji produktu do mycia twarzy "Happy Bath", wraz z aktorką Han Ji Min. Pełny videoklip ukazał się 19 sierpnia 2009 roku.

Kyuhyun, wraz z resztą zespołu Super Junior-M, powrócił do Chin we wrześniu 2009 roku w celu promocji ich pierwszego mini-albumu – „Super Girl”. Mini-album odniósł wielki sukces, pomógł zdobyć zespołowi jeszcze większą popularność oraz kolejne nagrody. Niestety, działalność grupy Super Junior-M została zawieszona z powodu kolegi z zespołu, Han Genga oraz jego sporu z wytwórnią SM Entertainment.

6 stycznia 2010 roku Kyuhyun wydał swój solowy utwór "Listen To You", który jest głównym tematem muzycznym do koreańskiej dramy "Pasta". Kiedy piosenka została umieszczona na stronie muzycznej monkey3 (www.monkey3.co.kr), przyciągnęła wiele uwagi, a także osiągnęła miejsce pierwsze na liście przebojów.

Poza oficjalnie wydanymi solowymi utworami, Kyuhyun wykonuje także wiele innych piosenek takich jak "Believe", piosenka Qi Qin pt. "Won't Let My Tears Accompany Me Through The Night (不让 我 的 眼泪 陪 我 过夜)", utwór Nicholasa Teo "Tears of Polaris", czy Jam’a Hsiao "Forgive Me" oraz "Goose's Dream" wraz z Jonghyun’em z SHINee. Kyuhyun współpracował także z The Grace na początku 2008 roku przy utworze "하루만 (Just For One Day)" na pierwszym albumie The Grace 한번 더, OK?.

Życie osobiste

Kyuhyun obecnie studiuje na Kyunghee University na kierunku muzyka post-modernistyczna. Jest chrześcijaninem. Ma jedną starszą siostrę, która nazywa się Cho Ah-ra.

Operacja ucha

Kyuhyun miał problemy z uchem z powodu infekcji ucha środkowego, którą przeszedł w szkole średniej. Decydując się wreszcie coś z tym zrobić, przeszedł operację w okresie promocji albumu „Bonamana” zespołu Super Junior. Podczas gdy grupa miała występy sceniczne, Kyuhyun leżał w szpitalu wypoczywając po zabiegu. Wziął udział w pierwszych kilku występach z „Bonamaną”, ale nie mógł uczestniczyć we wszystkich. Podczas nieobecności Kyuhyun’a jego partie solowe w utworze były wykonywane przez Donghae, Leeteuk’a i Sungmin’a. Na szczęście wrócił do zdrowia i zaśpiewał „Bonamana Remix Version” (wersję zremisowaną Bonamany) wraz z innymi członkami Super Junior – Donghae, Yesung’iem, Sungmin’em i Ryeowook’iem. Występ został umieszczony na portalu Youtube 23 czerwca 2010 roku. Kyuhyun powrócił na scenę na pożegnanie występów z singlem „Bonamana” 25 czerwca 2010 roku.

Filmografia

Telewizja:

Rok Audycja / Stacja Tv Tytuł
2006 SBS Super Junior Full House
2006 M.NET Super Junior Mini-Drama
2007 SBS Explorers of the Human Body
2009 CCTV Stage of Youth (青春舞台)

 
 
Ana 

Lover: Kyuhyun
Grupa krwi: AB
Dołączyła: 20 Maj 2011
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-05-20, 13:18   

Można tu pisać? Bo takie pustki...

Kyu mój ulubieniec kochany!
Przeraziłam się ostatnio czytając że miał kolejny wypadek.
Nie wiedziałam, że ma/miał jakieś problemy z uchem. Dla piosenkarza jest to jedna z dwóch najważniejszych rzeczy, tak więc mam nadzieję że już wszystko będzie w porządku.
 
