| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Henry
Autor Wiadomość
Oiiś
Administrator

Kocham SuJu od: 14.01.2009
Wysłany: 2011-05-04, 23:04   Henry

Henry Lau

Informacje ogólne:
Imię chińskie: 劉憲華 Liu Xian Hua
Imię: Henry Lau
Urodzony: 11 października 1989 roku, Toronto, Kanada
Zawód: tancerz, piosenkarz
Rodzina:Rodzice, siostra i brat
Instrumenty: pianino, skrzypce
Typ głosu: tenor
Wytwórnia: SM Entertainment

Henry Lau (jego ojciec pochodzi z Hongkongu, a matka z Tajwanu) jest jednym z dwóch nowych członków podgrupy Super Junior-M, przy czym drugim jest Zhou-mi. Podstawowym językiem Henry’iego jest angielski, płynnie mówi też w języki mandaryńskim oraz posługuje się biegle koreańskim, japońskim i kantońskim. W Kanadzie uczył się także francuskiego.

Biografia:
Henry nauczył się grać na skrzypcach już w wieku 6 lat oraz nauczył się unikalnego stylu tańca zwanego boogaloo popping, kiedy był w szkole średniej. Uczęszczał do North Toronto Collegiate Institute oraz do A.Y. Jackson Secondary School (Toronto), aż do 2006 roku, kiedy został wybrany przez SM Entertainment Global Audition, odbywające się w Toronto, Ontario. Uczęszczał również krótko na University of Toronto. Obecnie uczęszcza na Berklee College of Music w Bostonie, z przewidywaną datą ukończenia – rok 2014.

Pierwszy raz wystąpił z Super Junior w klipie ‘Don’t Don’ we wrześniu 2007 roku. Kilka miesięcy później Don’t Don stało się hitem w Korei. W 2008 roku Henry został dodany jako członek jednej z podgrup – Super Junior-M, która zadebiutowała w Chinach 8 września 2008 roku, wydając ich remake klipu ‘U’ oraz album zatytułowany "迷 [Me]", wkrótce dołączono do muzyki skrzypce Henry’iego.

Henry powrócił do przemysłu muzycznego po rocznej przerwie Super Junior-M, a ich pierwszy mini-album ‘Super Girl’, wydany w Chinach 25 września 2009 roku. Na krążku nie można usłyszeć gry skrzypiec Henry’iego.

W 2010 roku Henry skomponował wraz z Leeteukiem piosenkę '진심(All My Heart)' do 3 wersji 4 albumu Super Junior.

Specjalnościami Henry’ego jest gra na pianinie i skrzypcach, oraz wokal i popping. Lekcje gdy na skrzypcach rozpoczął w wieku 6 lat .Już po roku nauki tańca, chłopak bierze udział w konkursach i występach. Zdobył wiele nagród, m.in. Canadian Royal Conservatory of Music Silver Medal.

Fimografia:
Telewizyjna seria:
2009 rok – CCTV

Kontrowersje:

Przed debiutem w Super Junior-M, Henry wystąpił w 2007 roku jako skrzypek wraz z całym zespołem w piosence Don’t Don. Wzbudził kontrowersje wśród fanów po tym jak SM oświadczyło, że zostanie członkiem jednej z podgrup. Wcześniej krążyły plotki, że zostanie XIV muzykiem w głównym zespole. Doprowadziło to do powstania wśród fanów kampanii ‘Only 13’. Jednakże SM oficjalnie oświadczyło, że Henry nie zostanie oficjalnym członkiem Super Junior, tylko członkiem Super Junior-M.

Ostatnio zmieniony przez Oiiś 2011-05-08, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  

