| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Kibum
Autor Wiadomość
Oiiś
Administrator

Kocham SuJu od: 14.01.2009
Wysłany: 2011-05-04, 22:06   Kibum

Kim Kibum

Informacje ogólne:
Prawdziwe imię: Kim Kibum
Sceniczne imię: Kibum
Data urodzenia: 21.08.87 Seulu, Korea Południowa
Wzrost: 179 cm
Waga: 58 kg
Typ krwi: A
Zawód : Piosenkarz, tancerz, aktor, model
Hobby: Śpiewanie
Potrafi grać na : Pianinie
Ulubiony kolor: biały
Najbardziej atrakcyjny uważa w sobie: uśmiech
Najcenniejsza dla niego jest: rodzina
Chińskie słowa które jest w stanie zapisać: Jak się masz?-> 你好吗?
Oficjalna strona: http://actorkibum.smtown.co
Wytwórnia : SM Entertainment

Kim Kibum debiutował w dramie April Kiss, nadawanej w koreańskiej telewizji w 2004 roku. Chociaż debiutował jako aktor, to uznanie i rozgłos zdobył dzięki debiutowi w zespole Super Junior w 2005 roku.

Dzieciństwo
Kibum urodził się w Seulu, Korea Południowa. Ma młodszą siostrę - Kim Sei Hee. Ma kuzynów na Florydzie, Californi, Atlancie i w New Jersey. Jeden z jego kuzynów jest sławnym modelem i aktorem - Shin Dongwook. W wieku 10 lat przeniósł się do Los Angeles/ California/ Stany Zjednoczone i uczęszczał tam do liceum Santa Monica High School.

W 2002 roku został odkryty przez agenta z Korei Południowej i poleciał na przesłuchanie do Starlight Casting System, casting zorganizowany przez SM Entertainment, wytwórni takich gwiazd popu jak BoA i TVXQ.
Kibum wkrótce podpisał kontrakt z wytwórnią i został stażystą, był szkolony w zakresie śpiewu, aktorstwa, tańca i innych talentów takich jak hosting i modeling. Włożył duży wysiłek w aktorstwo, bo jak twierdzi jest dobry w tej dziedzinie. Mimo, że mieszkał w Seulu, to postanowił wylecieć do Los Angeles odwiedzić rodzinę i zaliczyć kilka szkolnych sesji.

Kariera aktorska

Telewizja

Przed debiutem, Kibuma widywano na wybiegu oraz w reklamach KFC, C&C phone, NF Sonata, OLIVE, My Chew, Ottogi Noddle i Elite Uniform wraz z jego straszą koleżanka z SM BoĄ. Wystąpił także w wielu innych reklamach z innymi przyszłymi gwiazdami : Ahyoomee Go Ara i przyszłym kolegą z zespołu Kim HeeChulem.

Kibum zadebiutował 21 kwietnia 2004 roku, to data premiery darmy KBS, April Kiss. Grał rolę młodego Han Jungwoo. Kibum odegrał największą rolę jak dla koreańskich widzów w dramie KBS, Sharp 2, w której zagrał wraz z Go Ara i Kim Heechul. Wkrótce po premierze Sharp 2 na początku 2005 roku, Kibum zadebiutował jako członek Super Junior, co mocno wpłynęło na jego karierę aktorską. Biorąc pod uwagę zagrał niewielką rolę przy dramie Marrying a Millionaire, pojawił się tylko w jedyn odcinku gdzie gra młodego Kim Younghoo. Jednak zagrał główną rolę w codziennej dramie MBC, Rainbow Romance wraz z Kim HeeChul. Łącznie nagrali 243 odcinki serialu. Emisja zakończyła sie rok później. Jesienią 2006 roku drugą dramę Kibum nakręcił z Go, Snow Flower, na antenie SBS, drama przyciągnęła więcej widzów, niż poprzednia.

W kwietniu 2008 roku ogłoszono, że Kibum weźmie udział w codziennej dramie MBC, Chunja's Happy Events, obok Wang Bitna po prawie szesnastu miesiącach przerwy w karierze aktorskiej. Data premiery dramy była przewidziana na 19 maja 2008 roku.