 
Xiao Hua 
LeeTeukowa anae


Ulubieniec z SJ: LeeTeuk, Heechul, Henry, Dongh
Lover: LeeTeuk <3 Heechul :*
Fav Pairing: HeeTeuk, EunHae, EunTeuk
Grupa krwi: 0 rh+
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 401
Skąd: Gdynia/Kraków
Wysłany: 2011-05-20, 21:20   

Kyu nawet głuchy dał by sobie rady ze śpiewaniem :D
_________________


Fan:Oppa co dla Ciebie znaczy E.L.F?
LeeTeuk:Tego nie da się opisać słowami.

Forever with Super Junior <3
 
 
 
AnElf17 
SooNeul.


Ulubieniec z SJ: EunHyuk, Hae, Kyu, LeeTeuk
Lover: * Hyukkie *
Fav Pairing: EunHae *_*
Kocham SuJu od: 110510
Wiek: 25
Dołączyła: 12 Cze 2011
Posty: 131
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-06-20, 22:28   

Eh, nadal jak czasami sobie oglądam filmiki dotyczące tego wypadku to chce mi się płakać.
Mam nadzieje, że już nic złego mu się nie przytrafi ;)
Kyu < 3333
_________________

 
 
goss 


Ulubieniec z SJ: Kyuhyun, Donghae, Yesung i res
Lover: Kyu
Fav Pairing: YeShu ke ke ke
Wiek: 28
Dołączyła: 07 Maj 2011
Posty: 657
Skąd: Niesulice/Wrocław
Wysłany: 2011-06-28, 19:00   

AnElf17 napisał/a:
Eh, nadal jak czasami sobie oglądam filmiki dotyczące tego wypadku to chce mi się płakać.

myślę, że reakcja zawsze będzie taka sama. ja też mam nadzieję że nic mu nie będzie, będzie zdrowo rósł jak na grzecznego małego chłopca przystało xd tylko trochę wyrośniętego chłopca :D
_________________

 
 
Xiao Hua 
LeeTeukowa anae


Ulubieniec z SJ: LeeTeuk, Heechul, Henry, Dongh
Lover: LeeTeuk <3 Heechul :*
Fav Pairing: HeeTeuk, EunHae, EunTeuk
Grupa krwi: 0 rh+
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 401
Skąd: Gdynia/Kraków
Wysłany: 2011-06-28, 19:52   

No jak na azjatę to mały on nie jest :D Ma w sumie idealny wzrost, nie za wysoki nie za niski :D Jak znalazł :D
_________________


Fan:Oppa co dla Ciebie znaczy E.L.F?
LeeTeuk:Tego nie da się opisać słowami.

Forever with Super Junior <3
 
 
 
Risu-chan 
Ajumma


Ulubieniec z SJ: Kyuhyun,Leeteuk
Lover: Donghae
Fav Pairing: KyuHae
Wiek: 27
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 204
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-23, 18:38   

on ma tylko 1,80 wzrostu. Idealny. Powiem szczerze,że od początku był moim ulubieńcem i jak tylko obejrzałam jego wypowiedź an temat wypadku w strong Heart to aż płakałam...ach,za bardzo się wzruszam.
No,ale kyuhyun zawsze będzie moim faworytem ^^ wątpię by to się zmieniło.
Oppa,fighting!
_________________
"It's not kidnapping. Just suprise adoption"

Ppyong!~
 
 
 
Kirinka 


Ulubieniec z SJ: Choi Siwon
Lover: Hero Jaejoong, Kim Hyun Joong
Wiek: 29
Dołączyła: 30 Cze 2011
Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-23, 20:27   

1,5 roku starszy ode mnie.. nie bardzo odbiegamy od siebie wiekiem 8-)
_________________
kto chętny do obejrzenia moich prac zapraszam do odwiedzenia galerii na facebook'u.- zrobię portret -- w zależności od mojego humoru odpłatnie lub nie :P... :)
 
 
Risu-chan 
Ajumma


Ulubieniec z SJ: Kyuhyun,Leeteuk
Lover: Donghae
Fav Pairing: KyuHae
Wiek: 27
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 204
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-24, 13:41   

Nie zachwycaj się tak ^^ Ode mnie jest starszy 4 lata,a patrząc poprzez zamiłowanie do StarCrafta to tak jakbyśmy byli w tym samym wieku xD
_________________
"It's not kidnapping. Just suprise adoption"

Ppyong!~
 
 
 