MordercaMrowek 

Wysłany: 2011-05-08, 15:39   

To ja dorzucę kilka ciekawostek o nim^^

* Potrafi mówić po chińsku, teraz uczy się pisać w tym języku
* Jego matka jest z Tajwanu, ojciec z Hongkongu, ale urodził się w Kanadzie
* Zdobył wiele nagród za grę na pianinie, skrzypcach, a także taniec
* Jego pseudonim to "Mochi", ponieważ jego pulchne policzki wyglądają jak kulki mochi (Mochi, jeśli się nie mylę, to japońskie ciastka ryżowe^^)
* Występował w organizacji charytatywnej w Chinach
* Kąpie się najrzadziej z całego SuJuM, bo zawsze do późna ćwiczy
* Nie lubi długich fryzur
* Nie umie pływać
* Pozostali członkowie często śmieją się z jego białej miękkiej skóry
* Nie może jeść pikantnych potraw
* Pije codziennie rano herbate, ponieważ jego mama powiedziała mu kiedyś, żeby pił codziennie herbate
* Jego fanclub to Strings (smyczki)
* Był na koncercie Lady Gagi i One Republic
* Jego chińskie imię brzmi Liu Świeże Kwiaty
* Jego wzorem do naśladowanie są Andy Lau i członek Super Junior Lee DongHae
* Jego dziadkowie ze strony taty są uważani za bogatych w HongKongu.
* Otrzymał 95 punktów ze swojego egzaminu na skrzypcach, a także otrzymał srebrny medal za osiągnięcie poziomu 10.
* Henry ma starszego brata Clintona i młodszą siostre Withney.
* Jego siostra ma 170cm wzrostu
* Grupa krwi Henry'ego to AB
* Powiedział, że to naprawdę ważne by jego przyszła żona / dziewczyna umiała gotować, ponieważ musi wiedzieć, że ona może się nim zająć.
* Kradnie bielizne swoim Hyungom
* Je jak wiewiórka i ma różne nawyki żywieniowe w zależności od tego z kim je
* Ulubionym owocem Henry'ego jest Liczi <chińska śliwka>, kradnie go nawet z pokoi swoich Hyungów
* Wolałby, żeby jego dziewczyna miał małe oczy, bo przy takiej z dużymi czułby się rozdrażniony
* Gdy całkowicie otworzy oczy mają one 0,5cm <dla porównania Hangengowe mają 2cm>
* Uważa, że to w porządku nie myć się przez dzień, tydzień, nawet miesiąc, ale zęby musi myć codziennie

maggdalena 
Mad?

Ulubieniec z SJ: Hae, Tusiek, Hee, Kyu, Hyuk
Lover: Siwon
Fav Pairing: EunHae, HanChul, HeeTeuk
Grupa krwi: A Rh+
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2011-05-08, 15:48   

MordercaMrowek napisał/a:
Nie lubi długich fryzur

a dlugo mial taka
Nie umie pływać

:O naucze go!
Jego siostra ma 170cm wzrostu

wysoka. Azjatow uwaza sie za malych...niestety te stereotypy...
Kradnie bielizne swoim Hyungom

bylo o tym! juz wpiernicz dostal w jednym programie xD ale to dobre...pewnie kradnie bo swoja ma brudna xD
Je jak wiewiórka i ma różne nawyki żywieniowe w zależności od tego z kim je

eee? jak to jak wiewiorka? w zaleznosci? wow...dziwne:O
no i co ze Henio ma male slepka skoro ma je strasznie slodkie?
Uważa, że to w porządku nie myć się przez dzień, tydzień, nawet miesiąc, ale zęby musi myć codziennie

<jeb> burdasek! ja bym z takim chlopakiem nie mogla...codzienne mycie to podstawa!

"Sometimes you're my hero. Sometimes you're my girlfriend. You're my sister. You're my BABY!"

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Ulubieniec z SJ: LeeTeuk, Heechul, Henry, Dongh
Lover: LeeTeuk <3 Heechul :*
Fav Pairing: HeeTeuk, EunHae, EunTeuk
Grupa krwi: 0 rh+
Wysłany: 2011-05-20, 22:34   

Ahhh Henry. Taki utalentowany i taki prze uroczy chłopczyk z niego. Żałuję, że możemy go oglada tylko w podgrupie M.
Zastanawiam się po kiego mu ta kradziona bielizna...już Hyuka bym o to posądzała, ale henry? :P Tak w ogóle z tym myciem to też z małpkiem by się zgadał :D

Fan:Oppa co dla Ciebie znaczy E.L.F?
LeeTeuk:Tego nie da się opisać słowami.

Forever with Super Junior <3

Majanna 
HG pervert wife

Ulubieniec z SJ: Donghae&Henry
Lover: HanGeng
Fav Pairing: HanChul&EunHae
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2011-05-21, 14:44   

Oiika napisał/a:
kampanii ‘Only 13’

przez tych idiotów Henry w efekcie nie dołaczył do składu Suju ;<
Kąpie się najrzadziej z całego SuJuM, bo zawsze do późna ćwiczy

a przynajmniej tak to zjawisko sam tłumaczy xD
Nie umie pływać

jeszcze ma czas żeby sie nauczyć.
Kradnie bielizne swoim Hyungom

xD
przypomniało mi się jak Han zareagował, gdy dowiedział się, że Henry mu bieliznę podkrada..

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Wysłany: 2011-06-22, 13:35   

Hahahah nie higieniczne to trochę. Henryś taki mały i zabierał im gacie. Niektóre musiały na nim strasznie wisieć. Ja słyszałam, że to Małpek zabiera gacie innym :D

Manaa 
Kya kya~!