Film

Pierwszy występ Kibum na srebrnym ekranie był w filmie Attack on the Pin-Up Boys z 2007 roku, gdzie zagrali członkowie Super Junior z wyjątkiem KyuHyuna. Gra narratora opowieści, ucznia, badającego tajemniczą sprawę w szkole. Pomimo pozytywnej krytyki, nie był kasowym filmem, ale wszystkie 4 wersje DVD były wyprzedane i pobijały rekordy. W 2010 roku Kibum zagrał w nowym filmie (Jumunjin), który wyszedł 21 stycznia. Jest to miłosna opowieść, duch(Kibum) spotyka dziewczynę, która mieszka na wsi i zaczynają spotykać się ze sobą. Kibum planuje wziąść udział w dramie/ filmie o naziwie A (Middle) Nap (낮잠).

Kariera muzyczna

2005 - obecnie Super Junior

Na początku 2005 roku agencja Kibuma wydała wniosek o pozwolenie na drugi debiut jako piosenkarz. Wraz z jednenastoma innymi członkami Super Junior 05, zadebiutował 6 listopada 2005 roku w programie stacji SBS 'Popular Songs' gdzie wykonali utwór z pierszego singla "TWINS (Knock Out)". Ich pierwszy studyjny album wyszedł miesiąc później, który zadebiutował na 3 miejscu list przebojów MIAK K-pop. Grupa zaczęła promować drugi singiel 'Miracle", a gdy się zakończyła SM Entertainment zaczęło rekrutować nowych człoków nowej genaracji Super Junior. Jednak plany uległy zmianie gdy do wytwórni dołączył KyuHyun, który został 13 członiek zespołu. Grupa pozbyła się przyrostka '05' i oficjalnie nazywali się już Super Junior. Ponownie dużym hitem okazał się ich pierwszy singiel 'U' wydany latem następnego roku, który stał się jedyn z najbardziej udanych/zasłóżonych pierwszych miejsc na listach przebojów, co spowodowało pierwsze wygrane zespołu.

Kibum odstawił na bok karierę aktorską i był aktywny jako członek Super Junior, zwłaszcza w czasie promocji drugiego albumu "don't don'' jesienią 2007 roku, a potem w pierwszej trasie koncertowej w 2008 roku. ''Don't Don'' stał się najlepiej sprzedającym sie albumem Super Junior i drugim najlapiej sprzedającym sie w Korei albumem roku. Podczas gdy album z koncertu Super Show stał sie przebojem w Korei Południowej, na Tajlandii i Tajwanie.

Kibum jest znany w grupie z umiejętności języka angielskiego i rapowania. Jest jednym z głównych raperów w Super Junior. Kibum często pojawia się w programach rozrywkowych. Występuje w Love Letter i w innych popularnych w Korei programach promujących koreańską muzykę i różne produkty. Nawet po dwóch debiutach Kibum kontynuował bycie popularnym symbolem aprobat, będąc indosantem wielu propozycji w Korei Południowej. Kibum został wybrany jako prezenter na Thailand's 12 Plus Powder wraz z kolegą z zespołu Choi Shiwon na początku 2008 roku. Jednak został włączony do kolegi z zespołu Donghae do innego produktu 12 Plus ' dezodorant w kulce'.

