| FAQ | Szukaj | Użytkownicy | Grupy | Rejestracja | Zaloguj | Album | Download |

superjunior

Poprzedni temat «» Następny temat
Siwon
Autor Wiadomość
Oiiś
Administrator

Kocham SuJu od: 14.01.2009
Wysłany: 2011-05-04, 23:07   Siwon

Choi Shiwon

Ogólne informacje:
Prawdziwe imię: Choi Shiwon
Sceniczne imię: Siwon
Data urodzenia: 10.02.87 Seoul, Korea Południowa
Wzrost: 183 cm
Waga: 65 kg
Grupa krwi: B
Zawód: tancerz, piosenkarz, aktor, model
Instrumenty: perkusja, pianino
Hobby: śpiewanie, taniec, język Chiński
Specjalne zdolności: gra na perkusji
Ulubiony kolor: biały, czarny
Najbardziej atrakcyjny uważa w sobie: uśmiech
Wytwórnia: SM Entertainment

Choi Siwon jest częścią jednej z podgrup, Super Junior-M. Siwon znany jest najbardziej z roli w historycznym filmie ‘A Battle of Wits’ (2006 rok), wcielił się w rolę młodego księcia Liang Shi. Jest też jednym z pierwszych artystów koreańskich, widniejących na chińskich znaczkach pocztowych.

Wczesne życie:
Siwon urodził się w zamożnej i protestanckiej rodzinie w Seulu, w Korei Południowej. W wieku 16 lat został dostrzeżony przez agenta, który poradził chłopakowi wzięcie udziału w przesłuchaniu Starlight Casting System, by stał się artystą. Jego rodzice odrzucili tą propozycję, dlatego Siwon potajemnie zjawił się na przesłuchaniu. Pomyślnie przeszedł casting, a rodzice po namyśle zgodzili się podpisać kontrakt z SM Entertainment. Jego ojciec powiedział, że pozwoli chłopakowi stać się gwiazdą, jednak w żadnym stopniu mu w tym nie pomoże.
Siwon przeniósł się do wspólnego mieszkania z resztą stażystów, dostając prywatne lekcje śpiewu, tańca oraz gry aktorskiej. Swój pierwszy występ w teledysku miał w The Grace's Dana, w 2003 roku, w czasie, kiedy realizował solową karierę. Rok później, pojawił się w krótkiej dramie ‘Precious Family’. W 2005 roku dostał rolę w dramie KBS ‘Eighteen, Twenty-Nine’, jako młody Kang Bong-man.

Niedługo po pierwszym pojawieniu się Siwona w telewizji, Super Junior 05 przeżywało swój debiut. Kilka miesięcy przed debiutem zespołu Siwon wraz z kolegą z grupy, Han Gengiem pojawił się w roli modela na pokazie mody stworzonym przez Bum Suk.

Aktorstwo:
Po pojawieniu się Siwona w ‘Eighteen, Twenty-Nine’ i "Precious Family", dostał rolę w mini-serii ‘Spring Waltz’, grając drugoplanową postać Park Sang-woo, nastoletniego kuzyna pracującej młodej kobiety. Niedługo po debiucie muzycznym, Siwon dostał rolę w ‘A Battle of Wits’ u boku Andy Lau. Promocja filmu miała miejsce w czterech miastach w Chinach w grudniu w 2006 roku. Mimo, że film uzyskał mieszane oceny, sam Siwon został pochwalony za odegranie swojej postaci. Otrzymał także komplement od Andiego Lau’a, który stwierdził, że Siwon jest wspaniałym aktorem i jest dobrym przykładem dla idoli z Hongkongu.
Pół roku po nagraniu filmu, zagrał razem z innymi członkami zespołu w ‘Attack on the Pin-Up Boys’. Postacią, w którą się wcielił był prezydent, który atakowany był przez tajemne siły. Produkcja otrzymała pozytywne oceny krytyków. Wszystkie 4 wersje wydane na DVD sprzedały się bardzo dobrze, bijąc dotychczasowe rekordy. Kilka miesięcy później, Siwon otrzymał propozycję zagrania w mini-dramie ‘Legend of Hyang Dan’ jako Lee Mong-ryong.

W styczniu 2010 roku dostał główną rolę w dramie ‘Oh! My lady’, którą emitowali od 22 marca. Jest to komedia romantyczna, o gwiazdorze, menadżerze, który próbuje rządzić jego życiem oraz 35 letniej kobiecie, która próbuje zarobić pieniądze na opiekę nad dzieckiem.
Jest to pierwsza rola w ciągu ostatnich 2 lat.
17 czerwca 2010 ogłoszono, że Siwon będzie miał okazję zagrać Kim Joon Ho w drugim sezonie popularnej dramy Iris, która teraz będzie nosić nazwę ‘Athena’.