Xiao Hua 
LeeTeukowa anae


Ulubieniec z SJ: LeeTeuk, Heechul, Henry, Dongh
Lover: LeeTeuk <3 Heechul :*
Fav Pairing: HeeTeuk, EunHae, EunTeuk
Grupa krwi: 0 rh+
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 401
Skąd: Gdynia/Kraków
Wysłany: 2011-07-24, 19:27   

Wydaje mi się, że azjaci mają jakiś dziwny pociąg do starszych od siebie dziewczyn :P Nie wiem może taka moda u nich panuje, albo to też dlatego, że te młodsze to takie jakieś nie dojrzałe i w ogóle.
Kyu najbardziej kocha gry i tak pewnie zostanie :P
_________________


Fan:Oppa co dla Ciebie znaczy E.L.F?
LeeTeuk:Tego nie da się opisać słowami.

Forever with Super Junior <3
 
 
 
Risu-chan 
Ajumma


Ulubieniec z SJ: Kyuhyun,Leeteuk
Lover: Donghae
Fav Pairing: KyuHae
Wiek: 27
Dołączyła: 06 Lip 2011
Posty: 204
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-07-24, 22:06   

Xiao Hua, też coś mi się tak wydaje. Cały czas tylko starsze od nich kobiety. Może są ładniejsze,dojrzalsze itp itd..czy ja wiem...*myśli*. Ale co do miłości do gry to sie zgodzę. Taki jest Kyu bez dwóch zdań ^^
_________________
"It's not kidnapping. Just suprise adoption"

Ppyong!~
 
 
 
Xiao Hua 
LeeTeukowa anae


Ulubieniec z SJ: LeeTeuk, Heechul, Henry, Dongh
Lover: LeeTeuk <3 Heechul :*
Fav Pairing: HeeTeuk, EunHae, EunTeuk
Grupa krwi: 0 rh+
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 401
Skąd: Gdynia/Kraków
Wysłany: 2011-07-26, 21:17   

Też nie popieram zamiłowania Kyu. Nie podoba mi się ta gra i jest dosyć dziwna.
_________________


Fan:Oppa co dla Ciebie znaczy E.L.F?
LeeTeuk:Tego nie da się opisać słowami.

Forever with Super Junior <3
 
 
 
wiktoria_00111 
<3


Ulubieniec z SJ: wszyscy a najbardziej Ciulek
Lover: narazie brak
Fav Pairing: hmm..
Grupa krwi: nie wiem
Wiek: 19
Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 24
Skąd: k-na
Wysłany: 2011-08-02, 19:45   

współczuję mu wypadków ...
ma jeden z lepszych głosów
 
 
 
93antenka 
Madzia


Ulubieniec z SJ: KyuHyun, SungMin, Leeteuk, Hae
Lover: EunHyuk
Fav Pairing: EunHae, KyuMin
Wiek: 25
Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 1689
Skąd: Wodzisław Śl/Gdańsk
Wysłany: 2011-08-15, 11:39   

Aż mi się łzy zakręciły w oczach jak czytałam o wypadku... Trochę go żal, że tyle musiał leżeć w szpitalach i w dodatku podczas promocji piosenek.
Oczywiście zgadam się z tym, że jest jednym z najlepszych głosów w SuJu, co według mnie pokazuje w piosence 7 Years in Love, piosenka jest zabójcza!
Widziałam kiedyś z nim program, w którym się dowiedziałam, że od podstawówki uczęszczał na lekcje śpiewu do nauczycielki, która wyuczyła wiele sławnych idoli w Korei i to ona namówiła go, żeby podpisał kontrakt z SM Ent.
No i nie można zapomnieć, że jest jednym z najprzystojniejszych członków SuJu :mrgreen:
 
 
 
POI

Dołączył: 24 Lip 2011
Posty: 73
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-08-17, 20:42   

Ale jak na osobe po wypadku to i tak niezle na scenie wymiata....Nigdy w zyciu nie domyslilabym sie ze mial wypadek....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Design by Forum Komputerowe
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


logo
2008 – 2019 © SUPERJUNIOR.PL
Poprzednie adresy: Klik | Klik

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10