W 2009 roku Super Junior wydało swój 3 album ''Sorry, Sorry'' podczasz pierwszej promocji albumu Kibum nie uczestniczył w niej, co doprowadziło do spekulacji, że opuścił Super Junior. SM Entertainment jak i reszta członków zespołu zaprzeczyła temu. Gdu ukazał się drugi singiel 'It's you' Kibum był dalej nie obecny podczas wszystkich promocji. SM wydało wkońcu oświadczenie, że Kibum był zajęty solowym projektem, i że nie będzie obecny podczas dalszych promocji ze względu na wcześniejsze zoobowiązania oraz, że nie opuścił Super Junior. Zostało potwierdzone, że Kibum nie wstąpi podczas trasy koncertowej Super Junior ''Super Show II'' (lipiec 2009) z powodu kontuzji stóp, co prowadzi do 6 tygodniowej przerwy w wysiłku fizycznym. Po wydaniu 'Sorry, Sorry - Answer'' Kibuma nie była ani w piosence ani w teledysku. W najnowszej wersji piosenki 'It's you' Kibum nie ma solowej zwrotki. Kibum ujawił swoje planu na przyszłość, które nie są pewne. Powiedział ' Jestem w trakcie gry i wydawania dramy. Czy będę mógł wziąść udział w czwartym albumie, wznowić działaność solową, muszą być omówione te kwestie z moją wytwórnią ''. To jest już potwierdzone , że Kibum nie weźmie udziału w nagrywaniu czwartej płyty, ponieważ skupia się na swojej karierze aktorskiej.

FILMOGRAFIA:

Film:

2010 Jumunjin
2007 Attack on the Pin-Up Boys (꽃미남 연쇄 테러사건)

Dramy:

2008 Chunja's Happy Events (춘자네 경사났네) MBC
2006 Snow Flower (눈꽃) SBS
2005 Rainbow Romance (레인보우 로망스) MBC
2005 Marrying a Millionaire (백만장자와 결혼하기) SBS
2005 Sharp 2 (반올림2) KBS
2004 April Kiss (4월의 키스) KBS

Teledyski gościnnie:

2006: "Passion (My Everything)" – The Grace

DonHeeWon
sorry, sorry

Ulubieniec z SJ: DongHae, SiWon, HeeChul
Lover: DongWoon ^^ <3
Fav Pairing: EunHae, SiEunHae
Wysłany: 2011-05-18, 16:42   

ahh... lubię go ! i to strasznie ^^ na początku nie byłam do niego przekonana ale po oglądnięciu kilku odcinków FH mogę powiedzieć z czystym sercem, że go uwielbiam ^^ na prawdę jest świetny :) a to jak się uśmiecha... po prostu mdleję XD

It takes patience, lots of patience. Then it's over, fuckin' over...

piyko 
Żona Kibum'a.

Ulubieniec z SJ: Hyukie,Hae
Lover: Donghae
Fav Pairing: EunHae, KiSeung, 2seop, YunJae, Jongkey
Kocham SuJu od: 08.2010
Wysłany: 2011-05-19, 16:27   

DonHeeWon napisał/a:
ahh... lubię go

A ja go nie lubię ja go kocham.Naprawde mało osób na tym forum lubi kibumka..;))

natulka 

Ulubieniec z SJ: Wszyscy<3<3<3
Lover: Kangin
Grupa krwi: 0 Rh+
Wysłany: 2011-05-28, 20:20   

On jest jednym z moich ulubieńców...:) Jego uśmiech mnie rozbraja i jest przesympatyczny... po prostu bardzo kofffany chłopiec z niego jest...:)

meimei 

Wysłany: 2011-07-07, 15:46   

Też go lubię :-D W Full House był świetny, nie mówiąc już o EHB, gdzie w końcu uległ urokowi gazu rozśmieszającego i nareszcie dał się ponieść szaleństwu śmiania się :-P Wbrew pozorom to taki pozytywny chłopak, mimo że rzadko się uśmiecha.

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Ulubieniec z SJ: LeeTeuk, Heechul, Henry, Dongh
Lover: LeeTeuk <3 Heechul :*
Fav Pairing: HeeTeuk, EunHae, EunTeuk
Grupa krwi: 0 rh+
Wysłany: 2011-07-08, 18:20   

Z Full House polubiałam go najbardziej zarazpo Heechulu ( to było jak ich poznawałam). Potem jak się dowiedziałam, że jest z nimi tak w kratkę to się trochę zawiodłam. Wielka szkoda bo KiBum jest fajnym facetem, ale nie poświęca za wiele czasu Super Junior...

Fan:Oppa co dla Ciebie znaczy E.L.F?
LeeTeuk:Tego nie da się opisać słowami.