Życie prywatne:
Po debiucie Super Junior w 2005 roku, Siwon kontynuował naukę. Ukończył Gu Jeong High School w lutym 2006 r., później zapisał się na Inha University. Dzięki roli w ‘A Battle of Wits’, wytwórnia wysłała go do Pekinu razem z Hyoyeon (Girls' Generation), w 2004 roku przed powrotem do Korei studiował w Chinach 3 miesiące, ucząc się języka i kultury kraju, by przygotować się do debiutu Super Junior, który miał nastąpić rok później.

Siwon, jako że jest także perkusistą, wystąpił gościnnie z zespołem TRAX we wrześniu 2006 roku w Populars Songs ze względu na to, że ich perkusista, Rose, odszedł z zespołu. Chłopak trenuje taekwondo, zostając jednocześnie najmłodszym w Korei posiadaczem czarnego pasa.

Siwon jest pobożnym chrześcijaninem. 18 maja 2010 r., przebył operację usunięcia zapalenia ślinianki. Podczas nagrań do dramy ‘Oh! My Lady’ brał leki przeciwzapalne. Jednak jego stan się pogorszył i musiał przejść operację.

Filmy/dramy:
2006 - A Battle of Wits
2007 - Attack on the Pin-Up Boys
2010 – Oh! My Lady
Athena

Telewizyjne serie:
2003: "What is Love" – DANA
2006: "Timeless" – Zhang Liyin (razem z Xiah z TVXQ)
2008: "I WILL" – Zhang Liyin
2008: "The Left Shore of Happiness" – Zhang Liyin
2009: "Fireflies" – Ariel Lin
2009: "S.E.O.U.L." - Super Junior wraz z Girls' Generation

AnElf17 
SooNeul.

Ulubieniec z SJ: EunHyuk, Hae, Kyu, LeeTeuk
Lover: * Hyukkie *
Fav Pairing: EunHae *_*
Kocham SuJu od: 110510
Wysłany: 2011-06-23, 18:04   

Oiika napisał/a:
18 maja 2010 r., przebył operację usunięcia zapalenia ślinianki. Podczas nagrań do dramy ‘Oh! My Lady’ brał leki przeciwzapalne. Jednak jego stan się pogorszył i musiał przejść operację.

To mnie naprawdę zaskoczyło. Nie miałam o tym bladego pojęcia...
Tak naprawdę dopiero się wkręcam w świat Korei i dopiero wczoraj oglądnęłam pierwszy odcinek Oh! My Lady ;p Ale już mi się w nim spodobał ;D
Jak go kiedyś zobaczyłam bez koszulki ... WoW ;D
Jak on może być tak przystojny ? Ten człowiek ma wszystko ! Farciarz ;p;p

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Ulubieniec z SJ: LeeTeuk, Heechul, Henry, Dongh
Lover: LeeTeuk <3 Heechul :*
Fav Pairing: HeeTeuk, EunHae, EunTeuk
Grupa krwi: 0 rh+
Wysłany: 2011-06-25, 14:28   

Ja to mam przez niego takiego schiza, że każdą klatę porównuje do jego własnej :D Jest na co popatrzeć. Przystojny facet z dobrym głosem i do tego dobrze wychowany, jego dziewczyna będzie farciarą :)

Fan:Oppa co dla Ciebie znaczy E.L.F?
LeeTeuk:Tego nie da się opisać słowami.

Forever with Super Junior <3

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Wysłany: 2011-06-25, 15:16   

To się nie stanie, SiWon do tego nie dopuści. Może Kangin mu nie dorównyje w tym, ale fakt też jest przystojny więc się nie dziwię, że koleżanki zwróciły na niego uwagę skoro nie są wprowadzone w świat Kpopu to wybrały tego hmm mniej azjatyckiego od reszty :P Mocniejszego posturą.

AnElf17 
SooNeul.

Wysłany: 2011-06-25, 22:25   

No właśnie ;D A o Heechulu to w ogóle.. pierwsze co powiedziały: O Boże.. on wygląda jak dziewczyna ! I w śmiech ...
Hmm.. a tak w ogóle to dlaczego Siwon nie tańczył w teledysku No Other ? No bo Kyu to wiem dlaczego... ale czemu Siwon ? Wiesz może ? lub ktoś inny ;p

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Wysłany: 2011-06-26, 15:09   

Nie wiem dlaczego, może nie dał rady wtedy dotrzeć więc wzięli go do tego filmiku z tą dziewczyną by było, że jest w zespole. Sama nie wiem więc tak podejrzewam :)

AnElf17 
SooNeul.