Ulubieniec z SJ: Henry
Lover: Ryeowook
Fav Pairing: KyuWook
Wysłany: 2011-06-27, 21:53   

Tak, tak - każda wymówka jest dobra xd

* Powiedział, że to naprawdę ważne by jego przyszła żona / dziewczyna umiała gotować, ponieważ musi wiedzieć, że ona może się nim zająć.

Ech, czyli się nie nadaję U.u

* Wolałby, żeby jego dziewczyna miał małe oczy, bo przy takiej z dużymi czułby się rozdrażniony

Czyżby kompleks mniejszości?

* Uważa, że to w porządku nie myć się przez dzień, tydzień, nawet miesiąc, ale zęby musi myć codziennie

Haha, nie wiem czemu, ale odniosłam wrażenie, że wybiera "mniejsze zło" xd

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Wysłany: 2011-06-28, 15:59   

Myślę, że głupio by mu było bo sam ma takie patrzały, że jak się uśmiecha to ich w ogóle nie widać hehehe

93antenka 
Madzia

Ulubieniec z SJ: KyuHyun, SungMin, Leeteuk, Hae
Lover: EunHyuk
Fav Pairing: EunHae, KyuMin
Wysłany: 2011-08-17, 13:15   

Nie ma co Henry jest boski, ale nie mogę się powstrzymać od westchnienia, kiedy gra na skrzypcach:) Szczególnie kiedy w tym samym momencie tańczy. Dobrze to było widać na SS II, podczas występu z Don't Don.
Ogólnie to czasem się zastanawiam, czemu Henry nie został wcielony do stałego składu. Jak dla mnie to bym się z tego ucieszyła (choć Kyu pewnie nie, bo stracił by miało maknae:P).
* Je jak wiewiórka i ma różne nawyki żywieniowe w zależności od tego z kim je

Szczerze, to chciałabym to zobaczyć, bo jakoś trudno mi jest sobie wyobrazić jak Henry je jak wiewiórka, ale na pewno musi to śmiesznie wyglądać :-P
* Ulubionym owocem Henry'ego jest Liczi <chińska śliwka>

A moje też! Uwielbiam lichi :mrgreen:

Tu niestety kończy się to co mogłabym mieć z nim wspólnego, bo oczy to mam trochę duże, ale cóż... ;-)

salimka2504 
SuJu-maniak

Ulubieniec z SJ: Yesung (ale kocham wszystkich)
Lover: Kim Hyun Joong, Yesung :)
Fav Pairing: Ja i Yesung xD
Wysłany: 2011-08-17, 15:22   

Cytat:

Jak tak czytam o tej wodzie to dochodzę do wniosku że on najnormalniej w świecie się jej boi ;) Dlatego jej unika, nie umie pływać itd. Wariat :) Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Cytat:
* Pozostali członkowie często śmieją się z jego białej miękkiej skóry

Jestem pewna że przemawia przez nich zazdrość :) Kto by nie chciał mieć bialutkiej i mięciutkiej skóry :)
Cytat:
* Otrzymał 95 punktów ze swojego egzaminu na skrzypcach, a także otrzymał srebrny medal za osiągnięcie poziomu 10.

Co za kujonek :) jestem z niego cholernie dumna
Cytat:

Kolejny facet który uważa że jego przyszła żona powinna gotować... Chyba zapiszę się na jakiś kurs gotowania bo nie spełniam podstawowego wymogu T.T
Cytat:

<lol2> po jakiego grzyba mu ta bielizna? Kolekcjonuje ją, czy używa? :)
Cytat:

Mam nadzieję że tylko uważa że można tak robić i nie stosuje tej zasady w prawdziwym życiu. Rozumiem dzień brudasa raz na jakiś czas... ale tydzień, MIESIĄC!! Stanowczo mówię nie.

Henryś to taki starszy braciszek. Uwielbiam go (kogo ja nie lubię >.<)? Podziwiam go, ba, nawet mu zazdroszczę tego że gra na skrzypcach, pianinie, że zna tyle języków i że jest dobry w tak wielu rzeczach. Dla odmiany mógłby pouczyć się polskiego i przyjechać na wycieczkę do nas :) Jestem pewna że byłby ciepło przywitany.
Pomimo tego że lubię chłopaków którzy mają duże oczy to jego w ogóle mi nie przeszkadzają. Pasuję do jego buźki :)
Naprawdę cieszę się że trafił do super junior M, przykro mi jednak że kiedy miał zostać oficjalnym członkiem ruszyła akcja "tylko 13" :( Mam nadzieję że uczestnicy tego protestu żałują swojego zachowania. Bo chłopak naprawdę doskonale pasuje do zespołu.