Forever with Super Junior <3

Kirinka 

Ulubieniec z SJ: Choi Siwon
Lover: Hero Jaejoong, Kim Hyun Joong
Wysłany: 2011-07-24, 13:50   

jeden z moich pierwszych lover'ów super junior ...

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Wysłany: 2011-07-24, 19:22   

Tak, jest świetny tylko szkoda, że ciągle nie obecny. Więc wiele się na niego Elfy nie napatrzą.

AnElf17 
SooNeul.

Ulubieniec z SJ: EunHyuk, Hae, Kyu, LeeTeuk
Lover: * Hyukkie *
Fav Pairing: EunHae *_*
Kocham SuJu od: 110510
Wysłany: 2011-07-25, 14:09   

Mi się bardzo spodobał w Full Housie, ale teraz w ogóle na niego nie zwracam uwagi.. w końcu go już nie ma... i nie obchodzi mnie zbytnio co on teraz porabia... Zawiodłam się na nim i tyle.. i tak szczerze to chyba nie chciałabym by wrócił do zespołu.. w przeciwieństwie do Genga .... bo mimo wszystko tego nadal lubie...

Betti 

Ulubieniec z SJ: Hyuk, Hae, Siwon, Leeteuk, Yes
Lover: Hyuk, Joon, Hae
Fav Pairing: Eunhae
Wysłany: 2011-07-25, 19:59   

Mimo wszystko nadal go lubię, w końcu ciągle jest częścią suju, lecz mniej niż resztę co chyba jest oczywiste z tego powodu że ciągle go nie ma :-| . Zawsze lubiał chodzić swoimi ścieżkami, sprawiał wrażenie tajemniczego, w każdym razie ja takie wrażenie odebrałam i jak dotąd nie potrafię go rozgryźć ...
Ale wciąż mam nadzieję że wróci

Kirinka 

Ulubieniec z SJ: Choi Siwon
Lover: Hero Jaejoong, Kim Hyun Joong
Wysłany: 2011-07-25, 20:42   

oby szybko tak się stało... jest za słodki żeby zostawić go samemu sobie.

[ Dodano: 2011-07-25, 21:43 ]
żeby go tylko nie porwali ... :evil: 8-) taką słodką buziuchnę ma

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Wysłany: 2011-07-25, 21:31   

W sumie to KiBum nigdy nie ukrywał, że bardziej mu zależy na aktorstwie. Mówił nawet o tym w monologu który kiedyś nagrywało całe SuJu osobno.

mrs-moonlight 
[un]beautiful

Wysłany: 2011-09-12, 17:21   

Tak jak większość bardzo lubiłam go w Full House. Bardzo żałuję, że nie nagrywa z resztą zespołu piosenek, ale skoro woli aktorstwo to jego sprawa, a ja mu życzę powodzenia. ^^

Monsun 
Everlasting Mitang

Ulubieniec z SJ: Sungmin/ Heechul/ Zhou Mi
Lover: Tatsurou ( MUCC)
Fav Pairing: Hanchul
Wysłany: 2011-09-27, 17:14   

Kibum nalezy do mojej pierwszej trojki, nawet jesli juz ne wystepuje z zespolem, ciagle jest obecny w mojej swiadomosci. Juz w EHB zwrocilam na niego uwage, a po Full House moja sympatia do tego osobnika tylko sie poglebila.
Moze nadzieja jest matka glupich, ale ja nadal czekam na jego powrot...

leexiq 

Ulubieniec z SJ: DongHae & Eunhyuk
Lover: Lee Donghae <3
Fav Pairing: EunHae
Grupa krwi: AB
Wysłany: 2011-11-14, 13:34   

Polubiłam go kiedy oglądałam program Full House i EHB! Był taki zabawny i milusi! szkoda, że odszedł z zespołu :( będzie mi go brakować.. cóż wybrał aktorstwo, nie zostaje mi nic innego jak oglądać dramy i filmy z jego udziałem xD

Odpowiedz do tematu