Wysłany: 2011-06-26, 17:55   

Hmm... może... Ale fajnie wyszedł im ten teledysk ;) Taki kolorowy ;D
Moim zdaniem to najlepszy ich teledysk... w końcu przez niego ich pokochałam ^^
Nie mogę się doczekać kiedy znów pojawi się coś nowego :-D

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Wysłany: 2011-06-26, 18:15   

SiWon wszędzie wychodzi nienagannie dlatego często wypychają go na przód:D Sami to kiedyś powiedzieli ^^ :-D

Siru 

Wysłany: 2011-06-26, 18:22   

Xiao Hua napisał/a:
Ja to mam przez niego takiego schiza, że każdą klatę porównuje do jego własnej :D

Dokładnie! Mam to samo - nie ważne gdzie widzę jakąkolwiek klate - zawsze przed oczami staje mi Shiwonowa.

Nie mogę się doczekać "Extravagant Challenge" ciekawi mnie jak poradzi sobie Shiwon. Myślę, że dobrze go dobrali do roli Rena.

Sam Shiwon zawsze wydaje mi się bez skazy, kreuje taki hm.. idealny wizerunek.
Pamiętam jak w którymś programie naśmiewali się z jego gestykulacji, i próbowali ten wizerunek nadkruszyć ;-)

natulka 

Ulubieniec z SJ: Wszyscy<3<3<3
Lover: Kangin
Grupa krwi: 0 Rh+
Wysłany: 2011-06-26, 20:39   

To chyba było w EHB jak zazdrościli mu że wszystko umie zrobić i jest taki nienaganny.. Mówili na niego że ma nogi jak Koń.. szczególnie mój bias mu dowalał na każdym kroku.. pewnie poczuł się urażony że Shiwonie jest od niego lepszy..:)

maggdalena 
Mad?

Ulubieniec z SJ: Hae, Tusiek, Hee, Kyu, Hyuk
Lover: Siwon
Fav Pairing: EunHae, HanChul, HeeTeuk
Grupa krwi: A Rh+
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2011-06-26, 20:51   

Xiao Hua napisał/a:
jego dziewczyna będzie farciarą

no wiem wiem...bede xD
AnElf17 napisał/a:
Mam nadzieje, że Siwon nadal będzie o siebie dbał i ćwiczył... jak mi zaniedba ten brzuch i klatę to go normalnie zabije ;D

nie bedziesz miala okazji bo ja go pierwsza dopadne ><
AnElf17, przeciez Kyu tam tanczy :O a Siwon mial jak zwykle inne zobowiazania. tak jak do perfection co mnie strasznie wkurza
Cytat:
Pamiętam jak w którymś programie naśmiewali się z jego gestykulacji, i próbowali ten wizerunek nadkruszyć

tego wizerunku nie da sie naderwac! bo on jest idealny i to jest fakt. i gestykulacja nie ma tu nic do rzeczy xD

"Sometimes you're my hero. Sometimes you're my girlfriend. You're my sister. You're my BABY!"

Xiao Hua 
LeeTeukowa anae

Wysłany: 2011-06-26, 23:02   

Było coś takiego. Pamiętam, że starał się wtedy mniej gestykulować, ale mu nie za bardzo wychodziło :D SiWon żadnymi dogryzkami nie da się złamać i zbeszta. Zawsze daje sobie rady z takimi delikwentami ^^

AnElf17 
SooNeul.

Wysłany: 2011-06-27, 00:22   

maggdalena napisał/a:
AnElf17, przeciez Kyu tam tanczy :O

Ojoj... głowe sobie dam uciąć, że KyuHyun w No Other nie tańczy ;p;p

maggdalena napisał/a:
AnElf17 napisał/a:
Mam nadzieje, że Siwon nadal będzie o siebie dbał i ćwiczył... jak mi zaniedba ten brzuch i klatę to go normalnie zabije ;D

nie bedziesz miala okazji bo ja go pierwsza dopadne ><

Ooo.. jeszcze zobaczymy kto będzie pierwszy ;p;p
Uważam, że fanki z Korei i tak nas wyprzedzą hehe :D

A co do tej jego gestykulacji ... na pewno w EHB z niego się tam wtedy naśmiewali, ale to pewnie nie jeden jedyny raz ^^
Moim zdanie to nawet jest słodkie :-D

maggdalena 
Mad?

Ulubieniec z SJ: Hae, Tusiek, Hee, Kyu, Hyuk
Lover: Siwon
Fav Pairing: EunHae, HanChul, HeeTeuk
Grupa krwi: A Rh+
Kocham SuJu od: 10.02.2010
Wysłany: 2011-06-27, 11:39   

AnElf17, masz racje. nie tanczy.
koniec spamu

"Sometimes you're my hero. Sometimes you're my girlfriend. You're my sister. You're my BABY!"

AnElf17 
SooNeul.

Wysłany: 2011-06-27, 22:47   

A już myślałam, że powinnam iść do psychiatry, bo psycholog za dużo by mi nie pomógł ^^
Dobra .. ja się już może dzisiaj zamykam bo jakoś dziwnie mi odbija ;p

Odpowiedz do tematu