POI

Wysłany: 2011-08-18, 17:46   

Od kiedy zobaczylam go w star kingu bardzo go polubilam ale gdy ogladalam Golden Stage z M to zauwazylam ze na sile stara sie byc fajny co czasem jest denerwujace....Nie zaprzeczam ze nie jest fajny bo jest i jest ponoc baaardzo madry jak na makne...:)

DonHeeWon
sorry, sorry

Ulubieniec z SJ: DongHae, SiWon, HeeChul
Lover: DongWoon ^^ <3
Fav Pairing: EunHae, SiEunHae
Wysłany: 2011-12-12, 20:08   

Kąpie się najrzadziej z całego SuJuM
ahahahhaahha ! spoko ^^ w sumie... dałoby się przyzwyczaić XD
podziwiam go normalnie za opanowanie tyyyylu języków obcych.
Co do jego oczek... bywa :D ale słodko wygląda jak ma takie malutkie szparki <3 ^^
Jego grę na skrzypcach to po prostu mogłabym czcić <3 na pianinie też świetnie gra <3

Jego wzorem do naśladowania [...] członek Super Junior Lee DongHae
no no no... to sobie wziąłeś niezły wzór :) dobrze, że nie takiego wrednego Ciula XD

ogólnie to bardzo lubie Henrysia... uwielbiam jego taniec w Super Girl, często przewijam na ten fragment <3 co do jego głosu ? jest wspaniały :)

It takes patience, lots of patience. Then it's over, fuckin' over...

dziuka 

Wysłany: 2012-01-03, 20:03   

Henry jest przecudowny :D Kocham jego glosik i to jak gra na skrzypcach... Na ostatnim Gayo jak zobaczylam (no i uslyszalam :D) jego gre to myslalam, ze padne na kolana bo chlopak jest genialny :)

Sayoi 
Azjatosyjna

Ulubieniec z SJ: Fish&Monkey
Lover: Yeye
Fav Pairing: EunHae
Grupa krwi: 0 Rh+
Kocham SuJu od: 23.09.2011r
Wysłany: 2012-01-04, 23:38   

Przyszedł czas na maknae! <3

Cytat:
Podstawowym językiem Henry’iego jest angielski, płynnie mówi też w języki mandaryńskim oraz posługuje się biegle koreańskim, japońskim i kantońskim. W Kanadzie uczył się także francuskiego.

Cytat:
* Potrafi mówić po chińsku, teraz uczy się pisać w tym języku

O_O jeez, poliglotą jest czy jak? Szczerze zazdroszczę, ale przede wszystkim podziwiam. :-D no i namawiam do nauki j.polskiego XD

Cytat:
* Pije codziennie rano herbate, ponieważ jego mama powiedziała mu kiedyś, żeby pił codziennie herbate

To mnie rozwaliło XD moja mama też mi codziennie litry herbaty serwuje XD

Cytat:

Logiczne, skore jego jest pewnie nie najświeższa XD

Cytat:

omo, mam jednak nadzieję, że do ludzi wychodzi odświeżony? XD cóż to, wody się on boi?

Henry to słodki chłopak :3 wszechstronnie utalentowany i uroczy.
Jego gra na skrzypcach robi wrażenie (na ostatnim Gayo szczena opadła *o*), jednak całkowicie podbił moje serducho grając "Tears" (mojego kochanego X'a <3) w Toronto ;') niesamowicie mnie wzruszyła i chwyciła za serce jego interpretacja.
Ponadto jestem pod wrażeniem tego jak się rusza grając na skrzypcach - jakiś obłęd. Zresztą bez niczego (taaaa xD) również genialnie tańczy...

No i jak śpiewa~ choć jak nie lubię "Baby Baby" Biebera, wersja Henriego jest genialna xD uwielbiam ją :3

Ahhhh, Henry życzę ci powodzenia, kochany maknae~ Only 13 niech się wypcha :-P
Ostatnio zmieniony przez Sayoi 2012-01-04, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  

paroxysm 

Grupa krwi: 0Rh+
Wysłany: 2012-02-13, 21:44   

ojeej, nie lubilby mnie. wielkie galy mam, nie umiem gotowac... ,_,
ale z tym myciem... miesiac... z moim tatkiem by sie dogadal. przerazajace. a na takiego czystego chlopca wyglada!

ale madry i zdolny chlopak jest, no nie powiem, ze nie.
Are the best I've ever had.

Odpowiedz do tematu